Skocz do zawartości

Pierwszy cydr i nieprzyjemny zapach


pt123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

25 listopada nastawiłem cydr z 15 litrów soku z miejscowej tłoczni oraz 5 litrów z własnych jabłek. Gatunki jabłek raczej no-name. Moszcz zasiarkowałem pirosiarczanem i po 16 godzinach dodałem drożdzy ciderini strong oraz pożywkę. Po mniej wiecej dobie fermentacja wystartowała, rozpędziła się i trwała w zasadzie do przedwczoraj czyli ponad dwa tygodnie. Dzisiaj pobrałem próbkę:

  • BLG zeszło do zera
  • cydr pachnie nieładnie, żona mówi że jak zakwas do chleba, a mnie trochę leci kanalizacją. 
  • w smaku jest wytrawne i podobne do lubelskich cydrów
  • cydr jest dość mętny.

Planuję dosłodzić go ksylitolem do butelek i oczywiscie trochę cukru do refermentacji.

 

Czy ten zapach ma szansę zniknąć? Czy mogę go już butelkować czy lepiej dać mu jeszcze czas na sklarowanie? 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dotyczhczas miałeś do czynienia tylko  z "cydrem" Lubelskim lub podobnmi wina-lazkami, to domowy będzie Ci trochę dziwnie waniał. Tamte są mechanicznie klarowane, filtrowane, dodawany jest świeży sok jabłkowy i taki bełt leci do pasteryzatora a potem do butelek. Daj temu swoejmu z kwartał albo najlepiej pół roku, niech sobie w butelkach poleży, ten trunek chociaż "lekki", wymaga cierpliwości. Za dwa miesiące się ładnie sklaruje, za trzy-cztery będziesz miał taaaaakiego banana na twarzy przy degustacji. Z przygotowanych przez mojego brata, najlepszy teraz jest ten z marca. Bardzo głębokim odfermentowaniem się nie przejmuj, taki "brut" się na niektórych szczepach robi. 0°Blg to przesada, skalibruj sobie cukromierz. 0,5-1°Blg to realna wartość z soku, który startowo miał 14. Jeśli dotychczas probowałeś "analitycznie" tylko piw, to młody cydr może się kojarzyć z kanalizą, ale jeśli to tylko nuta a nie zionie szambem, to do butelek z nim.

Edytowane przez c64club
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, c64club napisał:

Jeśli dotyczhczas miałeś do czynienia tylko  z "cydrem" Lubelskim lub podobnmi wina-lazkami, to domowy będzie Ci trochę dziwnie waniał. Tamte są mechanicznie klarowane, filtrowane, dodawany jest świeży sok jabłkowy i taki bełt leci do pasteryzatora a potem do butelek. Daj temu swoejmu z kwartał albo najlepiej pół roku, niech sobie w butelkach poleży, ten trunek chociaż "lekki", wymaga cierpliwości. Za dwa miesiące się ładnie sklaruje, za trzy-cztery będziesz miał taaaaakiego banana na twarzy przy degustacji. Z przygotowanych przez mojego brata, najlepszy teraz jest ten z marca. Bardzo głębokim odfermentowaniem się nie przejmuj, taki "brut" się na niektórych szczepach robi. 0°Blg to przesada, skalibruj sobie cukromierz. 0,5-1°Blg to realna wartość z soku, który startowo miał 14. Jeśli dotychczas probowałeś "analitycznie" tylko piw, to młody cydr może się kojarzyć z kanalizą, ale jeśli to tylko nuta a nie zionie szambem, to do butelek z nim.

Dzięki za konkretną odpowiedź. Skoro dla mojej żony zapach nie jest odpychający to znaczy, że nie jest   źle. Tak jak mi radzisz zabutelkuje z odrobiną cukru i ksylitolu bo lubię słodszy i zostawię w spokoju do maja. Co balingomierza to chyba rzeczywiście było ok. 0.5, ale ze względu na menisk trudno dokładnie określić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie ile Twoj balingomierz pokazuje w wodzie. Ze splawikami jest ten problem, ze 80% ma rozjechana skale, bo w fabryce wsadzają papierek i zagrzewaja gore, bez sprawdzania. Dlatego ostatnio chcąc kupic nowy zamówiłem od razu 10 sztuk. Wstawiłem je do zlewki z woda 20°C i zgodnie z przewidywaniami tylko dwa pokazały zero, reszta od -3 do +2 °Blg. Można kupic precyzyjne splawiki, za kilka dych czy stówę, ale wyskalowane w g/cm3. Skalowane w Blg/Plato i pracujące w tak wąskim zakresie gęstości, tylko te "tanie".

Edytowane przez c64club
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.