Skocz do zawartości

Jkocurek Warka # 57 German Pils


Rekomendowane odpowiedzi

Choć nie czuję się ekspertem na prośbę jkocurka napisałem niniejszą recenzję. Nagazowanie prawidłowe, pianka wysoka, biała, szybko znikająca. Piwo ma kolor, jak na pilsa, troszeczkę za ciemny, klarowne. Smak mocno goryczkowy aż za gorzki, jak na pilsa. Smaczne piwo i mocno chmielone, ta goryczka zdominowała smak piwa. Na konkursie pewnie by przepadło. Dzięki za piwko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie czuję się ekspertem na prośbę jkocurka napisałem niniejszą recenzję. Nagazowanie prawidłowe, pianka wysoka, biała, szybko znikająca. Piwo ma kolor, jak na pilsa, troszeczkę za ciemny, klarowne. Smak mocno goryczkowy aż za gorzki, jak na pilsa. Smaczne piwo i mocno chmielone, ta goryczka zdominowała smak piwa. Na konkursie pewnie by przepadło. Dzięki za piwko

Grunt, że smakowało. Na konkurs nie wysłałem bo tez miałem co do niego wątpliwości.

Co do koloru to mieści się w normie stylu acz jest w okolicy maksa, podobnie goryczka (39 styl 25-45). . W niemieckim pilsie to ona dominuje nad słodyczą i tak miało być.

Serio piana szybko u Ciebie zanikła? u mnie co najmniej średnio trwała jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozlałem to piwa do dwóch szklanek. Przy nalewaniu piwo się bardzo spieniło, ale też dość szybko pianka opadała

JA i tak jestem zadowolony z piany w tym piwie. W poprzednich sezonach w większości piw było gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spóbuj robić godzinna przerwę w 72*, u mnie piana chyba dzięki temu się poprawiła;

W tym roku właśnie staram się dość długo trzymać w temp. powyżej 70°C i jest zauważalnie lepiej. Całkowicie też dałem sobie spokój z przerwą proteinową, nawet w warzonym ostatnio witbierze (ale za to jaki przełom dostałem!!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.