Skocz do zawartości

Naczynie do wysładzania


Fexor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jako że od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem większego gara i warzeniem jednorazowo 40-50 litrów piwa chciałem was zapytać co zakupić jako naczynie w którym należałoby prowadzić wysładzanie. Obecnie używam wiadra 33l jednak przy większej ilości zacieru będzie to niemożliwe (no chyba że rozłożenie na 2 wiadra). Czy macie jakieś propozycje odnośnie sprzętu? Większe wiadro z tworzywa, jakiś garnek, lodówka turystyczna (widziałem że sporo osób takich używa) a może jeszcze coś innego? Niekoniecznie musi to być najtańsza opcja - co waszym zdaniem sprawuje się najlepiej i czego wy używacie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełomem w moim piwowarstwie była lodówka turystyczna 35L  z filtratorem rurkowym standardowe warki  20-23L bez problemu w niej zacierałem, zamieszałem i zacierałem 60-70min i od razu wysładzałem, zero zabawy z przenoszeniem i czekaniem aż w innym naczyniu młóto się ułoży. Może to będzie trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecam keg 50l z fałszywym dnem i grzałkami od Sprawka + mieszadło :) jak lubisz uczestniczyć przy zacieraniu i warzeniu bardziej niż na automatach to to jest najlepsze rozwiązanie MOIM ZDANIEM:)

Wysłane z oddziału Poczty Polskiej przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że też ostatnio coraz częściej robię warki 40-45l i wysładzam nadal w wiadrze 33l. Są to warki do 12blg max. Max 9,5 kg słodu + ok 25-27l wody i idzie dobrze. A piwa typu AIPA, Porter, RIS, Koźlak itp i tak warzę w objętości 20-25l, bo są mniej chodliwe piwa. Więc jeśli masz podobną sytuację to może zmiana sprzętu nie będzie konieczna. Choć trzeba przyznać, że mimo, iż idzie dobrze to jest to trochę ograniczające, bo zacier musi być nieco gęstszy niż bym robił normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione obrazy dla zapytania 35l curver lodówka turystyczna

ja mam dokładnie taką lodówkę 35L curver. 

Rzuć okiem u Mnie

jeszcze jedna rzecz, pod dno lodówki  najlepiej podłożyć np.styropian żeby ciepło nie uciekało spodem, wcześniej lodówke wygrzewałem ok 2lwrzątku, prze 60min spadek temp o 1°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie całkiem niezłe rozwiązanie. Ta lodówka rzeczywiście mieści 35 litrów jak piszą? Taka lodówka ułatwia zacieranie i izoluje podczas wysładzania jednak w dalszym ciągu nie rozwiąże to problemu robienia większych, 40 litrowych warek (Bo jeżeli mieści tylko 35 litrów zacieru to nie zmieszczę całości dla trochę mocniejszego piwa). Ewentualnie można robić słabsze piwa ale takie 16-18 BLG będzie problem chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można kupić dwie lodówki, ewentualnie poratować się ekstraktem.

Jeszcze inaczej: kiedyś zacierałem w lodówce i w garze, po wysłodzeniu z lodówki czyściłem ją i przenosiłem zacier z gara ...2 wysładzanie ... i do warzenia. Trochę roboty było. 

edit 

Masz też obecny system możesz połączyć.

Edytowane przez l3onsjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.