Skocz do zawartości

Piwo miodowe ??


zbylon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W ostatnich dniach dostały się w moje ręce słody z Baltic Malt.

Mam teraz sporo pilzneńskiego i karmelowego jasnego. Mam też resztkę marynki. Na dniach przyjedzie z Wrocławia słód Pale Ale.

Czy jest sens z takiej mieszanki robić piwo miodowe ?? Jeśli tak to jakie drożdże do niego dobrać?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem "miodowe ale" z zasypu: 3 kg pilzneński, 0,5 kg melanoidynowy, 0,25 kg Carapils i wyszło bardzo dobre. Fermentacja w wysokich temp. 22-25 st. C drożdżami Safale S-04. Na 20 litrów piwa dałem 250 g miodu lipowego i 370 g gryczanego. Przydałby się jeszcze chmiel aromatyczny dla skontrowania miodu. Pełnię smaku piwo osiągnęło po 6 miesięcznym leżakowaniu w temp. pokojowej.

Ps. Sprawdź PW

Edytowane przez jimmy_jb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast słodu melanoidynowego możesz dłużej i intensywniej pogotować brzeczkę podczas chmielenia, co spowoduje lekką karmelizację i wyższy poziom melanoidyn w brzeczce. Jakby co to mogę Ci podrzucić w sobotę do Degustatorni chmiel aromatyczny Lubelski ale stawiasz piwko:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zrobiłem takie coś:

 

4kg Pale Ale

1kg Pilzneńskiego z Baltic Malt

300g karmelowego z Baltic malt

50g Marynki

1l miodu gryczanego

Drożdże BrewFerm Top

 

Zacieranie w 67°C przez 1h

Potem w 72°C do próby jonowej

 

Gotowanie 1.5h od razu dodając miód, po pół godzinie połowę marynki i po drugiej pół godzinie drugą połowę. Cały czas zbierałem piankę z wierzchu, żeby pyłek miodowy w brzeczce nie pływał. Pod koniec pianki były śladowe ilości.

Gęstość brzeczki po schłodzeniu to około 13.5blg. Wyszło mi 24l brzeczki, ale pewnie po fermentacji będzie z litr mniej.

Kolor ciemnego bursztynu.

Drożdże dodałem rano przed pójściem do pracy i jak wróciłem do domu to fermentacja przebiegała pełną parą. Dzisiaj wciąż buzuje porządnie :)

 

Ciekawi mnie efekt końcowy :)

Edytowane przez zbylon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to powinieneś dodać miód na ostatnie 5-10 min. gotowania ale może wypowie się ktoś bardziej doświadczony w miodowych bo ja na razie uwarzyłem tylko jedno i właśnie jestem w trakcie fermentacji drugiego.

Edytowane przez jimmy_jb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co Jejski powiedział zbadałem mój aerometr... Uszkodzony był. Papierek się przesunął. Najprawdopodobniej mogło być być ze 3 ballingi, może 3.5 więcej... Teraz już fermentuje ponad 30 godzin, więc nie ma sensu mierzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Jako że sezon w pełni postanowiłem uwarzyć jako pierwsze miodowe- trochę za namową żony oczywiście. Co myślicie o takim zasypie:

 

- Pilzneński CastleMalt - 2.7 kg

- Monachijski 0.3 kg

- Caraaroma - 0.15 kg

- CaraPils 0.2 kg

 

Zacieranie

- 55 °C - 10 min

- 65 °C - 40 min

- 72 °C - 20 min

Podgrzanie do 76 °C i filtracja.

 

Planuję uzyskać około 17 litrów brzeczki ok 12 °Blg.

 

Problem w tym, że nie wiem jakich użyć chmieli i w jakich ilościach żeby dobrze komponowały sie z miodem. Mam na składzie

- Lubelski granulat

- Marynke granulat

- Premium granulat

- Perle szyszki

- Saaz granulat

- Cascade szyszki

- Spalt szyszki

 

Poradzcie jakiego chmielu użyć i w jakich ilościach.

 

Po tygodniu burzliwej mam zamiar zagotować wodę w ilości 5 litrów i dodać 760g miodu Gryczanego (na słoiku niby jest napisane że naturalny)

oraz 270g miodu sztucznego i przelać na burzliwą drugi raz.

 

Zapomniałem dodać- drożdże 2007 Pilsen Lager.

Edytowane przez artom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.