Skocz do zawartości

Skórka mamdarynki


Spiewaczek1

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jako że świętą tuż tuż i mandarynki się po marketach gniotą, postanowiłem lekko skroic skórki. Tak jak do cytrynowej to robię. Tylko skórki z mandarynki ususzyć i do Witbira.

Co myślicie ma to sens. Wogole bawić się dalej?

 

3e4bbcaeffcfa790f2df9a2cee64c5ba.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Susze bo nie wiem dokładnie kiedy będę warzyl. A tak już będę miał gotowe i tylko wsype. Ale dzięki za podpowiec o tarce.
Tylko te moje mandarynki troszkę za miękkie na tarke. A kawałki nie są takie duże. Suszeniem sugerowalem się tym że w sklepach piwowarskich są suszone. A chcem Tak jak mówiłem do witbira z przepisu którego już robiłem, muszą uzbierać 20 g.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Spiewaczek1 napisał:

Susze bo nie wiem dokładnie kiedy będę warzyl. A tak już będę miał gotowe i tylko wsype. Ale dzięki za podpowiec o tarce.
Tylko te moje mandarynki troszkę za miękkie na tarke. A kawałki nie są takie duże. Suszeniem sugerowalem się tym że w sklepach piwowarskich są suszone. A chcem Tak jak mówiłem do witbira z przepisu którego już robiłem, muszą uzbierać 20 g.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 

W sklepach dla piwowarów są suszone, bo przecież nie będą wysyłać świeżych, bo nie ma jak tego przechowywać. Mimo to powszechnie się uważa, że świeże dają lepszy efekt. 

 

Kroiłem kiedyś na kawałki identycznej wielkości jak Ty. Od czasu jak zacząłem trzeć na tarce oddają przynajmniej 2x tyle aromatu. Ale zrobisz jak uważasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach dla piwowarów są suszone, bo przecież nie będą wysyłać świeżych, bo nie ma jak tego przechowywać. Mimo to powszechnie się uważa, że świeże dają lepszy efekt. 
 
Kroiłem kiedyś na kawałki identycznej wielkości jak Ty. Od czasu jak zacząłem trzeć na tarce oddają przynajmniej 2x tyle aromatu. Ale zrobisz jak uważasz. 
I oto właśnie chodzi że jak już ktoś kombinował i wie jakie są efekty to trzeba korzystać.
Jak będę warzyl postaram się zetrzeć na świerzo ale suszonych też sobie przygotuję na wypadek gdybym nie mial mandarynek albo zapomnial zakupić.

A zapytam może nie w temacie o skórkę cytryny. Tartej/obcinanej w podobny sposób. Czy korzystałeś i jakie były efekty.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem, też tarłem na tarce. Cytryna daje fajny efekt, tylko po pierwsze zupełnie inny niż pomarańcza, po drugie znacznie bardziej intensywny. Trzeba mieć pomysł jak ją wykorzystać. Do witbiera jak już w niskich ilościach jako uzupełnienie innych cytrusów, a nie jako jedyny cytrus. Choć jak witbier ma być do bólu stylowy to jest tam zupełnie zbędna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja cienko obieram skórki od cytrusów siekam na drobno i do zamrażalnika, akurat z mandarynkami się nie bawię bo za duzo pracy, tak  jak @Oskaliber pisał wyżej cytryna daje lepsze efekty, 1 cytryna możne zdominować  5 pomarańczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.