Skocz do zawartości

Kadź zacierna inox a fałszywe dno z PP/PE ("plastik")?


c64club

Rekomendowane odpowiedzi

Czynię kadź zacierną z kega. Całkowity brak innowacji czyli porty do recyrkulacji, mieszalnik, 40mm spust młóta wspawany zgodnie z kierunkiem pracy mieszalnika, dwudzielna pokrywa itd.Chciałbym jednak wykonać (a właściwie wykorzystać istniejące) FD z fermentora. Raz z wrodzonej skłonności do dziadowania :) Dwa - pomyślałem iż łatwiej taki wykonać wiertarką niż mordować jakąś blachę, a nierdzewną kratkę do podparcia takiego dna posiadam (nie wiem co za stal, znalazłem na złomie, podejrzewam 304). Gdyby się nie sprawdziło, to wymiana na blaszane banalna.

 

Czy ktoś taki zestaw eksploatował? Jakieś uwagi w stylu "miałem tak, to nie robiło, zamawiaj od razu blachę ciętą laserem" ?

 

Edytowane przez c64club
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sito z ikei koszt 15 zł (zdaje się) a jeśli chodzi o dziadowanie to polecam grzałki do parnika koszt jednej 15 zł można wygiąć samemu trzeba tylko podgrzać. 

 

 

 

IMG_20171126_073647[1].jpg

 

 

 

 

IMG_20171126_073656[1].jpg

IMG_20171126_073811[1].jpg

 

 

 

Edytowane przez Szakal75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem spróbować czegoś czego jeszcze nikt nie montował (albo się nie spotkałem). Byłaby alternatywa dla budujących po taniości z kega, ale chciałem zapytać czy ktoś już na to wpadł i stwierdził, że to się nie nadaje.

 

Mam takie sito na stanie jako wspomagacz filtracji przy przelewaniu - osiada 5 cm nad dnem fermentora, akurat fajna średnica. Jakoś o nim nie pomyślałem w roli. Ile warek to wytrzymało? Miałem obawy czy w starciu z mieszadłem i ciężarem młóta się nie pognie. Jeśli nie, to Idealna część zamienna. 12,99 w Ikea tuż obok domu rodziców, jeden otwór i można osadzać. Ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, c64club napisał:

Ile warek to wytrzymało?

Jeśli mnie pytasz o sito  to nie liczę ale chyba coś koło 70 warek  może więcej wcześniej zrobiłem identyczną kadź też na takim sicie poszła do gościa co zacierał ziarno na coś ala whiskey  i też nie narzekał a tam zasypy dużo większe były. Ja ostatnio wymieniłem sito w w sumie nie potrzebnie z czasem się troszkę wyciąga siatka ale to nie przeszkadza w filtracji A jeszcze jedna zaleta sita jak filtrację pszeniczne to zaczynam niemal od razu (2-3min) nie czekam tych 15 min na ułożenie złoża  pszenica szybko opada w przypadku zwykłych piw postępuję normalnie czyli czekam te 15 min

Edytowane przez Szakal75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Polecam sito z ikei koszt 15 zł (zdaje się) a jeśli chodzi o dziadowanie to polecam grzałki do parnika koszt jednej 15 zł można wygiąć samemu trzeba tylko podgrzać. 
 
 
 

 
 
 
 

 
 



Jak to dobparnika? A powiedz z czego one są wykonane? Nie ma przeciwskazan do montażu ich w nierdzewne?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto mi zabroni ? normalne grzałki rurka miedzian pokryta chromem
Właśnie z tymi grzałkami gdzieś czytałem że powinna być nierdzewna do montażu w nierdzewnych pojemnikach. Bo normalne grzalki się szybciej psują i coś się z nimi dzieje.
A Wy jak uważacie? Jakie montujecie i ile czasu już je macie ? Ile warek obsluzyly? Jaką moc mają? Montujecie jedną czy 2 grzałki.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starej kadzi mam też od sprawka i są ok. Ale wydaje mi się ze one są nierdzewne. Albo mi się wydaje.
Teraz robię mniejszą kadz automatyczna i szukam czegoś na dno pojemnika a nie na ścianki.

U mnie od ponad roku dwie grzałki 1750W (od Sprawka) i nawet nie wiem ile już obsłużyły warek:)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka




Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i z tymi grzalkami się nie boję nic. A o te do parnika trochę poczytałem. Widziałem też na aliexpress grzalki nierdzewne . Najwyżej z tamtad zamowie.
Albo po prostu zaryzykuję z tymi parnikowymi. Pewnie setki osób ich używają i nic się nie dzieje.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nikiel to co ma się dziać? Ogniwo z pary "nierdzewka" plus nikiel nie będzie miało takiego napięcia żeby korozja galwaniczna zeżarła zestaw w rok. Tym bardziej że elektrolit (kwaśna ciepła brzeczka) występuje tam rzadko i na krótko, a potem mycie. Sucha i czysta to mogłaby nawet grzałka z cynku być zamontowana i długo sobie czekać na użycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.