Skocz do zawartości

Sweet Milk Stout : ilość BLG


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie Milk Stout.

Skład :

Słód jasny pilzneński 3.8kg

Słód karmelowy Caraaroma 0.25kg

Słód czekoladowy 0.40kg

Laktoza 0.5kg 

Chmiel aromatyczny Perle 40g

 

Niestety z braku wprawy zapomniałem zbadać ilość Blg przed zadaniem drożdży

 

Natomiast po 3 tygodniach fermentacji (bez przelewania na cichą) wyszło mi ok 9,2 Blg (nie ruszyło nic od 3 dni)

Z przepisu na Homebrewing.pl piwo ma 14Blg i ok 5% alko

Wg Kalkulatora gęstość początkowa 14Blg i końcowa 9,2Blg daje nam jakieś 2,8% .

Czy ja coś źle liczę ? Tak czy siak po 3 tyg fermentacji Blg 9% wydaje się bardzo dużo.

Odfermentowanie na poziomie 35% wydaje się nie wielkie a może to wina laktozy ?Gdzie popełniłem błąd ?

 

Dodam że smak podczas pomiaru wydawał się bardzo dobry. przelane do butelek ale ciekawi mnie zawartość alkoholu.

 

doczytałem że Dodatek surowca do refermentacji do butelki zwiększa zawartość alkoholu ok. 0,4%-0,5% czyli liczyć mam że zostaje 3,3% ?

Edytowane przez Rafal Sakovvski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licząc w kalkulatorze, wziąłeś pod uwagę dodanie laktozy? Podnosi poziom blg, ale nie zostanie przefermetowana. Możesz uznać więc, że Twój końcowy poziom blg to około 7,7 jeśli to warka 20l. Bez początkowego blg to i tak strzelanie w ciemno. Nie wiadomo jaką masz wydajność. Przy tym zasypie 14blg to chyba już włącznie z laktozą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystapił podobny problem i dodam że otrzymałem 14l brzeczki która miała 17,5BLG już z 0,5kg laktozy, po fermentacji 33 dni (drożdże US05) pozostało 9BLG i taki poziom cukru utrzymywał się od już dwóch tygodni. Wczoraj poszło w butelki z 80g glukozy więc będę kontrolował sytuacje na bieżąco. Przy takim ekstrakcie pierwszy raz mi się zdarzyło tak słabe odfermentowanie chyba że popełniłem błąd pomiarowy.  

Edytowane przez dan737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.