Jump to content
Robert87

Regulator temperatury Omron E5CC - sterownik zacierania

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Potrzebne jest mi wsparcie 馃槣

Mam regulator Omron E5CC-RX3A5M-000

Chcia艂bym zast膮pi膰 nim Pamela kt贸rego u偶ywam do tej pory.

Czy Wasze m膮dre g艂owy s膮 w stanie wyt艂umaczy膰 mi jak uruchomi膰 ten sterownik, jak dobra膰 przeka藕nik SSR i czy w og贸le ten sprz臋t si臋 do tego nadaje?

Pamel posiada regulacj臋 mocy grza艂ek (tak przynajmniej mi si臋 wydaje, 偶e jak podaje 30% mocy to na grza艂kach jest faktycznie oko艂o 30%) a ten Omron wydaje mi si臋, 偶e b臋dzie pracowa艂 w trybie PID na zasadzie impuls贸w 0-100% bez warto艣ci po艣rednich.

Pomo偶ecie? :D

Tak b臋dzie. 0 1. Tak dzia艂a. Nic nie szkodzi tylko 艣wiat艂o mruga. Moc jest dobierana na zasadzie cz臋stotliwo艣ci / d艂ugo艣ci impuls贸w. To jest regulacja grupowa.Pamel ma fazow膮.

Edited by zielony07
edit

Czy jestes w stanie mi wyjasnic jak to podlaczyc i czy przez regulacje grupowa bedzie sie przypalal zacier albo temperatura ucieknie? Zostac przy Pamelu czy probowac z tym?

Spr贸buj z tym. B臋dziesz mi艂o zaskoczony. Bezw艂adno艣膰 grza艂ek minimalna , bezw艂adno艣膰 zacieru du偶a. Je艣li ten regulator ma przeka藕nik to przy jego pomocy napi臋cie kilka V podajesz na SSR. Ja da艂em 40 amperowy. Musi by膰 radiator. S膮 pid co maj膮 wyj艣cie napi臋ciowe kilka V i jest pro艣ciej. Jestem w terenie i ci臋偶ko mi szpera膰 . No i nic si臋 nie pali. Grza艂ki b艂ysk.

Edited by zielony07
Dopisek

Oczywi艣cie mieszad艂o wy艂膮czam dopiero przed filtracj膮 :)

Je艣li mia艂by艣 czas i ochot臋 zag艂臋bi膰 si臋 w danych technicznych tego Omrona to by艂bym wdzi臋czny za ka偶d膮 sugesti臋 i rad臋 :)

Omron nie daje mo偶liwo艣ci ustawienia czasu przerwy temperaturowej... Da si臋 ogarn膮膰 w jaki艣 spos贸b, 偶eby automatycznie po jakim艣 czasie (przerwa np 30' 64掳C) przeszed艂 do kolejnej przerwy (np 70掳C 40')?聽

Nie da rady. Ustawiasz tylko temperatur臋. Ja mam w jednym pude艂ku regulator PID i timer z wielkimi wy艣wietlanymi cyframi. I inne graty.

Ustawiam temperatur臋, jak zacier j膮 osi膮gnie to ustawiam czas na timerze. Pod koniec przerwy mam alarmy co minut臋.

Przyzwyczai艂em si臋 , i tak co艣 w tym czasie d艂ubi臋.聽 W ko艅cu zacieranie tak szybko idzie... Du偶o wad ? Na pewno.

Ale temperatura idealna.

Jakiego sterownika u偶ywasz? Mog臋 jakie艣 fotki Twojego sprz臋tu poprosi膰? Chyba pokusz臋 si臋 o timer:) W tym Omronie da si臋 zaadaptowa膰 jedno z wyj艣膰 jako wyj艣cie sygna艂owe na mieszad艂o?

Pewnie 偶e Ci wy艣l臋 co chcesz, ale b臋d臋 w browarze 8 grudnia.

4 minuty temu, RobertSlask napisa艂:

wyj艣cie sygna艂owe na mieszad艂o?

Nie kapuj臋. Miesza ca艂y czas. M贸j regulator "grzeje" tak 偶e聽 dostawiy pr膮du s膮 prawie ci膮g艂e albo np. co sekund臋 impuls z 0.3 sec.

