Skocz do zawartości

Butelkować czy dalej trzymać na cichej?.


Roy_Batty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

    Od momentu dodania chmielu na zimno rurka zaczęła się odzywać, tak co godzinę lub dwie. Przed tym zabiegiem była kompletna cisza. Drożdże to suche US05. Początkowe blg było 17, cztery dni temu  przy zlewaniu z filtrowaniem pomiar blg  wskazał wartość 4,2 ( próbkę wyssałem "to the last drop", jest dobrze :) ). Za dwa dni będzie miesiąc fermentacji. Rzecz w tym, że jutro chciałem butelkować, ale rurka nadal odzywa się sporadycznie co 2-3 godziny, czyli coś się jeszcze dzieje?. Nie chcę debiutować z granatami. Czy czekać czy butelkować?. Niby dla AIPA 2,4 vol nasycenie i z kalkulatorów wyszło 2.6g cukru na pół litra piwa. Czy to zadziała?. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura fermentacji na początku była w okolicach 17C-19C. Teraz mam fermentor u siebie w pokoju 20C-21C max. Widzę, że "życie" raczej szybko zamiera w fermentorze, ok. cztery godziny i cisza... , ale to rurka. Balingometr prawdę Ci powie :). Nie chcę za bardzo grzebać przy piwie, ale jutro sprawdzę blg. Jak blg trochę spadło to jeszcze poczekam, a jak blg będzie takie jak było cztery dni temu to do butelek? czy dobrze kombinuję?. Jak tam kolega napisał może to faktycznie tylko CO2 uwalnia się z piwa po dodaniu chmielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Roy_Batty napisał:

Temperatura fermentacji na początku była w okolicach 17C-19C. Teraz mam fermentor u siebie w pokoju 20C-21C max. 

Przeniosłeś do cieplejszego, więc zaczęło się uwalniać CO2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.