Skocz do zawartości

Coppers draught


Woitas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie z cyklu "banalne", mianowicie: dochodzi mi mój drugi brewkitu coppers draught i tu pytanie: ile najlepiej użyć cukru do refermentacji? 

I jeszcze jedno pytanie (nie chce zakładać nowego tematu), przymierzam się do prawdziwego warzenia, jakie piwo polecacie na początek, coś nie wymagającego i wybaczającego błędy nowicjusz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Woitas daj 5g na 1L piwa.

Gdybym warzył po raz drugi pierwszą warkę z zacieraniem wybrałbym Stouta, prosty zasyp w którym nie można za duzo zepsuć. Chmielenie wyłącznie na goryczkę. Wszystko bez kombinacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DryStout, to przy nim utknęła mi filtracja ;) . Weż sprawdzony przepis lub kup gotowca i przede wszystkim skup się na aspekcie technicznym. 

Czyli, w jaki sposób trzymam temperaturę podczas zacierania kiedy nastawiam wodę do wysładzanie, jak będę oddzielał chmiel, jakie mam odparowanie gara, kiedy będę rehydratyzować drożdzę itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dry stout powinien być odpowiedni, czytając wszystko wydaje się proste ?

Co do spraw technicznych, masz rację, najpierw spróbuję jak najwięcej ogarnąć, doczytać, a potem do warzenia. 

Jeszcze pytanie dotyczące zacierani, czy płyta indukcyjna się nada? Mam obawy, że ciężko będzie utrzymywać temperaturę przy jej pomocy, bardziej elastyczny jest chyba palnik kuchenki gazowej? 

 

 

 

 

Co do wydajności indukcji jakoś ogarnąłem temat, znajomy elektryk policzył coś w swej mądrej głowie i orzekł, że bez problemu da radę i problemu nie widzi?

Jedno co mnie jeszcze męczy i na co jednak nie znalazłem odpowiedzi (a podobno zdarzały się taki wypadki, chyba, że to tylko mit by straszyć młodych piwowarów) to wytrzymałość owej płyty? Znaczy się czy szkło nie pęknie potraktowane tymi kilkunastoma kilogramami? 

Moja kobita raczej by mi tego nie wybaczyła i moja przygoda z piwem raczej szybko by się skończyła... ?

Edytowane przez Woitas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.