Skocz do zawartości

Profesjonalia 2010


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 438
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na Kopyra nie było mocnych :monster: Podziwiam :tort:

 

Do zobaczenia zatem w Kazimierzu :beer:

W końcu Kopyr nie jechał taki kawał drogi by se o piwie pogadać tylko przyjechał po bilet. Dori to był drugi pewniak, a ja to znów jakimś cufalem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jaka jest przyczyna tak niskiej frekwencji w tych spotkaniach ?

Przyczyna jest prosta, organizatorom zależało, żeby wszyscy uczestnicy mieli jak najdalej. :rolleyes:

Dojazd do Wodzisławia, za wyjątkiem Górnoślązaków dla wszystkich był trudny. A tymczasem zakwalifikowano tam uczestnika z Ostrowa Wielkopolskiego :o (pozdrawiam Grzechu). Pomimo, że piwiarnia Warki znajduje się w Warszawie, to warszawiaków przeczołgano do Białegostoku. :rolleyes: Itd. itp. Chyba najbardziej logicznym wyjściem było wybierać takie miasta, gdzie jest łatwy dojazd - Poznań, Warszawa, Kraków, Tychy. Mnie np. 100 razy łatwiej jest dojechać do Poznania, niż do Wodzisławia.

 

Swoją drogą nie wiem gdzie się znajdują te piwiarnie, bo to jest jakaś wiedza tajemna, na stronie Warki się nie chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również było miło poznać wszystkich. Byłem mocno zaskoczony, że dostałem się do części praktycznej, ale to był max na co było mnie stać. Z takimi zawodnikami nie ma szans. A co do dojazdu to faktycznie był taki sobie. Musiałem jechać samochodem, bo pociągiem nie da rady w miarę logicznie bez kilku przesiadek. Mój samochód miałem u mechanika, więc udało mi się pożyczyć inny i kierowcę też załatwiłem. :monster: Także było pod górkę, ale cieszę się, że wszystko się udało. Mam nadzieję, że niedługo się znowu zobaczymy bo było kapitalnie.

 

I jeszcze chciałem przypomnieć kolegom, z którymi się wymieniłem (Pieron, Jejski), żebyście zwrócili uwagę na datę butelkowania - moje piwa są świeże (szczególnie pszeniczka), więc dajcie im troszkę poleżeć i się nagazować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek tygodnia, za późne powiadomienia.

Biorąc udział w teście było wiadomo gdzie i kiedy odbędą się półfinały . Zaskoczone mogły być osoby jadące do Białegostoku ale pozostali kilka dni mieli

Poza tym pisano/dzwoniono do uczestników prosząc o potwierdzenie przybycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek tygodnia' date=' za późne powiadomienia.[/quote']

Biorąc udział w teście było wiadomo gdzie i kiedy odbędą się półfinały . Zaskoczone mogły być osoby jadące do Białegostoku ale pozostali kilka dni mieli

Poza tym pisano/dzwoniono do uczestników prosząc o potwierdzenie przybycia

No ja np. miałem mieć półfinał w Tychach, a koniec końców wylądowałem w Wodzisławiu, więc nie było tak super. Druga sprawa, że pewnie wielu rozwiązało test w ogóle nie zakładając, że pojadą na półfinał.

 

A inna sprawa jest taka, że Polacy generalnie są nieasertywni i nie potrafią powiedzieć, że nie zamierzają przyjeżdżać. Tylko najpierw mówią, że się zastanowią, a w ostatniej chwili, że coś im wypadło. No i nie było już czasu żeby weszli kolejni z listy. To zachowanie jest zresztą nagminne w przypadku wszelkiego rodzaju wesel, urodzin itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt organizatorzy trochę tego nie ogarniali . Na półfinał w Bydgoszczy ganiali mieszkańców Suwałk i Ełku , jak pod bokiem był Białystok :monster: , a mieszkańców Warszawy zamiast do Radomia ciągną do Białegostoku

To pewnie przydzielał automat i ktoś złe algorytmy napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt organizatorzy trochę tego nie ogarniali . Na półfinał w Bydgoszczy ganiali mieszkańców Suwałk i Ełku ' date=' jak pod bokiem był Białystok :tort: , a mieszkańców Warszawy zamiast do Radomia ciągną do Białegostoku[/quote']

To pewnie przydzielał automat i ktoś złe algorytmy napisał.

