Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu używam kadzi zacierno-filtracyjnej z fałszywym dnem. Śrutuję śrutownikiem od Kolegi Patryka z forum. Dotychczas filtrowałem wiadrem z dziurami z BA i nie miałem sytuacji że fragmenty młóta/mąka potrafi pojawić się w losowych momentach filtracji/wysładzania. Ogólnie sytuacja wygląda tak że śrutuję na szczelinie 1mm a podczas filtracji nawet po odebraniu 10-15 litrów pojawiają się fragmenty mąki, nie wiele ale jednak się pojawiają. Pod FD po skończonej filtracji mam sporo resztek mąki. FD to: https://destylatorymiedziane.pl/pl/akcesoria/20-falszywe-dno.html

Oczywiście przefiltrowanie tego z resztek na sicie to nie problem, bardziej obawiam się ewentualnych przypaleń, pomimo użycia mieszadła łopatkowego.

Jeżeli ktoś spotkał się z podobnym problem lub poprostu zna jego rozwiązanie proszę o informację.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam kadź filtracyjną jako osobne naczynie. Mąki mam zawsze sporo ale po spuszczeniu około 15-20l filtrat się klaruje, wówczas najważniejsze, to przyspieszać gwałtowanie tempa przepływu zbieranej brzeczki, bo wówczas mąka podrywa się z dna. Generalnie jeśli to są na prawdę małe ilości, to zupełnie bym się tym nie przejmował. Co przejdzie z brzeczką to i tak zostanie w osadach gorących, jeśli jest tego niewiele, to moim zdaniem nie będzie to miało wpływ na gotowe piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Grzeje gazem, ale staram się na tyle wolno aby nie przypalić. Takie sito miałem więc użyłem, niestety nie mam informacji odnośnie wymiaru szczelin. Filtracja w miarę jednostajna, około 1l/min. Chociaż mąka potrafi się zebrać obok zacisku i muszę na sekundę dać maksymalny przepływ aby osad wypłyną z wężyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.