Skocz do zawartości

Pękające wiadra


MistrzSuspensu

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy nie wymienić wszystkie przeźroczyste wiadra na te nieprzeźroczyste. W ciągu ostatniego roku w trzech wiadrach urwały mi się rączki przy podnoszeniu, jedno puste przy upadku z 1m pękło na obręczy, gdzie zakładana jest pokrywa (upadło bokiem na kostkę). Te nieprzeźroczyste wydają się elastyczniejsze i mam takie pytanie. Czy ktoś uszkodził sobie nieprzeźroczyste wiadro? W temacie jednego ze sklepów zauważyłem wpisy nt. pękających przeźroczystych wiaderek i zacząłem się zastanawiać czy po prostu tego typu wiadra nie są za słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprzezroczyste z polipropylenu tez mogą pękać, tak jak przezroczyste z polipropylenu. Jesli u Ciebie występują jakies warunki powodujące degradacje PP (temperatura, UV, jakas chemia) to szukaj polietylenowych - najprędzej znajdziesz "mleczne", nie calkiem białe.

 

Jak stare miałeś wiadra, które pekaly? U mnie najstarsze sa trzyletnie (używam do malych warek/nastawow) i sa w idealnym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, c64club napisał:

Jak stare miałeś wiadra, które pekaly? U mnie najstarsze sa trzyletnie (używam do malych warek/nastawow) i sa w idealnym stanie.

Jedno było nowe, pozostałe nie pamiętam, ale raczej już trochę przeszły. Warzę w garażu, więc w lecie UV, a w zimie niska temperatura. Mycie płynem do mycia naczyń, a co 2-3 warkę dodatkowo sodą kaustyczną. Dezynfekcja ClO2. Może faktycznie będzie trzeba zmienić materiał wiader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.