Skocz do zawartości

Tajemniczy Browar INFAM - Ciemniak #74


Rekomendowane odpowiedzi

Kolor ciemnobrązowy, piwo mgliste.

Piana bardzo trwała, drobno-pęcherzykowa, pozostająca na szkle i gruba czapa pozostała do końca spożycia.

Zapach słodowy, karmelowy.

W smaku podobnie, słodowy, karmelowy, kawowy, który przechodzi na chmielowy ładnie podkreślony.

Ogólnie to rewelacyjny ciemniak. Super się go pije a piana bombowa!!!

Dzięki :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to są skutki braku (niewystarczającego) opisu piwa :smilies:

 

 

edit:

chodzi oczywiście o brak etykiety lub wyraźnego oznaczenia piwa

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo od czasu do czasu zdarza mi się w uBrowar Infam popełnić jakąś warkę i wg moich zapisków #74 to właśnie robiony u Infama porter. A #74.1 to był ciemniaczek po tym porterze. I coś mi się własnie kojarzy, że w Brennej właśnie takie piwo Ci dawałem. :P

 

Tak więc dzięki za miłą ocenę. :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to Twoja robota Stasiek?

Ano moja. :smilies:

Na zlocie chyba tylko Admiro i moje piwa miały metki na kapslu. Tak więc jeśli nie ma na metce napisu ADMIRO, to możesz przyjąć że to piwo ode mnie.

Oznaczenia na metce: S<numer> - to piwa warzone u mnie w domu, X<numer> - to warzone u Infama.

Obok numeru warki jest z reguły blg (ten ciemniaczek miał ok 9blg), a poniżej data butelkowania (w formacie RR.MM.DD).

W moim wątku jest "spis treści" - co prawda data tam, to data warzenia, ale numer warki na kapslu powinien się zgadzać.

 

Sorry, że bez etykiet. Na bardziej "umówione" wymiany naklejam coś w stylu informacyjnej etykiety. Te miały "pójść" na bieżąco w Brennej, więc nie przyklejałem. A że nie poszły, to rozdałem. :P

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to jestem ciekaw co jeszcze jest Twoje, bo odgórnie zaliczyłem wiadome kapsle jako Infama piwa.

No bo właściwie to te piwa "szły" na konto uBrowar Infam, tylko piwowar był Stasiek. :beer:

 

A;e generalnie jeśli jest metka i:

jeśli nie ma na metce napisu ADMIRO, to możesz przyjąć że to piwo ode mnie.

Następnym razem (znaczy się pewnie Żywiec) obiecuję przykleić jakieś informacyjne etykiety.

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to jestem ciekaw co jeszcze jest Twoje, bo odgórnie zaliczyłem wiadome kapsle jako Infama piwa.

No to Staś narozrabialiśmy :beer:

To już druga pomyłka (wcześniej u Jkocurka).

W Brennej część piw miałem z etykietami (tak gwoli tłumaczenia się). Ostały się jednak na koniec jakieś bez etykiet. Ale te moje na każdym kapslu miały napis Infam i styl. I to właśnie takie mogły się trafić Tobie Pieronku (wybacz, następnym razem wymianę będę robił na początku imprezy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.