R贸偶nie, na tym polega pid. Adaptuje si臋 do warunk贸w.

Jak b臋dziesz szarpa艂 mieszad艂em to za艂atwisz silnik do艣膰 szybko. W ko艅cu silniki niszcz膮 si臋 g艂贸wnie od ich rozruchu.

殴le mnie rozumiesz:)

Mieszad艂o ma pracowa膰 ca艂y czas i ma wy艂膮czy膰 si臋 dopiero po zacieraniu, przed filtracj膮. Pytam, czy ten Omron mo偶e podawa膰 sygna艂 do zasilacza mieszad艂a i wy艂膮czy膰 je po zako艅czonym zacieraniu, ewentualnie zwi臋kszy膰/zmniejszy膰 pr臋dko艣膰 obrotow膮 mieszad艂a podczas przechodzenia do nast臋pnej przerwy.

Pytam o to, bo sterownik ma wyjscia AUX kt贸re chcia艂bym wykorzysta膰, nie wiem tylko czy do tego si臋 nadaj膮 te wyj艣cia...

Mam nadziej臋, 偶e zrozumia艂e艣 o co mi chodzi:)聽

Edited by RobertSlask

Z tego co wyczyta艂em to s膮 wyj艣cia alarmowe. Jedno mo偶e by膰 u偶yte przy ch艂odzeniu, inne przy grzaniu.

Wi臋c nie t臋dy droga.

Ale... ustrojswo, jak inne podobne ma RS485. Czyli po dwu drutach mo偶na z PC nim聽 sterowa膰.

Czyli mo偶na by napisa膰 aplikacj臋 co zrobi co trzeba. Ale ja jestem za cienki z programowania.

Wy艂膮czanie mieszad艂a wg mnie powinno by膰 proste i natychmiastowe.

U mnie jest tak, 偶e prze艂膮cznik b艂yskawiczny jest przy silniku : Lewo - 0 - Prawo.

Do tego p艂ynna regulacja obrot贸w.

W czasie przerwy mieszad艂o ma chodzi膰, grza艂ki momentami grzej膮, przecie偶 temperatur臋

trzeba podtrzymywa膰.

Po zacieraniu mieszad艂o wy艂膮czam, wyjmuj臋 (cho膰by po to 偶eby zawiesi膰 durszlak). Tego automat nie zrobi

Pozdrawiam

Czyli generalnie masz urz膮dzenie do zacierania spakowane w jednej obudowie razem z regulatorem obrot贸w, tak?

Wys艂ane z mojego Redmi 4X przy u偶yciu Tapatalka

Wow dlaczego tak膮 armat臋 stosujesz? Omron聽E5CC to 艣wietny sprz臋t u偶ywam go codziennie聽ale do modulacji mocy palnik贸w piec贸w gazowych聽0-20mA

艢wietny sprz臋t ale czy do Twoich zastosowa艅聽b臋dzie idealny? raczej nie bo nie ma timer贸w.

Czytaj膮c tw贸j opis my艣l臋 ze marzysz o Auberins EZboil庐 DSPR310D

U偶ywam i polecam.

https://www.auberins.com/index.php?main_page=product_info&products_id=670

image1 (1).jpeg

Edited by Micha艂 W

O o o tego mi trzeba:D ale mam kilka sztuk tego omrona, mo偶e jak kilka sprzedam to kupi臋 tego z linka;)

Le偶膮 mi na p贸艂ce i si臋 kurza, sprzedam w okazyjnej cenie:)

Ten post z nutk膮 ironii by艂;)

Jak by艣 chcia艂 je sprzedawa膰 daj zna膰 :) b臋dziemy negocjowa膰 :) mo偶e wymiana za ispindel :P

ooo... PiwoLab dobrze ze napisa艂e艣 zapomnia艂em o Tobie ;( Jeden leci do Ciebie... Wyslij mi adres na priv.

Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

3 minuty temu, Micha艂 W napisa艂:

Jak by艣 chcia艂 je sprzedawa膰 daj zna膰 :) b臋dziemy negocjowa膰 :) mo偶e wymiana za ispindel :P
ooo... PiwoLab dobrze ze napisa艂e艣 zapomnia艂em o Tobie ;( Jeden leci do Ciebie... Wyslij mi adres na priv.
Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

Mia艂y by膰 dwa 馃槈