Chyba brali pod uwagę województwo , nie ważne z której części

ps Ty też byś miał bliżej do Zielonej Góry :monster:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt organizatorzy trochę tego nie ogarniali . Na półfinał w Bydgoszczy ganiali mieszkańców Suwałk i Ełku ' date=' jak pod bokiem był Białystok :beer: ' date=' a mieszkańców Warszawy zamiast do Radomia ciągną do Białegostoku[/quote'']

To pewnie przydzielał automat i ktoś złe algorytmy napisał.

Chyba brali pod uwagę województwo , nie ważne z której części

ps Ty też byś miał bliżej do Zielonej Góry :monster:

No ale w Hauście już byłem, a w Spiżu w Katowicach nie.

 

No mankament był tylko taki, że klucz w drzwiach przekręciłem dziś o 4-tej rano. Świtało. :tort:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wodzisławiu byłem i w profesjonaliach uczestniczyłem :monster: bardzo fajne spotkanie, po raz pierwszy spotkałem tylu piwowarów domowych. Wszyscy to bardzo pozytywni ludzie, dzięki za wymiane i rywalizacje :tort: Do Kazimierza pojadą najlepsi, dla mnie dużym sukcesem było dostanie się do części praktycznej.

Pozdrawiam i życze powodzenia w Kazimierzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek tygodnia' date=' za późne powiadomienia.[/quote']

Biorąc udział w teście było wiadomo gdzie i kiedy odbędą się półfinały . Zaskoczone mogły być osoby jadące do Białegostoku ale pozostali kilka dni mieli

Poza tym pisano/dzwoniono do uczestników prosząc o potwierdzenie przybycia

No ja np. miałem mieć półfinał w Tychach' date=' a koniec końców wylądowałem w Wodzisławiu, więc nie było tak super. Druga sprawa, że pewnie wielu rozwiązało test w ogóle nie zakładając, że pojadą na półfinał.

 

[b']

A inna sprawa jest taka, że Polacy generalnie są nieasertywni i nie potrafią powiedzieć, że nie zamierzają przyjeżdżać. Tylko najpierw mówią, że się zastanowią, a w ostatniej chwili, że coś im wypadło. No i nie było już czasu żeby weszli kolejni z listy. To zachowanie jest zresztą nagminne w przypadku wszelkiego rodzaju wesel, urodzin itd[/b].

100 % racji, znam temat z autopsji i to bardzo bolesnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za spotkanie z taką super ekipą! Gratulacje dla finalistów :beer: Jak taki szary żuczek jak ja może rywalizować z takimi wyjadaczami? Odpowiedź brzmi nie może ;) Na przyszły konkurs przeprowadzam się w miejsce gdzie niema tylu zawodowców :lol::beer: .

PS Tomek dawaj zdjęcia!!!

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półfinał w Radomiu jest już pewnie zakończony. Myślę, że możemy podyskutować :beer:

W Białymstoku mnie najwięcej trudności sprawiły pytania o drobnoustroje produkujące diacetyl oraz o gatunek piwa najbardziej powiązany z DMS. W części praktycznej odgadłem dwa z sześciu styli - pilsa czeskiego i rauchbier. Wyłożyłem się na jasnym lagerze (chyba nie ma takiego stylu :lol:), doppelbocku, schwarzbier i porterze. Dla mnie były to odpowiednio: maibock, wee heavy, dunkel i russian imperial stout :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłożyłem się na jasnym lagerze (chyba nie ma takiego stylu :lol:), doppelbocku, schwarzbier i porterze. Dla mnie były to odpowiednio: maibock, wee heavy, dunkel i russian imperial stout :beer:

Ja podobnie, napisałem: pils niemiecki (i chyba częściowo to uznali), BPA, koźlak, porter angielski

 

A najtrudniejsze było popisywanie się wiedzą z mikrofonem w ręku przed publicznością :beer:

Edytowane przez coder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłożyłem się na jasnym lagerze (chyba nie ma takiego stylu :lol:)' date=' doppelbocku, schwarzbier i porterze. Dla mnie były to odpowiednio: maibock, wee heavy, dunkel i russian imperial stout :beer:[/quote']

Ja podobnie, napisałem: pils niemiecki (i chyba częściowo to uznali), BPA, koźlak, porter angielski

 

A najtrudniejsze było popisywanie się wiedzą z mikrofonem w ręku przed publicznością :beer:

my zostaliśmy poinformowani, że to piwa dolnej fermentacji

a jasny lager to może nie jest styl ale ta odpowiedź była prawidłowa, z tego co potem rozmawiałem

pierwszą lali Warkę a to na pewno nie jest pils niemiecki (ale podobno było to uznawane) już prędzej można właśnie zakwalifikować to pod jasny lager

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.