Jump to content
Malinowy

Sterownik zacierania WiFi

Recommended Posts

Kupiłem, podłączyłem i zadziałał :)

polecam :)

teraz tylko myślę nad obudową bo montowanie w warniku Klarstein Beerfest jakoś mnie nie przekonuje w moich warunkach. Może kiedyś.

Moim zdaniem jedyny problem który miałem to metrowe sondy temp. które powodowały lekki dyskomfort w rozmieszczeniu sterownika. Szukam takich 2m - ma ktoś jakiś pomysł co się nada?

ps. to była pierwsza moja "prawdziwa" warka, i dzięki sterownikowi i mieszadle proces ten przebiegł bez zakłóceń :) a ja mogłem wykonać jeszcze kilka czynności tego dnia

Jeszcze raz gorąco polecam

Pyrsk Ludkowie!

Od dziś w sterowniku jest możliwość ograniczenia maksymalnej mocy podawanej na grzałki. Ustawienie jest dostępne w menu PID i można je zmieniać w trakcie zacierania/gotowania.

image.png.d9d53c13b7de90ee295ee5354c2da44c.png

Dodatkowo oczywiście tak samo jak w sterowniku "lodówkowym" dodałem ubidots.

W dniu 12.02.2019 o 14:09, JsKefir napisał:

Kupiłem, podłączyłem i zadziałał :)

polecam :)

teraz tylko myślę nad obudową bo montowanie w warniku Klarstein Beerfest jakoś mnie nie przekonuje w moich warunkach. Może kiedyś.

Moim zdaniem jedyny problem który miałem to metrowe sondy temp. które powodowały lekki dyskomfort w rozmieszczeniu sterownika. Szukam takich 2m - ma ktoś jakiś pomysł co się nada?

ps. to była pierwsza moja "prawdziwa" warka, i dzięki sterownikowi i mieszadle proces ten przebiegł bez zakłóceń :) a ja mogłem wykonać jeszcze kilka czynności tego dnia

Jeszcze raz gorąco polecam

Możesz opisać jak to wszystko razem się spisuje?

działa :)

zgodnie z opisem...

wlaczasz sterownik, ustawiasz program lub go modyfikujesz.... od temp przerw poprzez temp filtracji, do gotowania.

Wlewasz wode, czekasz na własciwa temp, wsypujesz slód, mieszadło działa... po godzinie (wg, ustawień) wyłacza mieszadło (ja nie podgrzewam w związku z tym filtracji więc ustawiam na 10st aby sie grzalki nie właczyły), filtrujesz wysładzasz... po wszystkim właczasz gotowanie... masz mozliwosć ustawienia bodaj 8 kroków... piszczy przy odpowiednim czasie wrzucenia chmielu pokazujac jaki... po godz się wyłącza i koniec procesu

to taki opis od strony sterownika :)

z uwag... moim zdaniem jeden termometr to za mało choc to on steruje procesem.

Ja mam jeszcze jeden który pokazuje mi temp w drugim miejscu kotła - tak dla gwarancji temp.

Edited by JsKefir

Jak wgrać nowy soft przez Internet?

Coś wiadomo?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dopóki nie będzie działać kontrola wersji to soft updateuję tylko ja. Niestety tym mechanizmem można na tą chwilę uszkodzić sterownik dlatego nie polecam wykonywać tego bez nadzoru.

Ostatnia wersja to 2.2 z grafaną. Od tego czasu nic się nie zmieniło.

Dzisiejsza mała przeróbka

087931b49d304db0244e1dff09bd57ce.jpg6d1367a7b243469e246b4075d3831de6.jpgb777b63d5a039b39f78e9b43b93f9bb4.jpg

Klarstein dostał nowe serce :)@Malinowy

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witam.

Jakie macie rozwiązania w montażu tego nowego sterownika w swoich garach? Czy ponowny montaż płytki w dolnej cześci gara nie jest ryzykowne uszkodzeniem ze względu na wysoką temperaturę w sąsiedztwie grzałek?

Moim zdaniem najlepszym miejscem na strownik jest osobna puszka do której podłacza się kocioł... u mnie za pomoca gniazd zasilających