Skocz do zawartości

Brew-kit, ile dać sproszkowanego słodu do butelki?


mlyko

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry!

Powoli wchodzę w "warzenie piwa domowego", jednak próbuję na początek przygodę z brew-kitami, aby poznać podstawy fermentacji, drożdży, czystości i wszystkim co z tym związane, po paru warkach spróbuję zacierania.

Jednak jestem na etapie trzeciego brew-kita, poprzednie się udały, chociaż pierwsza warka wyszła średnio, bo dałem glukozę zamiast słodu (nuty bimbrowe, ale da się wypić :D)

Moje pytanie dla was bardziej doświadczonych:
Zawsze dawałem do każdej butelki 4g glukozy, aby nagazować piwo i wytworzyć dobrą obfitą pianę. Jednak chciałbym spróbować dodać  ekstrakt słodowy w proszku SPRYMALT zamiast glukozy.

Ile mam dać gram sproszkowanego słodu do butelki? I czy to dobre rozwiązanie? Po prostu chciałbym spróbować i poznać różnice.

Czytałem dość trochę i wiem, że do refermentacji (nagazowanie w butelkach) - średnio dodajemy 190-220 g suchego ekstraktu na 20 -23l piwa.

Jednak ja bym chciał dać do każdej z butelki osobna wymierzoną porcję. Nie mam drugiego fermentora, nie mogę wlać roztworu jak opisany wyżej.

 

 

 

Edytowane przez mlyko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

1) Miałem podobny problem - glukoza odfermentowuje bardziej niż słód - w rezultacie piwo jest bardziej wytrawne niż słodowe. Przy mieszankach np. z Browamatora trochę nie bardzo wiadomo jaki jest stosunek glukozy do słodu...


2) Refermentacja: zamiast dosypywać ileś tam gram do butelki (wiadomo, że w praktyce przy każdej butelce wyjdzie to różnie) proponuję na kalkulatorze obliczyć nagazowanie odpowiednie dla danego stylu piwnego dla 20-23l: https://brewness.com/calculator/pl/carbonation, zagotować litr wody, rozpuścić glukozę lub cukier, dodać do warki przed rozlaniem, zamieszać i poczekać z pół godziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Browar Szumidło napisał:

1) Miałem podobny problem - glukoza odfermentowuje bardziej niż słód - w rezultacie piwo jest bardziej wytrawne niż słodowe. Przy mieszankach np. z Browamatora trochę nie bardzo wiadomo jaki jest stosunek glukozy do słodu...


2) Refermentacja: zamiast dosypywać ileś tam gram do butelki (wiadomo, że w praktyce przy każdej butelce wyjdzie to różnie) proponuję na kalkulatorze obliczyć nagazowanie odpowiednie dla danego stylu piwnego dla 20-23l: https://brewness.com/calculator/pl/carbonation, zagotować litr wody, rozpuścić glukozę lub cukier, dodać do warki przed rozlaniem, zamieszać i poczekać z pół godziny

Tylko, że jak źle wymiesza roztwór, może wyjść piwo różnie nagazowane w butelkach a chłopak ma jeden fermentor. Moim zdaniem ciężko w takiej sytuacji dokładnie wszystko połączyć ze sobą. A też jakieś znaczne mocne mieszanie w fermentorze gdzie piwo fermentowało, nie jest za bardzo wskazane.

Edytowane przez Reters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.