Skocz do zawartości

Sterownik zacierania WiFi


Malinowy

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem, podłączyłem i zadziałał :)

polecam :)

teraz tylko myślę nad obudową bo montowanie w warniku Klarstein Beerfest jakoś mnie nie przekonuje w moich warunkach. Może kiedyś.

Moim zdaniem jedyny problem który miałem to metrowe sondy temp. które powodowały lekki dyskomfort w rozmieszczeniu sterownika. Szukam takich 2m - ma ktoś jakiś pomysł co się nada?

 

ps. to była pierwsza moja "prawdziwa" warka, i dzięki sterownikowi i mieszadle proces ten przebiegł bez zakłóceń :) a ja mogłem wykonać jeszcze kilka czynności tego dnia

Jeszcze raz gorąco polecam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pyrsk Ludkowie!

 

Od dziś w sterowniku jest możliwość ograniczenia maksymalnej mocy podawanej na grzałki. Ustawienie jest dostępne w menu PID i można je zmieniać w trakcie zacierania/gotowania.

image.png.d9d53c13b7de90ee295ee5354c2da44c.png

 

Dodatkowo oczywiście tak samo jak w sterowniku "lodówkowym" dodałem ubidots.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 12.02.2019 o 14:09, JsKefir napisał:

Kupiłem, podłączyłem i zadziałał :)

polecam :)

teraz tylko myślę nad obudową bo montowanie w warniku Klarstein Beerfest jakoś mnie nie przekonuje w moich warunkach. Może kiedyś.

Moim zdaniem jedyny problem który miałem to metrowe sondy temp. które powodowały lekki dyskomfort w rozmieszczeniu sterownika. Szukam takich 2m - ma ktoś jakiś pomysł co się nada?

 

ps. to była pierwsza moja "prawdziwa" warka, i dzięki sterownikowi i mieszadle proces ten przebiegł bez zakłóceń :) a ja mogłem wykonać jeszcze kilka czynności tego dnia

Jeszcze raz gorąco polecam

 

 

Możesz opisać jak to wszystko razem się spisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

działa :)

zgodnie z opisem...

wlaczasz sterownik, ustawiasz program lub go modyfikujesz.... od temp przerw poprzez temp filtracji, do gotowania.

Wlewasz wode, czekasz na własciwa temp, wsypujesz slód, mieszadło działa... po godzinie (wg, ustawień) wyłacza mieszadło (ja nie podgrzewam w związku z tym filtracji więc ustawiam na 10st aby sie grzalki nie właczyły), filtrujesz wysładzasz... po wszystkim właczasz gotowanie... masz mozliwosć ustawienia bodaj 8 kroków... piszczy przy odpowiednim czasie wrzucenia chmielu pokazujac jaki... po godz się wyłącza i koniec procesu

to taki opis od strony sterownika :)

z uwag... moim zdaniem jeden termometr to za mało choc to on steruje procesem.

Ja mam jeszcze jeden który pokazuje mi temp w drugim miejscu kotła - tak dla gwarancji temp.

Edytowane przez JsKefir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dopóki nie będzie działać kontrola wersji to soft updateuję tylko ja. Niestety tym mechanizmem można na tą chwilę uszkodzić sterownik dlatego nie polecam wykonywać tego bez nadzoru.

Ostatnia wersja to 2.2 z grafaną. Od tego czasu nic się nie zmieniło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
10 godzin temu, JsKefir napisał:

Moim zdaniem najlepszym miejscem na strownik jest osobna puszka do której podłacza się kocioł... u mnie za pomoca gniazd zasilających

Możesz pokazać szczegóły-jakieś foto? W szczególności interesuje mnie sposób podłączenia sterownika do gara.

Edytowane przez Grzegorz Łata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zdj. ze sterownikiem od Malinowego... wydaje mi sie ze powinny byc w postach wczesniej... na zdjeciu podobne rozwiazanie oparte na CBPi 3 ale idea podobna. Malinowy wraz z gniadami i wyswietlaczem wszedl do mniejszej skrzynkib5b62a637c89676bdb1e16babc542ee2.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyrsk Ludkowie!

Od 20 lipca do 21 sierpnia mam urlop, w tym czasie mogę zbierać zamówienia na sterowniki ale realizacja będzie po 21 sierpnia wg kolejności zamówienia.
Kolejna informacja jest mniej ciekawa bo od sierpnia zaczynam być VATowcem, w związku z tym do cen będę musiał doliczyć podatek VAT.
Przez ta cholerną grypę miałem tyle roboty, że przekroczyłem limity obrotu do zwolnienia z VAT:)
Ceny akcesoriów zostawię na tym samym poziomie bo będę mógł odliczyć VAT od zakupu więc to się wyrówna.
Ceny sterowników ulegną korekcie, jeszcze nie wiem jak dużej ale na pewno nie będzie to obecna cena + 23% VAT tylko coś bliżej 10% może mniej, muszę to przeliczyć.

 

Pozdrawiam: Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Który parametr PID trzeba przestawić gdy sterownik przegrzewa o 1,5°C zacier przy podgrzewaniu do następnego kroku? Np. temp. przerwy to 63°C, a sterownik przegrzewa do 64,5°C, grzejąc 100% mocą. Nie zmniejsza mocy im bliżej przerwy. Natomiast dalej już przerwę utrzymuje idealnie. Kadź z kega z mieszadłem.

 

P.S. Pisałem do Grześka, ale cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który parametr PID trzeba przestawić gdy sterownik przegrzewa o 1,5°C zacier przy podgrzewaniu do następnego kroku? Np. temp. przerwy to 63°C, a sterownik przegrzewa do 64,5°C, grzejąc 100% mocą. Nie zmniejsza mocy im bliżej przerwy. Natomiast dalej już przerwę utrzymuje idealnie. Kadź z kega z mieszadłem.
 
P.S. Pisałem do Grześka, ale cisza.
Spróbuj zrobić autokalibracje

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej. Wracam do życia:)

Ogólnie jeśli za bardzo przegrzewa zacier to masz zbyt dużą moc. Po pierwsze zmniejsz moc przy zacieraniu. Zmiany mocy możesz robić w trakcie procesu i nie wpływają absolutnie na proces zacierania. Wartości poszczególnych wzmocnień nie mają tutaj większego zastosowania gdyż po przekroczeniu zadanej temperatury sterownik odcina zasilanie pomimo tego. Sam mechanizm PID ma za zadanie utrzymać temperaturę w idealnym punkcie, każda zmiana tego punktu powoduje wachnięcia w górę i w dół w zależności od pojemności cieplnej układu.

Wracając do problemu: zmniejsz moc lub popraw oddawanie ciepła do zacieru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.