Jump to content
goldi_WRO

Zlecę wykonanie fermentora stożkowego metalowego

Recommended Posts

Cześć, 

Chciałbym zlecić wykonanie fermentora stożkowego z kwasówki około 40l. 

Chętnych proszę o PW ;) 

Nie, niestety nie.  

Co do ceny to byłem umówiony z użytkownikiem pawgin na 650zł, ale niestety kontakt się urwał. 

Fermentor miał wyglądać tak jak ten środkowy, ale z dodatkową rurką miedzianą wokół która miała być użyta do chłodzenia:

Kolego, napisz do kol. Herbata666, aktywnego na forum alkohole-domowe.com.

On wprawdzie deklaruje, że na piwie się nie zna i nie robi sprzętów do piwa, ale to bardzo utalentowany człowiek i jak mu dokładnie określisz, co potrzebujesz, to możliwe, że ci to zrobi.

58 minut temu, goldi_WRO napisał:

Dzieki Robert, wysłałem PW do niego. 

jak będziesz miła ofertę daj znać może jak zamówimy razem będzie taniej :)

Hey. Jak ogarne temat swojego automatycznego kotla. Później temat nadziewarka, po niej temat mieszarki do farszu, pozniej temat małych kęgów 5 litrowych .

To wtedy Panowie będę rozpatrywał temat stozkowych filtratorow.

Niestety wszystko jest zależne od 3 czynników : czasu, funduszy i czasu.

A tego ostatniego i pierwszego jak Na lekarstwo.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Narazie jestem na etapie zbierania części. Kegi mam. Trochę  lepszy wymiar niż  euro, powinno ciekawiej wygladać. Chcę zrobić  coś  takiego jak w tym temacie:

Muszę sie jeszcze rozglądnąć za zaworem klapowym i dotoczyc nakrętka nierdzewną do słoika. 

W dniu 7.12.2018 o 18:48, Spiewaczek1 napisał:

Hey. Jak ogarne temat swojego automatycznego kotla. Później temat nadziewarka, po niej temat mieszarki do farszu, pozniej temat małych kęgów 5 litrowych .

To wtedy Panowie będę rozpatrywał temat stozkowych filtratorow.

Niestety wszystko jest zależne od 3 czynników : czasu, funduszy i czasu.

A tego ostatniego i pierwszego jak Na lekarstwo.

Kolego, na kiedy przewidujesz że będziesz miał czas? :)

23 godziny temu, Spiewaczek1 napisał:

Ciężko napisać. Może koło wiosny wchodzącej w lato .

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

:(

64club  mówił że na luty coś się może udać. 

Ja patrzyłem na walcownie to nie wiem czy da się zamówić tak po prostu trzy stożki :) poza tym pewnie będą kosztować więcej niż cały fermentor. 

Nie, plastikowe to mam wiaderka, a jak mam wydać 500-600zł na fermentor to zdecydowanie wolę metalowy. 

Z plastikowym jest ten problem że się rysuje, to jest miękkie tworzywo. Jak masz już dłuższy czas to coraz trudniej utrzymać to w odpowiedniej czystości. 

Jedyna alternatywa dla metalu to szkło. Są takie gąsiory z szerokim otworem, ale nie są niestety stożkowe :(

Niedługo będę poprawiał swój fermentor (160l) po fachowcu, który kładł spawy bez poduszki i w środku spawy wyglądają masakrycznie.
Od razu uczulę Cię, że kwota 600 zł jest nierealna przy zleceniu, chyba że Ci ktoś za free pospawa ;)
Oczywiście tutaj wszystko zależne jest jeszcze od tego jakie zawory zastosujesz i jakie bajery chcesz mieć.

Dla przykładu, taki zawór 1,5" z zakrętką z nierdzewki i triclampami kosztuje około 250zł - 300 zł. (Załącznik)

Co z pozostałymi rzeczami? Materiał na walec, na stożek (zwinięcie stożka jest mega problemem, szczególnie ze względu na małą średnicę górnego otworu), nogi ,stężenia. Do tego spawanie, które trzeba zrobić w osłnie - tutaj to samo przygotowanie zabiera dużo czasu. Jak będzie zamykany? Czy chcesz mieć dennice na górze (Moim zdaniem zbędna - dennice stosuje się gównie w zbiornikach w których będzie oddziaływało duże ciśnienie), rewizję? Wężownica? Pochwa na termometr itd.
Temat niestety dość ciężki i kosztowny. Takie hobby 🍺

IMG_20181214_093520.jpg

IMG_20181214_093527.jpg

No, no @prowokator a gdzie Twój optymizm z tego wątku.  Nie pozwolisz innym pomarzyć o fermentorze z nierdzewki za 500-600 zł? 😉 Rzeczywistość jest taka, że jeżeli wszystko zlecisz i będziesz chciał mieć fermentor, a nie pojemnik ze stali KO to musi kosztować. Jak sam pospawasz to ca. 800-1500 zł powinno wystarczyć w zależności od wyposażenia.  40 litrowy, czy 160 litrowy to niewielka różnica cenowa. Tu nie materiał stalowy stanowi o cenie, a przede wszystkim osprzęt i robocizna. 

Koszty fermentora samoróbki (wyjątek od reguły): 

A tutaj wg mnie fermentor w wersji minimum:

Edited by PiwoLab

@PiwoLab właśnie dlatego nauczony doświadczeniem napisałem, że ta kwota jest nierealna :) Koszt osprzętu do fermentora jest na tyle wysoki, że opłacalność maleje wraz z litrażem - przy systemie gospodarczym, przy zleconym może być różnie, bo przecież za robotę trzeba zapłacić.

Cześć,

Jak Ci ten spawacz mocno spartolił robotę? Wyobrażam sobie jak wyglądają spawy bez wypełnienia argonem środka, ale możne można to jakoś uratować?

Jakiej średnicy jest ten fermentor? Może warto odciąć górę (część z wlewem) i da się "wejść" do środka, przespawać spoinę od stożka? Zaszlifować spaw, zeszlifować spaw od dekla i zespawać wszystko z powrotem, ale już z argonem.

Ten zawór na triclampach, szkoda że nie do końca wykorzystuje średnicę zakrętki od słoika, gęstwa pójdzie, ale chmieliny :/ 

No i koszt, triclampy fajne, ale zaoszczędziłbyś dwie stówy kupując zwykły mleczarski DN50 (idealny to tej zakrętki), i miałbyś na porządnego spawacza :)

Edited by Bellon