Skocz do zawartości

Co myslicie. W czym warzycie?


Janciuncio

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7677847227

 

Wpadl mi taki garnek w oko. Do tej port warze w klasyku emalia 30L na kuchence gazowej. Wiadomo, ze milo spedzony czas w kuchni ale tyle godzin ciezkiej roboty i tylko 25l piwa to zaczynam kombinowac nad wydajnoscia/uproszczeniem procesu.

 

Znalazlem taki sprzet

 

Semi-automatic Craft Beer Machine Beer Kit 50L Homebrew Beer Brewing Brewery Cerveza Beer Maker For Home Brew
https://s.click.aliexpress.com/e/bPmYs6G0

 

Ale to juz nie jest kuchnia tylko osobne pomieszczenie... i jakby nie patrzec kupa kasy jak na hobby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janciuncio napisał:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7677847227

 

Wpadl mi taki garnek w oko. Do tej port warze w klasyku emalia 30L na kuchence gazowej. Wiadomo, ze milo spedzony czas w kuchni ale tyle godzin ciezkiej roboty i tylko 25l piwa to zaczynam kombinowac nad wydajnoscia/uproszczeniem procesu...

 

 

Na początku jesieni trafiłem na taką promocję w  Kauflandzie.. może jeszcze gdzieś da się trafić

Kociołek.jpg

Kociołek1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to super nowoczesny upgrade ;) a tak poważnie prozaiczne ale skuteczne chłodzenie spodu kociołka. Dzięki temu nie ma problemów nawet przy 90 min gotowaniu, termostat czy termik żaden nic nie odłącza i wszystko pięknie bulgocze. Bez wentylatora na początku przytopiły mi się elementy plastikowe przy sterowniku.

Edytowane przez OxyMoLot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz tylko zacierać to wentylator zbędny, kociołek nie będzie się grzał. Mój służy mi jako kadź zacierno warzelna. Do tej pory chmieliłem z użyciem woreczka muślinowego lub hopspidera. Teraz testuję opcję z wkręconym wężykiem z oplotu. Daję go dopiero do warzenia. Na wnioski muszę zaczekać bo warka dopiero 3 dzień na burzliwej.

IMG_20181118_211507.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, OxyMoLot napisał:

jeżeli chcesz tylko zacierać to wentylator zbędny, kociołek nie będzie się grzał. Mój służy mi jako kadź zacierno warzelna. Do tej pory chmieliłem z użyciem woreczka muślinowego lub hopspidera. Teraz testuję opcję z wkręconym wężykiem z oplotu. Daję go dopiero do warzenia. Na wnioski muszę zaczekać bo warka dopiero 3 dzień na burzliwej.

IMG_20181118_211507.jpg

Filtracje po zacieraniu tez robisz bezposrednio z tego kociolka czy przelewasz?

Chmielenie to nie problem biore sitko i przelewam wrzaca z gara. Wszystkie granulaty mi zostaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, OxyMoLot napisał:

Na początku jesieni trafiłem na taką promocję w  Kauflandzie.. może jeszcze gdzieś da się trafić

Kociołek.jpg

Kociołek1.jpg

Używasz go do zacierania czy warzenia? Mam taki sam z tej samej promocji :) i użyłem go 3x do robienia testowych małych 10-12L warek w tym samym czasie jak warze na gazie standardową. Do rzeczy pierwszy raz z 3 razy mi się wyłączył podczas gotowania, za drugim razem tylko raz przez 70 minut, a tak cały czas gotował, a ostatnio co chwile przerywał gotowanie na kilka minut i tak w kółko. Myślę teraz jak przerobić termometr ( bo jak trzyma 99c to cały czas gotuje, jak wskakuje na 100 pika i odrazu odłącza grzałkę) lub sterownik ? Jak masz jakieś protipy lub ktokolwiek będę wdzięczny za podpowiedź.

Edytowane przez Damian Kra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wajcha napisał:

Musisz odkręcić plastikową podstawę i zlokalizować czujnik który wyłącza grzanie jak się zrobi za ciepło.

Właśnie to już zrobiłem, ten model ma termometr wbudowany i wystający w dnie garnka. A ten czujnik to przeciw przegrzaniu jakbym uruchomił grzałki bez wody. Tuta trzeba oszukać termometr lub przerobić sterownik żeby zaniżyć lekko pomiar temperatury. On ma jakby dwa tryby grzania jednym lekko podgrzewa i przy wyższej temp. slychac jak uruchamia pełną moc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Janciuncio napisał:

Filtracje po zacieraniu tez robisz bezposrednio z tego kociolka czy przelewasz?

