Skocz do zawartości

Pierwsze piwo z zacieraniem z gotowego zestawu


Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Piotr Krzysztof Podlodowski napisał:

Wszystki wdg instrukcji :)

Czy w  ramach czystosci forum moglbys wszystkie swoje komentarze pisac w jednej wiadomosci?

A nie po dwa pod soba? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rozlewam piwko. Brzeczka miala 12blg spadlo mi do 4 blg i stoi od 4 dni. W instrukcji man napisane ze do 1l piwa mam dodac 8 g glukozy. Jednak decyduje sie na cukier zmniejszajac troche dawke do 7 g.  Proces refermentacji odbywac bedzie sie przez pierwszy tydzień w temp 19 stopni.Pytanie czy przy takim blg nie zrobią mi się granaty. Piwko jest pyszne i troche by było szkoda... Styl piwa przypominam to witbier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tutaj żeby nie tworzyć nowego postu i nie zaśmiecać. Również jestem po pierwszej warce z zacieraniem z gotowego zestawiu - belgian ipa. Na instrukcji było, że końcowa wartość blg powinna wynosić 15 blg mi wyszło około 12,5. Zbyt mało wysładzałem czy jakiś inny powód? Może za krótko trzymałem w 68 stopniach zacier?

 

Wyszło mi około 20 litrów brzeczki do fermentacji ale po chłodzeniu miałem duże straty przez chmiel - ok 4l. Początkowo chciałem filtrować przez pończochę ale przy wygotowywaniu zauważyłem, że puszcza ona kolor jak herbata wiec z tego zrezygnowałem - lepiej mieć 16l piwa niz 20 z barwnikiem z pończochy, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mansterius napisał:

Początkowo chciałem filtrować przez pończochę ale przy wygotowywaniu zauważyłem, że puszcza ona kolor jak herbata wiec z tego zrezygnowałem

 

Następnym razem wygotuj wcześniej ponczochę to puści ten kolor 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Mansterius said:

Początkowo chciałem filtrować przez pończochę ale przy wygotowywaniu zauważyłem, że puszcza ona kolor jak herbata wiec z tego zrezygnowałem - lepiej mieć 16l piwa niz 20 z barwnikiem z pończochy, nie?


Ja od niedawna stosuje taki patent, że zakładam worek muslinowy (do dostania w sklepie piwowarskim jako worek do chemielenia) na metalowe sitko o drobnych dziurkach i przy przelewaniu z gara do fermentora leję przez to sitko. Przy okazji się napowietrza brzeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.