Skocz do zawartości

brak piany, gazu i mało alkoholu


Tommi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Uwarzyłem piwo z receptury konkursowej znalezionej na piwo.org ułożonej przez Sławomira Franaszka (hefewiezen, https://www.wiki.piwo.org/Hefe-Weizen,_Sławomir_Franaszek_(Franekkkk ), ale piwo ma mankamenty i nie wiem gdzie popełniłem błąd. Piwo jest bardzo słabo nagazowane, nie ma piany i małą moc alkoholu. Fermentowałem je w 18-20 stopniach (21l, nagazowanie vol. 2.8, 175 gr. glukozy). Leżakowało tydzień w temperaturze 13 stopni, ale koledzy piwowarzy poradzili, aby przenieść je do wyższej temperatury i teraz od tygodnia leży w 18-20 stopniach. Wczoraj otworzyłem butelkę i ma bardzo mało gazu, jest bez piany i nie ma właściwie alkoholu. Wychodzi na to, że uwarzyłem soczek pszeniczny, ale w smaku jest bardzo dobre. Zakażenie raczej wykluczam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, punix napisał:

Jakie było początkowe i końcowe blg? W jaki sposób zgadujesz, że nie ma alkoholu? I w jaki sposób dodawałeś tą glukozę do butelek?

Początkowe było ok. 15 a końcowe ok. 2 blg. Wydaje mi się, że po prostu wyszło bardzo łagodne piwo, stąd mam wrażenie, że nie ma alkoholu. Glukozę rozpuściłem w wodzie i dodałem na dno pojemnika a potem wlałem brzeczkę i zamieszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tommi napisał:

Początkowe było ok. 15 a końcowe ok. 2 blg. Wydaje mi się, że po prostu wyszło bardzo łagodne piwo, stąd mam wrażenie, że nie ma alkoholu. Glukozę rozpuściłem w wodzie i dodałem na dno pojemnika a potem wlałem brzeczkę i zamieszałem.

 

???

to 7.2% alkoholu :)

Mało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile minęło od butelkowania? jesli tydzien to jeszcze moze sie nagazowac

edit

nie przeczytalem dokladnie

Jesli po 2 tyg nie jest nagazowane to juz nic sie nie pojawi.

Daj komus to piwo do sprobowania moze wykryje cos czego nie udalo sie Tobie zauważyć.

Edytowane przez leonzn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, fotohobby napisał:

 

???

to 7.2% alkoholu :)

Mało ?

Może jakiś inny błąd popełniłem. Piwo jest naprawdę bardzo łagodne.

Teraz, Czeslaw napisał:

Skoro to konkursowe piwo, to może magia jego receptury leży w tym, że nie czuć alkoholu? :)

 

Przybliżone ABV oblicza się na przykład ze wzoru (Blg0 - Blgk) / 1.938. Wychodzi 6,7% ;)

Też mi tyle wyszło, ale jest naprawdę lekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, DonBeer napisał:

Piwo samo w sobie nie ma gazu? a przy otwarciu psssyka? przy takiej ilości glukozy po 2 tyg powinno częściowo się nagazować

Delikatne "syknięcie" rzeczywiście jest, ale ma się wrażenie jakby się piło niegazowany soczek. No i jeszcze brak piany potęguje takie odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Robert87 napisał:

A jak lejesz do szklanki z wysokości to piana się tworzy? Jeśli tak to czy jest wtedy trwała? Słodkie w smaku?

Wysłane z oddziału Poczty Polskiej przy użyciu Tapatalka
 

Lałem piwo pod kątem do szklanki i piany nie było, choć robiłem to dosyć dynamicznie (może powinienem lać wprost na dno:). Przy poprzednim moim pszenicznym lanym w ten sposób piania się tworzyła (piwo było uwarzone wg instrukcji ze sklepu). A w smaku słodkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalej je brutalnie z pół metra na dno.

Jak jest słodkie to znaczy, że refermentacja się nie skończyła.

Przenieś butelki w cieplejsze miejsce - 20-22°C na 3-4 dni i sprawdź wtedy nagazowanie.

Wysłane z oddziału Poczty Polskiej przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Robert87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat z moim głupim pytaniem.

Mam na burzliwej marcowe w temp 12st.C, na drożdzach S-23. Burzliwą zakładam do nastepnej soboty (22.12)

Moje pytania:

1. Na cichą zostawić w temp 12st.C czy przenieść w chłodniejsze miejsce (w piwnicy mam ok 7/8st.C)

2. W jakiej temperaturze zostawić piwo na refermentację ?

Pierwszy dolniak stąd nowe problemy ;) Dzisiaj będzie warzony kolejny marzec ale wg innej receptury i na innych drożdzach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Oskaliber napisał:

Obstawiam, że się jeszcze nagazuje.

 

A ocenianie braku alkoholu po lekkości piwa, to nie wiem jak skomentować. 

Trzeba wychylić z 5 sztuk i wtedy ocenić czy jest alko czy go nie ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.