Jump to content
ebol77

Podłączenie pompy

Recommended Posts

Witam, używa ktoś z Was pompy? Zastanawiam sie czy zainstalować pompe przed czy za wymiennikiem ciepla?IMG_0290.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

1 godzinę temu, ebol77 napisał:

Witam, używa ktoś z Was pompy? Zastanawiam sie czy zainstalować pompe przed czy za wymiennikiem ciepla?IMG_0290.jpg

Przed gniotownikiem dawaj 😎

9 minut temu, ebol77 napisał:

No a tak powazniej?

Wysłane z iPhone

Tak na poważnie, to chyba powinieneś wiedzieć do czego i jak ten sprzęt używać, bo takich prezentów nie dostaje się z przypadku. Chyba, że idziesz scieżką "...sprzętu kupa..."

Edited by Mibor

Ta pompa wygląda na dość wydajną, ale wydaje mi się, że z wężem silikonowym o grubości co najmniej 3 mm nie powinno się nic dziać. Ale gdyby nawet już coś się działo, to zamontuj na pompie zawór do dławienia przepływu brzeczki.

Warki 50-60L
Pompa to novax 20b do 95 stopni
Myslalem nad potencjometrem do regulowania naterzenia pradu

Oj, dużo niespodzianek masz po drodze.

Dobrze Ci życzę, ale zacząłeś z d. Strony.

Czytaj. Masz fart bo to WIELKIE forum.

Udanych warek w Nowym Roku!

Edited by zielony07
Literówka

Się podłączę do tematu, bo też o pompę pytanie. Czy takie cacko jak w linku ponizej nada sie do recyrkulacji brzeczki w garze 70l (warki raczej do 50l max) z fałszywym dnem? Maksymalna temperatura podana to 100°C, ale stała temperatura miesci sie w widelkach 1-60°C. Brzeczka przez wiekszosc czasu nie powinna przekraczać tych 70°C oprócz wygrzewu przez jakies 15min. 13l na minute to dobra wydajnosc, a z ta cena nawet bardzo dobra. Martwi mnie wytrzymalosc takiej pompy. Mial ktos z was z tym doswiadczdnie? Ewentualnie pozostaje mi kupno od chinczyka tej magnetycznej MP-15RM
Link:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7506472605

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Taka pomka u chińczyka kosztuje 7 dolarów: https://www.aliexpress.com/item/800L-H-5m-DC-12V-24V-Solar-Brushless-Motor-Water-Circulation-Water-Pump/32822124552.html

Widziałem że ludzie stosują takie pompki do przepompowania brzeczki, czy da rade do recylkulacji ciężko powiedzieć.
Lepiej wybrać 12v czy 24v?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Z tego co kojarzę, to parametry w tej aukcji dot. pompy na 24V mimo tego, co pokazują zdjęcia (mogą być poglądowe). Na 12V jest mniejsza wysokość podnoszenia i nieco przepływ, jakieś 600-650l/h, jeśli mnie pamięć nie myli.