Skocz do zawartości

Chłodnica przeciwbieżna - przeróbka


Robert87

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Ostatnio bardzo dużo myślę nad usprawnieniami browaru :D

Obecnie mam chłodnicę zanurzeniową z karbowanej rury nierdzewnej DN20 ze złączami GZ 3/4" o długości jak pamietam 14m.

Chciałbym zrobić z niej chłodnicę przeciwbieżną. Mój zamysł jest taki żeby do karbowanej włożyć rurkę z miękkiej miedzi.

Pytanie:

Czy podsuniecie mi jakieś rozwiązania jak to wszystko połączyć w całość? Jaka rurka miedziana będzie optymalna (stosunek jakość/wydajność/cena )? Byłoby świetnie jakby całość była rozbieralna :)

Zapraszam do dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, RobertSlask napisał:

Witajcie.

Ostatnio bardzo dużo myślę nad usprawnieniami browaru :D

Obecnie mam chłodnicę zanurzeniową z karbowanej rury nierdzewnej DN20 ze złączami GZ 3/4" o długości jak pamietam 14m.

Chciałbym zrobić z niej chłodnicę przeciwbieżną. Mój zamysł jest taki żeby do karbowanej włożyć rurkę z miękkiej miedzi.

Pytanie:

Czy podsuniecie mi jakieś rozwiązania jak to wszystko połączyć w całość? Jaka rurka miedziana będzie optymalna (stosunek jakość/wydajność/cena )? Byłoby świetnie jakby całość była rozbieralna :)

Zapraszam do dyskusji :)

Chcesz wcisnąc w zanurzeniową 14m rurki i do tego ma być rozbieralna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Chłodnica jest z karbowanej nierdzewki także jak ją "rozwinę" to się sama wyprostuje i nie będzie problemu żeby włożyć do niej rurkę miedzianą. Nie wiem tylko jak osiągnąć rozbieralność całego układu i czy jest to możliwe... Jak nie to trudno, przeżyje:)

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, anteks napisał:
1 minutę temu, RobertSlask napisał:

Chłodnica jest z karbowanej nierdzewki także jak ją "rozwinę" to się sama wyprostuje i nie będzie problemu żeby włożyć do niej rurkę miedzianą. Nie wiem tylko jak osiągnąć rozbieralność całego układu.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

 

I chcialbys tak zwijac i rozwijac raz za razem do mycia? 

Nie ogarniam twojej idei, po co ci ta rozbieralnosc? I tak myc bedziesz pompujac chemie przez srodek wiec po corozbierac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gruncie rzeczy masz rację, ale ta opcja jest nie dlatego żeby co chwile rozbierać itp tylko po to że w razie jakiegoś problemu etc można bylo to rozebrać. Jakkolwiek nie mam idei jak połączyć miedzianą rurkę z nierdzewnym trójnikiem...

 

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.