Skocz do zawartości

Brown Ale


Hobbysta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prosiłbym klasycznie o sprawdzenie receptury na piwo, bo wciąż jednak nie czuje się na tyle pewny w tej kwestii.

Brown Ale 

zasyp:

-Pils  41%

-Vienna 41% 

-caraamber 10%

-carafa 2 special 8%

Zacieranie 67°C przez około 1h

Chmielenie: (przeliczane na 20l)

1. Chinook 15g/60min

2. Cascade 30g/15min

3. Cascade 30g/0min coś ala hopstand, chce zobaczyc jakie efekty to daje.

4. Cascade 30g cicha

Drożdże to będą prawdopodobnie FM52 po amerykańskiej pszenicy, czy czymś w tym stylu. Wiedeński 50/50 z pilsem zeby nadać troche barwy i wiecej slodowosci bo nie mam zwyklego pale ale (ma to sens?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do swojego Brown Ale dałem 12% Biscuit on ma 50EBC i 13% słodów karmelowych (8% Karmel 120 i 5% czekoladowy 400) i barwa mieściła się w widełkach. Nie wiem czy tej carafy nie masz za dużo, pewnie połowę musiałbyś obciąć, ale jeżeli wg jakiegoś kalkulatora wychodzi ci pożądana barwa to ok. Nie masz jakiegoś zapychacza na goryczkę? Magnum/Iunga itp? Chinooka lepiej dodać na aromat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do swojego Brown Ale dałem 12% Biscuit on ma 50EBC i 13% słodów karmelowych (8% Karmel 120 i 5% czekoladowy 400) i barwa mieściła się w widełkach. Nie wiem czy tej carafy nie masz za dużo, pewnie połowę musiałbyś obciąć, ale jeżeli wg jakiegoś kalkulatora wychodzi ci pożądana barwa to ok. Nie masz jakiegoś zapychacza na goryczkę? Magnum/Iunga itp? Chinooka lepiej dodać na aromat
A co do koloru to wychodzi mi 50 EBC wg BS. Moge teoretycznie wrzucić biscuit bo mam, a teraz mnie nawet zaczyna kusić żeby uciąć trochę tej carafy na rzecz pszenicy czekoladowej.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hobbysta napisał:

To ciesze sie, bo to znaczy ze juz zaczynam kumac robienie zasypu :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Przy projektowaniu receptur na etapie zasypu ważne jest to żebyś wiedział co dany słód ma wnieść w gotowym produkcie, nie ma sensu  tworzenie jakiś skomplikowanych receptur z 8 rodzajami słodu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z proponowanych przez Ciebie słodów nie jest tradycyjnym słodem do Brown Ale. Nie znaczy to co prawda że piwo będzie złe, ale dla porządku zaproponuję zgoła odmienną recepturę:

http://perfectpint.blogspot.com/2011/11/what-makes-good-brown-ale.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dirk gently napisał:

Żaden z proponowanych przez Ciebie słodów nie jest tradycyjnym słodem do Brown Ale. Nie znaczy to co prawda że piwo będzie złe, ale dla porządku zaproponuję zgoła odmienną recepturę:

http://perfectpint.blogspot.com/2011/11/what-makes-good-brown-ale.html

chyba zostanę przy swoim bo jednak nie chce dokupywać wiecej slodow, ale znajac zycie wroce do tego stylu i sprobuje innego podejscia, bardziej klasycznego. Co byś powiedział o chmieleniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być Brown Ale to chmielenie jest bez sensu, ale podejrzewam że to ma być American Brown Ale.
W jakie Blg i IBU celujesz?
Racja zapomniałem napisac o tym ze chcialem w amerykansa wersje pojsc. Blg kolo 13/14 wychodzilo mi a chmielenie na 40IBU moze do 50IBU.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.