Skocz do zawartości

Regulator temperatury Omron E5CC - sterownik zacierania


Robert87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Potrzebne jest mi wsparcie ?

Mam regulator Omron E5CC-RX3A5M-000

Chciałbym zastąpić nim Pamela którego używam do tej pory.

Czy Wasze mądre głowy są w stanie wytłumaczyć mi jak uruchomić ten sterownik, jak dobrać przekaźnik SSR i czy w ogóle ten sprzęt się do tego nadaje?

Pamel posiada regulację mocy grzałek (tak przynajmniej mi się wydaje, że jak podaje 30% mocy to na grzałkach jest faktycznie około 30%) a ten Omron wydaje mi się, że będzie pracował w trybie PID na zasadzie impulsów 0-100% bez wartości pośrednich.

Pomożecie? :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie. 0 1. Tak działa. Nic nie szkodzi tylko światło mruga. Moc jest dobierana na zasadzie częstotliwości / długości impulsów. To jest regulacja grupowa.Pamel ma fazową.

Edytowane przez zielony07
edit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z tym. Będziesz miło zaskoczony. Bezwładność grzałek minimalna , bezwładność zacieru duża. Jeśli ten regulator ma przekaźnik to przy jego pomocy napięcie kilka V podajesz na SSR. Ja dałem 40 amperowy. Musi być radiator. Są pid co mają wyjście napięciowe kilka V i jest prościej. Jestem w terenie i ciężko mi szperać . No i nic się nie pali. Grzałki błysk.

Edytowane przez zielony07
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mieszadło wyłączam dopiero przed filtracją :)

Jeśli miałbyś czas i ochotę zagłębić się w danych technicznych tego Omrona to byłbym wdzięczny za każdą sugestię i radę :)

Omron nie daje możliwości ustawienia czasu przerwy temperaturowej... Da się ogarnąć w jakiś sposób, żeby automatycznie po jakimś czasie (przerwa np 30' 64°C) przeszedł do kolejnej przerwy (np 70°C 40')? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady. Ustawiasz tylko temperaturę. Ja mam w jednym pudełku regulator PID i timer z wielkimi wyświetlanymi cyframi. I inne graty.

Ustawiam temperaturę, jak zacier ją osiągnie to ustawiam czas na timerze. Pod koniec przerwy mam alarmy co minutę.

Przyzwyczaiłem się , i tak coś w tym czasie dłubię.  W końcu zacieranie tak szybko idzie... Dużo wad ? Na pewno.

Ale temperatura idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że Ci wyślę co chcesz, ale będę w browarze 8 grudnia.

4 minuty temu, RobertSlask napisał:

wyjście sygnałowe na mieszadło?

Nie kapuję. Miesza cały czas. Mój regulator "grzeje" tak że  dostawiy prądu są prawie ciągłe albo np. co sekundę impuls z 0.3 sec.

Różnie, na tym polega pid. Adaptuje się do warunków.

Jak będziesz szarpał mieszadłem to załatwisz silnik dość szybko. W końcu silniki niszczą się głównie od ich rozruchu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie rozumiesz:)

Mieszadło ma pracować cały czas i ma wyłączyć się dopiero po zacieraniu, przed filtracją. Pytam, czy ten Omron może podawać sygnał do zasilacza mieszadła i wyłączyć je po zakończonym zacieraniu, ewentualnie zwiększyć/zmniejszyć prędkość obrotową mieszadła podczas przechodzenia do następnej przerwy.

Pytam o to, bo sterownik ma wyjscia AUX które chciałbym wykorzystać, nie wiem tylko czy do tego się nadają te wyjścia...

Mam nadzieję, że zrozumiałeś o co mi chodzi:) 

Edytowane przez RobertSlask
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to są wyjścia alarmowe. Jedno może być użyte przy chłodzeniu, inne przy grzaniu.

Więc nie tędy droga.

Ale... ustrojswo, jak inne podobne ma RS485. Czyli po dwu drutach można z PC nim  sterować.

Czyli można by napisać aplikację co zrobi co trzeba. Ale ja jestem za cienki z programowania.

Wyłączanie mieszadła wg mnie powinno być proste i natychmiastowe.

U mnie jest tak, że przełącznik błyskawiczny jest przy silniku : Lewo - 0 - Prawo.

Do tego płynna regulacja obrotów.

W czasie przerwy mieszadło ma chodzić, grzałki momentami grzeją, przecież temperaturę

trzeba podtrzymywać.

Po zacieraniu mieszadło wyłączam, wyjmuję (choćby po to żeby zawiesić durszlak). Tego automat nie zrobi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow dlaczego taką armatę stosujesz? Omron E5CC to świetny sprzęt używam go codziennie ale do modulacji mocy palników pieców gazowych 0-20mA 

 

Świetny sprzęt ale czy do Twoich zastosowań będzie idealny? raczej nie bo nie ma timerów.

 

Czytając twój opis myślę ze marzysz o Auberins EZboil® DSPR310D

 

 

Używam i polecam.

 

https://www.auberins.com/index.php?main_page=product_info&products_id=670

image1 (1).jpeg

Edytowane przez Michał W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michał W napisał:

Jak byś chciał je sprzedawać daj znać :) będziemy negocjować :) może wymiana za ispindel :P
ooo... PiwoLab dobrze ze napisałeś zapomniałem o Tobie ;( Jeden leci do Ciebie... Wyslij mi adres na priv.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Miały być dwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.