Skocz do zawartości

nie przefermentowana brzeczka


Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem uwarzyć pilsnera zasyp 5,6 kg słód pilzneński 0,2 monachijski chmiel kazbek 70 g.Zacieranie 66 st.C 40 min 73 st.C 20 min recepture słód i chmiel drożdże FM 31 bawarska dolina zakupiona w sklepie internetowym.Dwa dni przed warzeniem zrobiłem starter za mieszadle kręcił się w temperaturze 14 st.C. Przystąpiłem do warzenia tak jak w przepisie .Wysładzanie koszmar staneło musiałem rozwalić złoże i do gara pdgrzać i do wysładzania znowu słabo ale op 5 godz uzyskałem 25l  10Blg.Gotowanie 70 min .Schłodzenie do 17 st.C Zadałem starter i do pomieszczenia 14 st.c. Po 24 godz bulkadełko zagrało po 3 dniach przestało tylko rurka była wypchnięta i tak przez 3 tyg. teraz chciałem przelać do drugiego fermentora na lager do garażu pomierzyłem Blg i wielkie zdziwienie z 12 Blg zeszło do 10 Blg no to kicha.może drożdże poszły spać .Przelałem do innego pojemnika i zadałem uwodnione US-05 przez 3 dni nie zapracowały wszystko wylałem w kanał.to była moja 80 warka co poszło nie tak może ktoś z forumowiczów wyjaśni co zaszło.Sprzęt myje sodą kaustyczną a potem starsan hb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jarek1964-64@o2.pl napisał:

Dwa dni przed warzeniem zrobiłem starter za mieszadle kręcił się w temperaturze 14 st.C.

Drożdże płynne czy to górnej czy dolnej fermentacji mieszam na mieszadle zawsze w temperaturze pokojowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.