Skocz do zawartości

Fermentacja w 4C


Jankasper

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

 

naszła mnie ochota uwarzyć lagerka, a niestety nie mam kontroli nad temperaturą fermentacji żadnym urządzeniem.

 

Mam za to piwnicę podziemną, gdzie utrzymuje się 4-5C. 

 

Czy są jakies miłe drożdże które uciągną w tych temperaturach? Wcześniej miałem wnękę w domu gdzie było 8 stopni, ale została stermomodernizowana i ma 12-14.

 

Na stanie posiadam German Lager Gozdawa, ale w tych 12-14 nie zachwyciły czystym profilem.

 

Za podzielenie się własnymi doświadczeniami będę wdzięczny.

 

Najlepszego na ten nowy rok!

Edytowane przez Jankasper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Jankasper Wydaje się że masz idealną sytuację, łatwiej i taniej jest podgrzewać niż chłodzić. To tak na przyszłość, jakbyś chciał fermontować w piwnicy.

A teraz może warto wykorzystać te 12-14 C i zrobić pseudolagera, czyli cream ale?

Niedawno zrobiłem cream ale na 

https://www.wyeastlab.com/yeast-strain/dennys-favorite-50-ale

W tak niskiej temperaturze mogą fermontować bardzo wolno. Możesz zapomnieć o zaglądaniu do wiadra przez jakieś 5 tygodni ale warto zaczekać na efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jankasper napisał:

Mam za to piwnicę podziemną, gdzie utrzymuje się 4-5C. 

Ja w ubiegłym roku ubrałem fermentor w polar i kurtkę, ale T miałem nieco wyższą - nie mogę znaleźć zapisanej ale jakieś 5°C pamietam. Piwo wyszło bardzo dobre.

 

1 godzinę temu, ChmielowyAli napisał:

może warto wykorzystać te 12-14 C i zrobić pseudolagera

Ja bym poszedł w Wyeast 1007 w takich warunkach.

 

edit: w zapiskach jest 8, ale ja pamiętam jednak 5.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zaryzykujesz to sie nie dowiesz :P

Zrob z tym patentem jak pisze zasada, czyli opatul fermentor jakimis polarami itp., rozkrec wczesniej drozdze w powiedzmy 10 stopniach i staraj sie je zadac tez w ok. 10 stopniach, a nastepnie do tej piwniczki.

Beda dluzej fermentowaly ale powinno sie udac.

Mysle ze w tak opatulonym fermentorze i z rozkreconymi drozdzami temperatura powinna sie utrzymywac w granicach tych 7 stopni, ktore mozna uznac za dolna granice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, zasada said:

Ja w ubiegłym roku ubrałem fermentor w polar i kurtkę, ale T miałem nieco wyższą - nie mogę znaleźć zapisanej ale jakieś 5°C pamietam. Piwo wyszło bardzo dobre.

 

Ja bym poszedł w Wyeast 1007 w takich warunkach.

 

edit: w zapiskach jest 8, ale ja pamiętam jednak 5.

Dzięki.

w takim razie zakupię Wyeasty, dam fermentor do kartonu. Jak się bedzie wlokło, to po 10 dniach dam do szafy w 12C.

5 hours ago, ChmielowyAli said:

 

@Jankasper Wydaje się że masz idealną sytuację, łatwiej i taniej jest podgrzewać niż chłodzić. To tak na przyszłość, jakbyś chciał fermontować w piwnicy.

A teraz może warto wykorzystać te 12-14 C i zrobić pseudolagera, czyli cream ale?

Niedawno zrobiłem cream ale na 

https://www.wyeastlab.com/yeast-strain/dennys-favorite-50-ale

W tak niskiej temperaturze mogą fermontować bardzo wolno. Możesz zapomnieć o zaglądaniu do wiadra przez jakieś 5 tygodni ale warto zaczekać na efekt.

no właśnie 13C mam cały rok, poza sezonem grzewczym, we wnęce w domu, gdzie idzie woda do podłogówki idzie,  nawet w lato się tyle trzyma. Piekna sprawa :D Wchodza nawet 3 fermentory, to i całe lato mogę warzyć bez zmartwień na niskich ejlowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ryzykować tak jak koledzy wyżej pisali , ale jeżeli masz możliwość podciągnięcia prądu ( chyba że masz w piwnicy prąd )  zastosuj kabel grzewczy do terrarium i komorę ze styropianu . Będziesz miał całkowitą kontrolę temperatury fermentacji i nie będziesz się martwił czy fermentacja ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, rob7320 said:

Można ryzykować tak jak koledzy wyżej pisali , ale jeżeli masz możliwość podciągnięcia prądu ( chyba że masz w piwnicy prąd )  zastosuj kabel grzewczy do terrarium i komorę ze styropianu . Będziesz miał całkowitą kontrolę temperatury fermentacji i nie będziesz się martwił czy fermentacja ruszy.

no właśnie takie bajery dopiero dojdą mi w marcu, razem z elektryfikacja podziemii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jankasper napisał:

w takim razie zakupię Wyeasty

O wyeast pisałem w odniesieniu do tych 12°C i "pseudolagera".

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mi drożdże FM30 przy temperaturze 5-6 stopni wolno fermentowały. Przy spadku temperatury o jeden stopień musiałem już okryć fermentator i odizolować kartonami od podłoża. Końcówkę fermentacji musiałem jednak przeprowadzić w wyższej temperaturze, bo w pewnym momencie porzuciły robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.