Skocz do zawartości

Prague International Homebrew Award


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Miło mi poinformować, że właśnie dostałam informację od Honzy Kočki z portalu svetpiva.cz o organizowanym w Pradze konkursie piw domowych. Regulamin jest w języku angielskim. Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś dobra dusza i przetłumaczy tekst na polski. Jeśli nie, to postaram się go przetłumaczyć, ale dopiero w niedzielę. Póki co zamieszczam oryginał:

 

Competition statutes - Prague International Homebrew Award

 

 

(1) Beer portal Pivo-pivo.cz in cooperation with its partners is organizer of the competition.

(2) All non-commercial homebrewers from the Czech Republic or abroad have the right to participate.

(3) Beer made from concentrates or basic ingredients will be let in the competition.

(4) There are three competition categories:

a. pale beer up to 12,99 % EPM

b. pale beer over 13,00 % EPM

c. dark and amber beer

(5) Place and time of the competition is to be confirmed.

(6) Applications shall be sent before 10th June 2010 to mailing address: Pivo-pivo.cz, c/a Pivo Praha, Podskalská 10, Praha 2, 128 46, Czech Republic,or via email: piha@homebrewing.cz

(7) The application has to include:

a. Name, Address and Contact details of the producer

b. Name of the beer and category

One producer can apply with maximum 3 beers in one category.

Entrance fee for the competition is 150 czech crowns for the first entry, 250 czech crowns for three and 400 czech crowns for higher number of entries. The entrance fee shall be paid to the following account:

 

(8) Beer samples shall be delivered in person or by mail to Plzeňský Prazdroj, a.s., U Prazdroje 7, 304 97 Plzeň for attention of Pavel Průcha, where the basic chemical analysis will be done. Deadline for delivery of the samples is 10th June 2010.

(9) 2litres of each sample shall be delivered.

(10) Each producer has to label each package by brand and category of the competition.

(11) Panel of evaluators will consist of international experts appointed by organizers of the competition in cooperation with Research Institute of Brewing and Malting Plc. and company Pivo Praha.

(12) The 100 points system with partial intervals of grades for selected beer parameters will be used for evaluation.

(13) The Winner of the category will become the beer with highest sum of points from all evaluators. In case of equal number of points at the rewarded places, the best and worst grades are cancelled. If the equality remains, the position at the place is divided.

(14) Three best beers in each category will receive the Award. If there are only four samples in the category, then two beers will receive the Award. If there are only three samples in the category, then only one winner will receive the Award. If there are less than three samples in the category, the category will be cancelled and the entrance fee returned.

(15) Winners of categories: pale beer over 13,00 % EPM and dark/amber beer will receive a diploma as well as those on 2nd and 3rd places in these categories. The following order will not be published.

(16) Winner of the main category of pale beer up to 12,99 % EPM will receive the following prizes:

a. Possibility make one brew at the pilot brewery of Pilsner Urquell in Pilsner (the journey to the brewery is not included, the brew can be made in cooperation with a experienced brewer before October 2010)

b. 5 kg free choice of hops from Žatec from Bohemia Hop company (hops will be mailed to the winner)

c. diploma

 

Those at 2nd and 3rd place will receive a diploma and 1kg free choice of hops.

 

(17) Results will be announced on 22nd May 2010 during meeting of fans of homebrewing which will take place during Small breweries beer fest at Kocour Brewery in Varnsdorf on 19th of June.

 

 

 

 

In ............... on ........ 2010

 

Jan Kočka

Head organizer of the competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Uważam, że trzeba walczyć :) Czasu jest mało, w praktyce jakieś dwa tygodnie na zebranie piw. Mogę się tym zająć i wysłać jak dwa lata temu piwa DHLem. W poniedziałek sprawdzę jaki koszt jest aktualnie przesyłek do Czech.

Działamy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie Regulaminu:

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

Regulamin Konkursu ? Praski Międzynarodowy Konskus Piw Domowych

 

 

1. Organizatorem Konkursu jest piwny portal pivo-pivo.cz we współpracy z partnerami.

 

2. W konkursie mogą brać udział wszyscy niekomercyjni piwowarzy z Czeskiej Republiki oraz z zagranicy.

 

3. Do konkursu można zgłaszać piwa z ekstraktów słodowych oraz uwarzone z procesem zacierania.

 

4. Kategorie konkursu:

a) Piwo jasne do 12,99% EPM

b) Piwo jasne powyżej 13,00% EPM

c) Piwa ciemne i bursztynowe

 

5. Miejsce I termin konkursu zostanie podany wkrótce.

 

6. Zgłoszenia należy przesyłać do 10.06.2010 na adres pivo-pivo.cz, c/a Pivo Praha, Podskalská 10, Praha 2, 128 46, Czech Republic, lub na adres email: piha@homebrewing.cz

 

7. Zgłoszenia muszą zawierać:

a) Imię, Nazwisko, Adres, dane kontaktowe zgłaszającego

b) Nazwę kategorii, w której piwo jest zgłaszane.

