Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Od pewnego czasu używam kadzi zacierno-filtracyjnej z fałszywym dnem. Śrutuję śrutownikiem od Kolegi Patryka z forum. Dotychczas filtrowałem wiadrem z dziurami z BA i nie miałem sytuacji że fragmenty młóta/mąka potrafi pojawić się w losowych momentach filtracji/wysładzania. Ogólnie sytuacja wygląda tak że śrutuję na szczelinie 1mm a podczas filtracji nawet po odebraniu 10-15 litrów pojawiają się fragmenty mąki, nie wiele ale jednak się pojawiają. Pod FD po skończonej filtracji mam sporo resztek mąki. FD to: https://destylatorymiedziane.pl/pl/akcesoria/20-falszywe-dno.html

Oczywiście przefiltrowanie tego z resztek na sicie to nie problem, bardziej obawiam się ewentualnych przypaleń, pomimo użycia mieszadła łopatkowego.

Jeżeli ktoś spotkał się z podobnym problem lub poprostu zna jego rozwiązanie proszę o informację.

Z góry dziękuję za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To normalne. Też tak mam. Jeżeli grzejesz gazem to moze się przypalić a jeśli elektrycznie to nie masz się o co martwic

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie wymiary mają oczka w tym fd? W podanym linku nie ma info w tym temacie. Szczelina powinna mieć szerokość 0.7-0.75mm

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

U siebie mam kadź filtracyjną jako osobne naczynie. Mąki mam zawsze sporo ale po spuszczeniu około 15-20l filtrat się klaruje, wówczas najważniejsze, to przyspieszać gwałtowanie tempa przepływu zbieranej brzeczki, bo wówczas mąka podrywa się z dna. Generalnie jeśli to są na prawdę małe ilości, to zupełnie bym się tym nie przejmował. Co przejdzie z brzeczką to i tak zostanie w osadach gorących, jeśli jest tego niewiele, to moim zdaniem nie będzie to miało wpływ na gotowe piwo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za informację. Grzeje gazem, ale staram się na tyle wolno aby nie przypalić. Takie sito miałem więc użyłem, niestety nie mam informacji odnośnie wymiaru szczelin. Filtracja w miarę jednostajna, około 1l/min. Chociaż mąka potrafi się zebrać obok zacisku i muszę na sekundę dać maksymalny przepływ aby osad wypłyną z wężyka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.