Skocz do zawartości

wykorzystanie gęstwy


Rekomendowane odpowiedzi

właśnie warzę p. bałtyckiego (22blg) zamierzam wykorzystać gęstwę po p gryczanym (15blg). 

 

czy jak zleje gryczanego na cichą i od razu do wiadra z gęstwą w którym był gryczany wleje schłodzoną brzeczkę bałtyckiego będzie ok? nie zakażę w ten sposób że wleje do wiadra w ktorym przed chwila gryczany stal na burzliwej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej. Jeśli gryczane nie jest zakażone oczywiście. Być może będzie lekki overpitching ale z drugiej strony do bałtyckiego będziesz potrzebował sporo tej gęstwy. Kontroluj temp. fermentacji aby nie skoczyła zbytnio na początku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jancewicz napisał:

Jeśli gryczane nie jest zakażone oczywiście.

pachnie i samkuje ok ;) 

 

17 minut temu, Jancewicz napisał:

Kontroluj temp. fermentacji aby nie skoczyła zbytnio na początku. 

rozumiem że 9-12 będzie wporządku? :) oczywiścię dolniaki, w34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, daniello256 napisał:

rozumiem że 9-12 będzie wporządku?

Lodówka ze sterownikiem? Chodzi mi o to, że przy ewentualnym overpitchingu temp. może na początku zbytnio pójść w górę. A potem opaść czego drożdże również nie lubią 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad zadaniem mniejszej ilości. Zamiast zalewać fermentor z gęstwą, świeżą brzeczką, przełóż kilka łyżek gęstwy bezpośrednio z fermentora do fermentora. Pracy nie wiele więcej, a bardziej kontrolowane warunki. Przy takiej ilości drożdży jaką chcesz zadać, fermentacja rusza bardzo szybko i mocno, co nie jest zalecane.  Tak jak pisze Jencewicz, fermentując w lodówce, kontroler nie pozwoli na podniesienie temperatury, a w piwnicy ta temperatura najprawdopodobniej na początku podskoczy a potem opadnie, a za tym drożdże nie przepadają. Dobrze jest utrzymać tendencję wzrostową. Jak zdecydujesz się użyć całej gęstwy postaraj się schłodzić brzeczkę wyraźnie niżej nich oczekiwana temperatura fermentacji, żeby zminimalizować skok temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniello256 kup sobie największą strzykawkę, zabełtaj lekko fermentorem po gryczanym tak żeby gęstwa była luźniejsza i za pomocą strzykawki dodaj odpowiednią ilość gęstwy, wiele razy tak robiłem i nigdy nie miałem problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DonBeer napisał:

@daniello256 kup sobie największą strzykawkę, zabełtaj lekko fermentorem po gryczanym tak żeby gęstwa była luźniejsza i za pomocą strzykawki dodaj odpowiednią ilość

Pytaj o strzykawkę 100-120ml z końcówką do cewników a nie do igieł, przez lauer-lock się umęczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużego doświadczenia z porterami. Jeśli chodzi o dolniaki, zawsze twierdzę, że lepiej drożdży za dużo, niż za mało. Ja bym całą gęstwę wykorzystał. Zastanawiam się tylko, czy nie warto by jej przemyć, żeby pozbyć się części gryczanych posmaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Grzegorz Żukowski napisał:

Ja bym całą gęstwę wykorzystał. Zastanawiam się tylko, czy nie warto by jej przemyć, żeby pozbyć się części gryczanych posmaków

 

poszła cała ;) nic nie przemywałem poprostu wlałem schłodzoną brzeczkę na gęstwę :) gryczane posmaki, jeśli wgl by wystąpiły mogą być w sumie nawet ciekawe, w teorii ten słód daje posmak miodu gryczanego i melasy- zobaczymy jak będzie w rzeczywistości :) gęstwa przepięknie pachniała taką mocną gorzką czekoladą ciekawe czy to się przełoży na smak i aromaty piwa - jeśli tak to w połączaniu ze śliwkami macerowanymi w rumie może być ciekawie :) eksperymentalnie śliwki pójdą do połowy piwka a druga połowa zostaje bez zmian.
wystartowało świetnie - po ok 6-7 godzinach już pięknie bulkało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.