 

Jedna osoba może wystawić maksymalnie 3 piwa w danej kategorii

Opłata za udział wynosi 150 Koron Czeskich za pierwsze zgłoszone piwo, 250 KC za trzy zgłaszane piwa oraz 400 KC za ilość powyżej 4 zgłoszeń.

Opłatę za udział należy wpłacić na poniższe konto:

 

8. Piwa należy dostarczyć osobiście lub pocztą na adres: Plzeňský Prazdroj, a.s., U Prazdroje 7, 304 97 Plzeň, Pavel Průcha, gdzie zostaną poddane podstawowej analizie chemicznej.

Termin nadsyłania upływa 10.06.2010r.

 

9. Należy dostarczyć po 2l każdego piwa.

 

10. Każdy piwowar powinien oznaczyć każdą paczkę informacją o rodzaju i kategorii piwa.

 

11. Jury będzie składać się z międzynarodowej grupy ekspertów mianowanych przez organizatorów konkursu we współpracy z Instytutem Badań Piwowarstwa i Słodownictwa i grupy Pivo Praga

 

12. Do oceny zostanie wykorzystany 100-punktowy system oceny wybranych parametrów piwa.

 

13. Zwycięzcą w danej kategorii zostanie piwo z najwyższą sumą punktów ze wszystkich parametrów. Dla wyrównania ocen najwyższe i najniższe noty zostaną pominięte. Jeśli noty dla różnych piw będą równe, przyznane zostanie miejsce ex aequo.

 

14. Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca w kategorii. Jeśli w kategorii zgłoszone zostaną tylko cztery piwa, nagrodzone zostaną dwa pierwsze miejsca. Jeśli zgłoszone będą trzy piwa w kategorii, nagrodę otrzyma tylko zdobywca pierwszego miejsca. Jeśli zgłoszonych zostanie mniej niż trzy piwa kategorii ? konkurs nie zostanie rozstrzygnięty a opłata zostanie zwrócona.

 

15. Zwycięzcy w kategoriach: piwo jasne powyżej 13,00% EPM oraz piwo ciemne/bursztynowe otrzymają dyplomy, jak również zdobywcy 2. i 3. miejsca.

 

16. Zwycięzca głównej kategorii: piwo jasne do 12,99% EPM otrzyma nagrody:

 

a) Możliwość uwarzenia własnego piwa w browarze Pilsner Urquell w Pilznie (podróż do browaru nie jest wliczona, warzenie odbędzie się pod opieką pracownika browaru, nie później niż 30.09.2010r.)

b) 5 kg dowolnie wybranego chmielu z Žatec, Bohemia Hop company (chmiel zostanie wysłany do zwycięzcy)

c) dyplom

 

Zdobywcy 2. I 3. miejsca otrzymają dyplom oraz 1kg dowolnie wybranego chmielu.

 

17. Wyniki zostaną ogłoszone 22. Maja 2010 w czasie spotkania piwowarów domowych, które będzie miało miejsce podczas Small breweries beer fest w Kocour Brewery in Varnsdorf 19 czerwca.

 

 

 

In ............... on ........ 2010

 

Jan Kočka

Główny organizator konkursu.

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

 

Tłumaczenie robione w środku nocy, więc literówki lub nawet poważniejsze błędy mogą się trafić, za co bardzo przepraszam.

 

Coś mi się nie zgadza termin ogłoszenia wyników (22 Maja 2010???)

Edytowane przez Maryush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, browar posiada mikrowarzelenkę na potrzeby produkcji piwa klasycznie fermentowanego i leżakowanego potem w piwinicach na potrzeby zwiedzających browar (poczęstunek niefiltrowanym, niapasteryzowanym Pilsnerem wprost z drewnianego leżaka).

Ale informacja pójdzie w świat :D

 

Coraz więcej tych piw domowych warzonych potem na skalę przemysłową :D Kilka dni temu w Kopenhadze na stoisku duńskich piwowarów domowych również częstowaną piwem uwarzonym "według receptury zwycięzcy tamtejszego KPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, browar posiada mikrowarzelenkę na potrzeby produkcji piwa klasycznie fermentowanego i leżakowanego potem w piwinicach na potrzeby zwiedzających browar (poczęstunek niefiltrowanym, niapasteryzowanym Pilsnerem wprost z drewnianego leżaka).

Ale informacja pójdzie w świat :)

Jasnym było, że nie pozwolą piwowarowi domowemu uwarzyć kilkuset hektolitrowej warki :)

 

Tak czy inaczej, jeśli chcemy wspólnie wysyłać piwo na konkurs to musimy się sprężyć, bo czasu zostało niewiele.

