Skocz do zawartości

Pasteryzacja piwa przechowywanego w kegu


maciek1221

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

ostatnio muszę ograniczać warzenie ponieważ kiedy trzymam duży zapas piwa w kegach (powiedzmy 200litrów w 8 kegach), to niestety ale część tego piwa się po prostu psuje. Nie miałem tych problemów w butelkach.

Zastanawiam się, czy skoro gazuję sztucznie to może warto pomyśleć o pasteryzacji mojego piwa? Czy może to mieć znaczny wpływ na smak i zapach piwa? Czy to wydłuży jego trwałość? Temat był już poruszany, ale raczej dawno i raczej nie w związku z kegami a refermentacją w butelkach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2018 o 13:00, maciek1221 napisał:

Cześć,

ostatnio muszę ograniczać warzenie ponieważ kiedy trzymam duży zapas piwa w kegach (powiedzmy 200litrów w 8 kegach), to niestety ale część tego piwa się po prostu psuje. Nie miałem tych problemów w butelkach.

Zastanawiam się, czy skoro gazuję sztucznie to może warto pomyśleć o pasteryzacji mojego piwa? Czy może to mieć znaczny wpływ na smak i zapach piwa? Czy to wydłuży jego trwałość? Temat był już poruszany, ale raczej dawno i raczej nie w związku z kegami a refermentacją w butelkach.

 

Pozdrawiam

 

Pewnie ze pasteryzacja przedluzy Ci diametralnie trwalosc piwa. Naturalnie zmienia nieco smak - czy na lepsze musisz sam ocenic.

Kazdy browar komercyjny pasteryzuje piwo bezposrednio przed rozlaniem.

Pytanie jest tylko jak osiagnac to w domowych warunkach - w tym temacie musialby sie wypowiedzic ktos kto juz to w warunkach domowych przeprowadzal.

Musialbys piwo niesamowicie szybko zagrzac do ok. 80 stopni a nastepnie mega szybko schlodzic do 11 stopni co moim zdaniem w domowych warunkach jest praktycznie niemozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hanys93 napisał:

Musialbys piwo niesamowicie szybko zagrzac do ok. 80 stopni a nastepnie mega szybko schlodzic do 11 stopni co moim zdaniem w domowych warunkach jest praktycznie niemozliwe.

Może 2 wymienniki płytowe, przez jeden pompką leci gorąca woda z garnka, w drugim zimna. Albo nawet 2 chłodnice zwykłe w dwóch garnkach i piwo płynie przez chłodnice. Ale przy wymiennikach gorąca woda z chłodzenia może wchodzić do zbiornika z wodą do podgrzewania i na odwrót, więc oszczędność energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.