Skocz do zawartości

Napowietrzanie brzeczki kamieniem i inhalatorem


bielok

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Dziś pierwszy raz napowietrzałem mała warkę 10l kamieniem 0,5 mikrona w standardowym wiadrze 32l. Jakoś tak włączyłem inhalator i kilka minut nie zwracałem na niego uwagi. Po ok 10 minutach wytworzona piana  wyszła z wiadra przez uchyloną pokrywkę. Nieco mnie to zaskoczyło, nie spodziewałem się takiej objętości piany.

Mam do Was pytanie, jak napowietrzacie większe warki, krócej? wyrzucacie z wiadra powstała pianę? Bo w tej chwili wizja napowietrzania warki 25 l jest dla mnie zagadką.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bielok napisał:

Cześć.

 

Dziś pierwszy raz napowietrzałem mała warkę 10l kamieniem 0,5 mikrona w standardowym wiadrze 32l. Jakoś tak włączyłem inhalator i kilka minut nie zwracałem na niego uwagi. Po ok 10 minutach wytworzona piana  wyszła z wiadra przez uchyloną pokrywkę. Nieco mnie to zaskoczyło, nie spodziewałem się takiej objętości piany.

Mam do Was pytanie, jak napowietrzacie większe warki, krócej? wyrzucacie z wiadra powstała pianę? Bo w tej chwili wizja napowietrzania warki 25 l jest dla mnie zagadką.

 

 

 

Hej, wstaw trójnik przed kamieniem z zaworkiem, żeby nadmiar ciśnienia był odprowadzany poza kamień. Inhalatory są dość mocne i nadmiernie potęgują pienie się brzeczki.

Takim zaworkiem upuścisz nadmiar powietrza i nie będzie się nadmiernie pienić, a pęcherzyki powietrza będą dalej na tyle małe, żeby dobrze rozpuściły się w brzeczce.

 

Zobacz, na filmie widać jak mam zamontowany trójnik z zaworkiem:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2018 o 12:31, bielok napisał:

Cześć :)

 

Bardzo dziękuje za podpowiedzi :)

Jeszcze mi podpowiedz jak dbasz/czy dbasz o sterylność  samego inhalatora, bo z wężykiem i kamieniem jest sprawa prosta.

 

 

Ja mam filtry bawełniane, więc co jakiś czas można wymienić, dodatkowo na przewodzie mam jeszcze jedne filtr, ale tego nie wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napowietrzam 7 minut i w trakcie przy 21 litrach zazwyczaj pryskam parę razy starsanem w pianę i się redukuje znacznie. Do końca natlenienia robię tak z 2 razy. Raz tylko wyszło mi z wiadra gdzieś koło 6 minuty jak nie dopilnowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć, czy używacie jakichś filtrów powietrza? Zastanawiam się czy taki filtr nylonowy 0,22µm będzie wystarczający: https://allegro.pl/oferta/filtr-strzykawkowy-nylon-25-mm-0-22-um-sterylny-10420289995

Na stronie https://goodair.pl/blog/filtr-hepa-co-to-jest-jak-dziala-i-co-usuwa wymienione są wielkości różnych cząsteczek, np. pleśni (2-20 µm) czy bakterii (0,35-10 µm), więc chyba powinno dać radę.

Edytowane przez eltomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten filtr HEPA jak najbardziej da radę, jak nie masz możliwości kupna takiego to nawet kulki bawełniane wystarczą.

 

Ja też się przesiądę na kulki bawełniane, a póki co używam układu: złączka prosta pneumatyczna gz 1/2" - mufa ze stali nierdzewnej (a w środku przełożony wkład od filtra antybakteryjnego) - złączka prosta pneumatyczna gz 1/2" i jakoś to wygląda, ale na pewno wymienię sobie wkład filtra na kulki bawełniane bo też zdadzą egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.