Skocz do zawartości
bielok

Napowietrzanie brzeczki kamieniem i inhalatorem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dziś pierwszy raz napowietrzałem mała warkę 10l kamieniem 0,5 mikrona w standardowym wiadrze 32l. Jakoś tak włączyłem inhalator i kilka minut nie zwracałem na niego uwagi. Po ok 10 minutach wytworzona piana  wyszła z wiadra przez uchyloną pokrywkę. Nieco mnie to zaskoczyło, nie spodziewałem się takiej objętości piany.

Mam do Was pytanie, jak napowietrzacie większe warki, krócej? wyrzucacie z wiadra powstała pianę? Bo w tej chwili wizja napowietrzania warki 25 l jest dla mnie zagadką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, bielok napisał:

Cześć.

Dziś pierwszy raz napowietrzałem mała warkę 10l kamieniem 0,5 mikrona w standardowym wiadrze 32l. Jakoś tak włączyłem inhalator i kilka minut nie zwracałem na niego uwagi. Po ok 10 minutach wytworzona piana  wyszła z wiadra przez uchyloną pokrywkę. Nieco mnie to zaskoczyło, nie spodziewałem się takiej objętości piany.

Mam do Was pytanie, jak napowietrzacie większe warki, krócej? wyrzucacie z wiadra powstała pianę? Bo w tej chwili wizja napowietrzania warki 25 l jest dla mnie zagadką.

Hej, wstaw trójnik przed kamieniem z zaworkiem, żeby nadmiar ciśnienia był odprowadzany poza kamień. Inhalatory są dość mocne i nadmiernie potęgują pienie się brzeczki.

Takim zaworkiem upuścisz nadmiar powietrza i nie będzie się nadmiernie pienić, a pęcherzyki powietrza będą dalej na tyle małe, żeby dobrze rozpuściły się w brzeczce.

Zobacz, na filmie widać jak mam zamontowany trójnik z zaworkiem:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć :)

Bardzo dziękuje za podpowiedzi :)

Jeszcze mi podpowiedz jak dbasz/czy dbasz o sterylność  samego inhalatora, bo z wężykiem i kamieniem jest sprawa prosta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.12.2018 o 12:31, bielok napisał:

Cześć :)

Bardzo dziękuje za podpowiedzi :)

Jeszcze mi podpowiedz jak dbasz/czy dbasz o sterylność  samego inhalatora, bo z wężykiem i kamieniem jest sprawa prosta.

Ja mam filtry bawełniane, więc co jakiś czas można wymienić, dodatkowo na przewodzie mam jeszcze jedne filtr, ale tego nie wymieniałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja napowietrzam 7 minut i w trakcie przy 21 litrach zazwyczaj pryskam parę razy starsanem w pianę i się redukuje znacznie. Do końca natlenienia robię tak z 2 razy. Raz tylko wyszło mi z wiadra gdzieś koło 6 minuty jak nie dopilnowałem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi