Skocz do zawartości

niezbędnik dla niedomowego piwowara


josefik

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nie wiem dla kogo ta oferta - jak rozmawiałem z piwowarem z browarze Zamkowym, to oni nie używaja niczego - nawet mchu irlandzkiego i kwasu mlekowego.

Coder, a Ty tak na poważnie czy jaja sobie robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na serio sądzę, że browary przemysłowe wcale nie używają tak dużo tych wynalazków, jak się nam wydaje. A przynajmniej Zamkowy.

Myślałam, że sobie żarty stroisz, bo po pierwsze po co browar przemysłowy miałby stosować mech irlandzki???

Po drugie mogę Cię zapewnić, że browary używają znaczne ilości tych "wynalazków". Pracując w browarze zetknęłam się z większością z nich i wieloma tu niewymienionymi.

Bracki Browar to trochę inna bajka, oni nie muszą niczego przyspieszać, bo mają niewykorzystane moce produkcyjne, nie muszą zbijać piany w tankofermentorach bo ich nie mają, nie muszą stosować amylaz bo jeśli stosują jakiś dodatek niesłodowany to jest to cukier, jeśli filtracja się przedłuża bo jest za dużo B-glukanów to mają czas, żeby poczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem dla kogo ta oferta - jak rozmawiałem z piwowarem z browarze Zamkowym, to oni nie używaja niczego - nawet mchu irlandzkiego i kwasu mlekowego.

Jak to dla kogo? Dla wielkich browarów.

 

Kwas mlekowy to nasze fanaberie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie' date=' na serio sądzę, że browary przemysłowe wcale nie używają tak dużo tych wynalazków, jak się nam wydaje. A przynajmniej Zamkowy.[/quote']

Myślałam, że sobie żarty stroisz, bo po pierwsze po co browar przemysłowy miałby stosować mech irlandzki???

Po drugie mogę Cię zapewnić, że browary używają znaczne ilości tych "wynalazków". Pracując w browarze zetknęłam się z większością z nich i wieloma tu niewymienionymi.

ostatnio słyszałem historię o produkcji fratera pszenicznego

ponoć piwo było w procesie produkcyjnym klarowane, filtrowane żeby na koniec z dużego pojemnika z nazwą "zmętniacz do piwa"

ponownie mogło być mętne i nieklarowane :lol:

Ile w tym prawdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio słyszałem historię o produkcji fratera pszenicznego

ponoć piwo było w procesie produkcyjnym klarowane, filtrowane żeby na koniec z dużego pojemnika z nazwą "zmętniacz do piwa"

ponownie mogło być mętne i nieklarowane :D

Ile w tym prawdy?

Też o tym słyszałam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na serio sądzę, że browary przemysłowe wcale nie używają tak dużo tych wynalazków, jak się nam wydaje. A przynajmniej Zamkowy.

Coder otrząśnij się. :lol: Zamkowy to wyjątek, a nie reguła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow :rolleyes:

nie wiem czy po tych dodatkach jeszcze zacierać trzeba :lol:

 

http://www.hussch.com.pl/Piwowarzy.html

Może zamówimy tak po kilogramie na próbę :D

Tak na serio to bym chętnie spróbował Fermcap - u nich się nazywa Antischaum, żeby piana nie wyłaziła z fermentorów i starterów.

I Whirlfloc, którego akurat nie mają w ofercie - podobno jest dużo lepszy od mchu irlandzkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracki Browar to trochę inna bajka, oni nie muszą niczego przyspieszać, bo mają niewykorzystane moce produkcyjne, nie muszą zbijać piany w tankofermentorach bo ich nie mają, nie muszą stosować amylaz bo jeśli stosują jakiś dodatek niesłodowany to jest to cukier, jeśli filtracja się przedłuża bo jest za dużo B-glukanów to mają czas, żeby poczekać...

Dori- święta racja !a z tą filtracją (na warzelni i leżakowni) to 'słyszałem' ,że trzeba się czasem(porter) zdrowo "biczować" aż pot się leje po plecach aż do butów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.