Ja nie mam problemu, bo do czeskiej poczty mam niewiele dalej niż do polskiej :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś z datami nie tak - w oryginale też;-);

 

Wyniki zostaną ogłoszone 22. Maja 2010 w czasie spotkania piwowarów domowych, które będzie miało miejsce podczas Small breweries beer fest w Kocour Brewery in Varnsdorf 19 czerwca.

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś z datami nie tak - w oryginale też;-);

 

Wyniki zostaną ogłoszone 22. Maja 2010 w czasie spotkania piwowarów domowych, które będzie miało miejsce podczas Small breweries beer fest w Kocour Brewery in Varnsdorf 19 czerwca.

 

pzdr

flood

Ojj no czeski błąd po prostu :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś z datami nie tak - w oryginale też;-);

W oryginale (tj po czesku: http://hobby.framax.cz/?p=679) jest mowa tylko o 19 czerwca:

(17) Výsledky budou vyhlášeny: v sobotu 19.6.2010 během sletu minipivovarů v pivovaru Kocour ve Varnsdorfu

Ciekawe skąd im w tłumaczeniu na angielsku wziął ten 22 maja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim dojdziemy do ładu z niuansami w tłumaczeniu, proponuję następujący przebieg wydarzeń:

 

1 - jutro podam jaki koszt będzie wysyłki piw do Pragi spedytorem.

2 - ze względu na wagę i koszt wysyłki,myślę żeby chętni startowali w jednej kategorii.

3 - opłatę już w koronach czeskich proponuję załączyć do przesyłki. Przyśpieszy proces wysyłki, bo czasu nie wiele. Dwa, może się okazać, że za transfer międzynarodowy będą później dodatkowe opłaty.

4 - ostateczny termin dostarczenia do mnie, to myślę 1 czerwca

 

Dorotko, czy profilaktycznie możesz zapytać, czy możemy zbiorczo zapłacić za udział w konkursie przesyłając zapłatę wraz z piwami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - jutro podam jaki koszt będzie wysyłki piw do Pragi spedytorem.

a może pomyśleć o wysyłce przewoźnikiem ale z Czech, znaczy wywieźć do Czech i dopiero stamtąd wysłać przewoźnikiem, chyba mają coś na kształt DHL lub UPSa? Mam niedaleko granicy z Czechami kilku dobrych znajomych, zagadam czy da się ich jakoś w to zaangażować, może taka opcja będzie bardziej ekonomiczna no i możnaby wystartować w kilku kategoriach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niedaleko granicy z Czechami kilku dobrych znajomych, zagadam czy da się ich jakoś w to zaangażować, może taka opcja będzie bardziej ekonomiczna no i możnaby wystartować w kilku kategoriach ;-)

Dobry pomysł *- zapytaj ile to by kosztowało. Trzeba mieć na uwadze 4-5 paczek o wadze 30kg. Ja zrobię to również ze swojej strony i wybierzemy najlepszą opcję. W edycji w 2008 roku poszły chyba 4 transportery i zapłaciliśmy za nie jakiś 110zł (albo coś koło tego)

 

* - pod warunkiem, że znajdziemy osobę która to dostarczy do Czech, a osoby znajome będę miały ochotę się z tym bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori napisała, że do czeskiej poczty ma niedaleko, to może i do czeskiego kuriera też :smilies:

 

Dori, jeśli możesz, to zorientuj się ile kosztowałaby wysyłka znacznej ilości piw za pośrednictwem czeskiego kuriera.

 

Elroy, Ty zrób zgodnie z punktem 1 jutro podam jaki koszt będzie wysyłki piw do Pragi spedytorem.

 

Potem podacie info i coś wybierzemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori napisała, że do czeskiej poczty ma niedaleko, to może i do czeskiego kuriera też :smilies:

Problem jest w tym, że brakuje mi czasu i nie dam chyba rady tego zorganizować. Co innego podrzucić jedną paczkę na czeską pocztę, a co innego zebrać zgłoszenia, kasę, piwo, oznaczyć, zapakować...Niestety z takimi wspólnymi wysyłkami wbrew pozorom jest sporo roboty, a ja mam coraz mniej wolnego czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ja bym mógł się tym zająć a później przekazać Tobie Dori (problem widze tylko z pakowaniem bo nie wiem czy każdą flaszkę z osobna czy jak).

A do kiedy jest czas?

no to daj cynk pieron

to dwa zestawy na tyską zabiorę :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że coraz bliżej proszę o przemyślenie co i jak.

Macie jakieś pomysły?

Elroy co myślisz o grupowej wysyłce?

Jak najbardziej mogę się tym zająć. Rozmawiałem właśnie z koleżanką z logistyki i mam do Was prośbę, kto jest w domu.

Muszę znać wysokość transportera na piwo + jego wagę. Ew jak ktoś ma piwa w środku, ile waży taki pełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.