Chmielenie to nie problem biore sitko i przelewam wrzaca z gara. Wszystkie granulaty mi zostaja.

Zacier przenoszę do fermentora w którym także jest wężyk z oplotu i tam filtruję. Pierwsze dwa litry do małego naczynia i zawracam. Resztę już klarowną prosto do kociołka. Jak uzyskam już około 10l zaczynam grzać żeby brzeczka szybciej mi doszła do wrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego garnka a'la Lidl możesz dorobić kosz zacierny - ja mam od kolegi lewatywa. Plus pompka z ali i cobra gotowa :-)
@OxyMoLot - skąd masz kranik? Jaki był otwór oryginalny w Twoim garnku? Bo mam problem z dopasowanie do swojego - bo to jest 3/8 i już kranik z gwintem 1/2 jest za duży.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mrmrooz napisał:

Do tego garnka a'la Lidl możesz dorobić kosz zacierny - ja mam od kolegi lewatywa. Plus pompka z ali i cobra gotowa :-)
@OxyMoLot - skąd masz kranik? Jaki był otwór oryginalny w Twoim garnku? Bo mam problem z dopasowanie do swojego - bo to jest 3/8 i już kranik z gwintem 1/2 jest za duży.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

U mnie dokładnie tak samo. Otwór w garnku 3/8 a zawór na 1/2 kupiony w sklepie hydraulicznym + redukcja (mosiężna, nie było nierdzewki) Dodatkowo dałem dwie uszczelki silikonowe (na obu ściankach garnka)

Akurat rozważam zakup Coobry cb3 a kociołek zostanie tylko do wysładzania choć na razie służy i nie ma co narzekać a warzenie sprawie ogromna przyjemność (choć narobić się trzeba ? )

Edytowane przez OxyMoLot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Damian Kra napisał:

Ten czujnik już odczepiłem. i sobie zwisa o coś zahaczony. 

20180910_184823.jpg

20180910_184836.jpg

20180910_184853.jpg

@Damian KraPrzy tych przewodach czerwonym i białym też masz zabezpieczenia termiczne pod tymi izolacjami białymi. U mnie leżą one swobodnie na samym dole tej czarnej obudowy z dala od grzałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy błąd jaki można zrobić to zmiana warzelni z 30litrów na 50litrów (przy zakupie dużej ilości sprzętu związanego z tą zmianą).

Wbrew pozorom jest mały przyrost ilości gotowego piwa. Jak już to polecam przesiadkę na 70 lub 100 litrów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2018 o 10:44, OxyMoLot napisał:

@Damian KraPrzy tych przewodach czerwonym i białym też masz zabezpieczenia termiczne pod tymi izolacjami białymi. U mnie leżą one swobodnie na samym dole tej czarnej obudowy z dala od grzałki.

Dzięki za podpowiedź. One są zaczepiona na jakiś zatrzask? Ja jeszcze myślałem czy nie dało by czujnik termometru jakoś zakryć wykręcić czy coś. Bo u mnie przestaje gotować w momencie jak wskakuje 100c jak trzymaj 99 to 40 minut nic nie przerywało gotowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były zaczepione opaską zaciskową więc ją przeciąłem i przewody oddaliłem od źródła ciepła. Co do czujnika temp można wypiąć ze sterownika oryginalną sondę, a w jej miejsce wpiąć inną np ntc i trzymać ją z dala od grzałek. Kociołek wtedy będzie grzał cały czas i sterować będziesz musiał manualnie temperaturami, a mierzyć je np. zew. termometrem.

Podobnie będzie jak wepniesz zasilanie bezpośrednio na grzałkę omijając sterownik. Było gdzieś na forum o tym

Edytowane przez OxyMoLot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2018 o 18:48, OxyMoLot napisał:

U mnie były zaczepione opaską zaciskową więc ją przeciąłem i przewody oddaliłem od źródła ciepła. Co do czujnika temp można wypiąć ze sterownika oryginalną sondę, a w jej miejsce wpiąć inną np ntc i trzymać ją z dala od grzałek. Kociołek wtedy będzie grzał cały czas i sterować będziesz musiał manualnie temperaturami, a mierzyć je np. zew. termometrem.

Podobnie będzie jak wepniesz zasilanie bezpośrednio na grzałkę omijając sterownik. Było gdzieś na forum o tym

Sprawdze te przewody jeszcze czy coś zmienią jak je oddale, a jak będzie dalej problem to pokombinuje z sondą :) Dzięki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.