Jump to content
bielok

Napowietrzanie brzeczki kamieniem i inhalatorem

Recommended Posts

Cześć.

Dziś pierwszy raz napowietrzałem mała warkę 10l kamieniem 0,5 mikrona w standardowym wiadrze 32l. Jakoś tak włączyłem inhalator i kilka minut nie zwracałem na niego uwagi. Po ok 10 minutach wytworzona piana  wyszła z wiadra przez uchyloną pokrywkę. Nieco mnie to zaskoczyło, nie spodziewałem się takiej objętości piany.

Mam do Was pytanie, jak napowietrzacie większe warki, krócej? wyrzucacie z wiadra powstała pianę? Bo w tej chwili wizja napowietrzania warki 25 l jest dla mnie zagadką.

10 minut temu, bielok napisał:

Cześć.

Dziś pierwszy raz napowietrzałem mała warkę 10l kamieniem 0,5 mikrona w standardowym wiadrze 32l. Jakoś tak włączyłem inhalator i kilka minut nie zwracałem na niego uwagi. Po ok 10 minutach wytworzona piana  wyszła z wiadra przez uchyloną pokrywkę. Nieco mnie to zaskoczyło, nie spodziewałem się takiej objętości piany.

Mam do Was pytanie, jak napowietrzacie większe warki, krócej? wyrzucacie z wiadra powstała pianę? Bo w tej chwili wizja napowietrzania warki 25 l jest dla mnie zagadką.

Hej, wstaw trójnik przed kamieniem z zaworkiem, żeby nadmiar ciśnienia był odprowadzany poza kamień. Inhalatory są dość mocne i nadmiernie potęgują pienie się brzeczki.

Takim zaworkiem upuścisz nadmiar powietrza i nie będzie się nadmiernie pienić, a pęcherzyki powietrza będą dalej na tyle małe, żeby dobrze rozpuściły się w brzeczce.

Zobacz, na filmie widać jak mam zamontowany trójnik z zaworkiem:

Cześć :)

Bardzo dziękuje za podpowiedzi :)

Jeszcze mi podpowiedz jak dbasz/czy dbasz o sterylność  samego inhalatora, bo z wężykiem i kamieniem jest sprawa prosta.

W dniu 30.12.2018 o 12:31, bielok napisał:

Cześć :)

Bardzo dziękuje za podpowiedzi :)

Jeszcze mi podpowiedz jak dbasz/czy dbasz o sterylność  samego inhalatora, bo z wężykiem i kamieniem jest sprawa prosta.

Ja mam filtry bawełniane, więc co jakiś czas można wymienić, dodatkowo na przewodzie mam jeszcze jedne filtr, ale tego nie wymieniałem.

Ja napowietrzam 7 minut i w trakcie przy 21 litrach zazwyczaj pryskam parę razy starsanem w pianę i się redukuje znacznie. Do końca natlenienia robię tak z 2 razy. Raz tylko wyszło mi z wiadra gdzieś koło 6 minuty jak nie dopilnowałem.