Skocz do zawartości

Płynowskaz / sight glass


Robert87

Rekomendowane odpowiedzi

Miarę przyłóż i powiedz ile jest, to Ci powiem jaki to wymiar.

Kupując te złącze zaznacz BSPT

Ja takie złączki montuje na kolanko plus nypel w gar.

A rurkę kupuję tu.

https://allegro.pl/rura-z-poliweglanu-bezbarwna-16-2-mm-1-mb-i7173712232.html?snapshot=MjAxOC0wOS0wMlQxNzo0NTowOS4wNjVaO2J1eWVyOzlhYTIyNWU5YTg2YTlkYTFjM2FjYWUyMzE3YjU0ZGJmMjdkN2I4NjZiNThlNWU5ZTgzNTNiMTM2ZTM3OTYwZDE%3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poza aliexpress można dostać w PL te złącza? Zależy mi na czasie

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

I przy okazji, jeśli masz taki zestaw, bardzo proszę Cię o kilka fotek jak to wygląda u Ciebie i jak to złożyć w kupę żeby nie ciekło, będę bardzo wdzięczny

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie dałoby się wykorzystać kolanka z gwintem wewnętrznym z jednej strony (tej mocowanej do gara) i zewnętrznym z drugiej strony (tej mocowanej do płynowskazu)? Za płynowskaz można by wykorzystać przewód silikonowy naciągnięty na gwinty zewnętrzne kolanek i przytwierdzony obejmą ślimakową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zielony07 napisał:

Chyba pocieknie po gwincie.

Nie, jeśli gwint uszczelni się taśmą teflonową. Mam tak zakończone wszystkie przewody silikonowe w browarze: camlock z gwintem zewnętrznym i na to przewód silikonowy wraz z obejmą ślimakową i nic nie cieknie. Ponadto przewód silikonowy jest mniej podatny na uszkodzenie niż rurka z tworzywa sztucznego. Oczywiście króciec, który proponujesz jest jak najbardziej sensowny. Ja po prostu mam minimalną ilość elementów przy zachowaniu tej samej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu widać jak się pięknie różnimy.

17 godzin temu, MrShades napisał:

Ja po prostu mam minimalną ilość elementów

A ja z tego samego powodu mam króćce, a węże silikonowe mają dobrane średnice i wchodzą na wcisk.

Może nie jest to zbyt profesjonalne, ale ja  jestem amatorem ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, czy jak zamówię to: https://pl.aliexpress.com/store/product/2Pcs-1-2-BSPT-Male-Thread-x-14MM-Double-Ferrule-Tube-Compression-Elbow-Fitting-Male-Thread/1852426_32715397237.html?spm=a2g17.10010108.1000023.5.420a652dnEP1JI

i zaznaczę 16mm OD TUBE, BSPT oraz 1/2"  to spokojnie zamontuję płynowskaz skręcany czy będzie problem ze skręceniem do gara? oczywiście nakrętka 1/2" plus jakaś uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.