Skocz do zawartości

Pierwszy (nie)problem, potrzebna rada!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od razu napiszę, że to mój pierwszy post tutaj i pierwsza warka w życiu, stąd pewne zmieszanie wynikające pewnie z braku doświadczenia.

W piątek (14.12.2018r.) wieczorem postanowiłem że zrobię swoje pierwsze piwo, użyłem w tym celu Brewferm® PILS brew-kit 1,5 kg.

Ekstrakt początkowy wynosił 10 blg, drożdże zadałem po rehydratyzacji w 30 stopniach celsjusza. Fermentacja ruszyła po około 6 godzinach, dzisiaj (16.12.2018r) z czystej ciekawości rano zmierzyłem ekstrakt, który wyniósł ku mojemu zdziwieniu tylko 4.5 blg, a wieczorem, gdy rurka fermentacyjna przestała bulkać ekstrakt spadł już do 2 blg. Jestem zdziwiony tak szybko przeprowadzoną fermentacją stąd moje pytanie: CO DALEJ?

Myślałem o zlaniu piwa na cichą i słodzeniu go w celu szybszego sklarowania.

 

Dodam tylko, że oprócz diacetylu, który wydaje mi się na normalnym poziomie w 3 dniowym piwie nie ma żadnych smakowych dowodów zakażenia.

 

Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki :)    

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gawron napisał:

Jakich drożdży użyłeś i w jakiej temperaturze fermentowałeś? Teraz to przez tydzień nie zaglądaj do wiadra. Nic tam nie znajdziesz. Drożdże muszą po sobie posprzątać. 

 

Drożdże z brewkitem, noname niestety zalecana temperatura była 18-25, fermentowało się w 23-24

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kacper Kawiecki napisał:

fermentowało się w 23-24

To zdecydowanie za dużo dla w miarę sensownego smaku. Jak jest zaecane 18-25 to trzymaj się lepiej tej dolnej granicy.  Poczekaj ze 2 tygodnie i butelkuj. Jak chcesz to zlej na cichą, ale nie teraz, tylko za jakiś tydzień. Ja zazwyczaj nie zlewam. Chyba, że drożdży potrzebuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gawron napisał:

To zdecydowanie za dużo dla w miarę sensownego smaku. Jak jest zaecane 18-25 to trzymaj się lepiej tej dolnej granicy.  Poczekaj ze 2 tygodnie i butelkuj. Jak chcesz to zlej na cichą, ale nie teraz, tylko za jakiś tydzień. Ja zazwyczaj nie zlewam. Chyba, że drożdży potrzebuję. 

temp fermentacji jak w African Pombe :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Kacper Kawiecki napisał:

Witam,

o Brewferm® PILS brew-kit 1,5 kg.

 

 

Dodam tylko, że oprócz diacetylu, który wydaje mi się na normalnym poziomie w 3 dniowym piwie nie ma żadnych smakowych dowodów zakażenia.

 

Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki :)    

 

 

48 minut temu, Kacper Kawiecki napisał:

 

Drożdże z brewkitem, noname niestety zalecana temperatura była 18-25, fermentowało się w 23-24

 

Tak, pils w tych temp.

ps o diacetylu poczytał i wyczuł, a o temp fermentacji nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kacper Kawiecki napisał:

 

Drożdże z brewkitem, noname niestety zalecana temperatura była 18-25, fermentowało się w 23-24

 

Przed świętami butelkuj, przed nowym rokiem wypij i zacznij 2019 rok od obniżenia temperatury fermentacji.

Edytowane przez drakon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się. Lepiej producentowi takiego brewkita napisać wielkimi literami "PIWO GOTOWE W 7 DNI !!!" i zasugerować fermentacje w 25C niż już na wstępie komplikować potencjalnemu nabywcy że fermentacja w 16C/ w przypadku lagerów 8C, a najlepiej to już w lodówce ze sterownikiem temp i podnosić po tygodniu o 0,5C/dziennie, czas fermentacji 18 dni, leżakowanie 18dni bo odstraszało to będzie klientów. 
Stąd producent woli instrukcje 7 dniową czy tam nie wiem jaką one mają bo nigdy nie miałem
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.12.2018 o 00:04, Adam Pawlicki napisał:

I kacem. Po jednym. Ale pierwsze koty za ploty.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Kaca nie ma, więc wyższych alkoholi na szczęście za dużo widać nie powstało, nie jest idealne, ale jest dobre. Leżakuje teraz w chłodnym miejscu, a do fermentora przed drugą warką zbuduje styropianową lodówkę. Dziękuje jeszcze raz wszystkim za rady i informacje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.