Skocz do zawartości

Cukromierz pomiar BLG w trakcie burzliwej


jessejames

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem w trakcie warzenia swojego pierwszego piwa- ze względu na pewne  ograniczenia mieszkaniowe musiałem zaczać od piw fermentacji dolnej.

Po 9 dniach pobralem próbke celem sprawdzenia blg. Wrzucilem delikatnie ballingomierz , zakrecilem nim lekko i gdy przestal sie krecic pokazał 6blg. jednak po ok. minucie plywania w cieczy podniósł sie do 7blg a potem po kolejnym czasie do 8-9blg. mam pytanko z tego wynika taka zmiana? na ktorą wartość patrzeć bardziej 6 czy 9blg? Czyżby to CO2 po czasie podnosił cukromierz?

dziekuje z gory za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie bąbelki CO2 się poprzyczepiały do miernika i zaczęły go wypychać do góry. W takiej sytuacji najlepiej pobrać próbkę z fermentora, odgazować i dopiero zmierzyć gęstość. Co do Twojego pomiaru, to zapewne pierwsze wskazanie było ok, późniejsze zafałszowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jessejames napisał:

Witam,

jestem w trakcie warzenia swojego pierwszego piwa- ze względu na pewne  ograniczenia mieszkaniowe musiałem zaczać od piw fermentacji dolnej.

Po 9 dniach pobralem próbke celem sprawdzenia blg. Wrzucilem delikatnie ballingomierz , zakrecilem nim lekko i gdy przestal sie krecic pokazał 6blg. jednak po ok. minucie plywania w cieczy podniósł sie do 7blg a potem po kolejnym czasie do 8-9blg. mam pytanko z tego wynika taka zmiana? na ktorą wartość patrzeć bardziej 6 czy 9blg? Czyżby to CO2 po czasie podnosił cukromierz?

dziekuje z gory za pomoc

 

 

14 godzin temu, Henx napisał:

Co do pomiarów to polecam przez pierwsze 2,5 tygodnia nawet tam nie zaglądać. 

Jeśli chodzi o dolniaki,  to po zrobieniu zapomnieć na 4-5 tygodni. Później dolniaka można zlać na cichą, najlepiej do mniejszego wiadra (leroy merlin- 21 litrów) i zapomnieć na kolejne minimum 4-5 tygodni. Później zgodnie ze sztuką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Krzysztoń napisał:

 

Jeśli chodzi o dolniaki,  to po zrobieniu zapomnieć na 4-5 tygodni. Później dolniaka można zlać na cichą, najlepiej do mniejszego wiadra (leroy merlin- 21 litrów) i zapomnieć na kolejne minimum 4-5 tygodni. Później zgodnie ze sztuką.

 

Nie popadajmy w paranoje z tymi 5 tygodniami burzliwej :D Lager ma z reguly miedzy 12- 12,5 blg a wiec te 5 tygodni to juz nieco nad wyrost.

Lagerowanie swoja droga, im dluzej tym lepiej, ale te 6 tygodni mozna uznac za jak najbardziej okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.