Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw do warzenia piwa


Kmiciu

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, co możecie mi polecić jako początkującemu do warzenia? Tylko krótko i zwięźle. Co, dlaczego i za ile. No i czy będę musiał wziąć na ten sprzęt kredyt? Bo jak coś to widziałem bardzo korzystną ofertę na 10.000 w AASA POLSKA i może od razu bym z niej skorzystał :). Zawsze to lepiej wziąć kredyt z niższym oprocentowaniem

Edytowane przez polanart45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tematów było ostatnio i wcześniej że raczej nie ma sensu powtarzać tego po raz kolejny. Piwowarstwo wymaga stałego nabywania nowej wiedzy, więc jeśli nie masz już na starcie chęci żeby znaleźć podstawową, łatwo dostępną wiedzę, to szkoda czasu na to hobby. 

Na start mogę polecić podcast Alchemia odcinek 9 w laboratorium jest temat jak zacząć warzyć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.12.2018 o 15:45, c64club napisał:

Chłodnica 4m węża 6/8 to będzie za mało. Filtrator ciekawy i powinien dać radę. Termometr jest niedokładny i powolny. Termometry tej konstrukcji sa dobre do wędzenia, a nie do piwa i ustalania temperatur przerw.

 

Kup dwa fermentory, jednemu podziuraw dno i masz kadź zacierną z wkładem-koszem, którą w trakcie warzenia myjesz i masz "fermentor techniczny" do rozlewu, trzymania sprzętów itd.

 

Chłodnicę sobie uczyń sam.

 

Pojemność gara - zależy od zapatrywań. Kumpel robi warki po 10l bo nie lubi duzych ilości tego samego, więc ma garnek rosołowo-warzelny 20l.

 

Deptana godna polecenia. Biorę od nich sporo rzeczy.

garnek rosołowo-warzelny :D to do RAPA - ROSÓŁ AMERICAN PALE ALE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.