Jump to content
burymichu

iSpindel - temat techniczny

Recommended Posts

Pustego czyli bez obciążenia default_wink.png Ok, dzięki za rady. Przy następnej warce postaram się o lepsze efekty

[EDIT] Trapi mnie jeszcze jedna rzecz - zastanawiam się jak przygotować sterownik do lodówki. Planowałem zrobić tak, że w brzeczce będzie termometr zczytujący temperaturę i w momencie kiedy ona będzie za wysoka, włączy zasilanie lodówki, a kiedy za niska go ją wyłączy. Wydaje mi się, że troche czasu minie zanim brzeczka nabierze odpowiedniej temperatury i pracująca zbyt długo lodówka spowoduje, że brzeczka schłodzi się za bardzo. Ma ktoś już doświadczenie w tym temacie?

...Trapi mnie jeszcze jedna rzecz - zastanawiam się jak przygotować sterownik do lodówki. Planowałem zrobić tak, że w brzeczce będzie termometr zczytujący temperaturę i w momencie kiedy ona będzie za wysoka, włączy zasilanie lodówki, a kiedy za niska go ją wyłączy. Wydaje mi się, że troche czasu minie zanim brzeczka nabierze odpowiedniej temperatury i pracująca zbyt długo lodówka spowoduje, że brzeczka schłodzi się za bardzo. Ma ktoś już doświadczenie w tym temacie?

Musisz sam sobie dobrać. Z tego co wiem, niektórzy tak mają, ja akurat mam sondę na zewnątrz wiadra, wsuniętą za plastikowe haczyki. Czyli mierzy temperaturę w lodówce, w połowie wysokości wiadra. W moim przypadku (warki ok 12 - 13 l, zamrażarka) to się lepiej sprawdza niż sonda w środku wiadra.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Ja mocuję sondę do wiadra szarą taśmą plus izolacja termiczna z kawałka gąbki.

Histereza 0.3 stopnia. I o tyle waha się temp. piwa.

Kiedyś moczylem czujnik w środku ale uznałem że to bez sensu.

Pytanie do znawców ubidots: jak ustawić różne zakresy dat odczytów/wykresów dla poszczególnych urządzeń?

Mam dwa ispindle na oddzielnych dashboardach, ale zmiana zakresu w jednym powoduje również zmianę (po odświeżeniu) w drugim. Jest jakiś sposób?

Edited by x1d

Czy ktoś próbował nowej metody kalibracji ? Wersja 6.2.0

Ponoć zajmuje to 5 sekund, ale jakoś nie mogę obczaić na githubie.

to chodzi o kalibracje - poziomowanie która teraz zajmuje 5 s a nie ok 1 min

Jest może jakiś temat apropo konstrukcji iSpindela? Jakie są elementy schematy, tak jakbym chciał go złożyć samemu ktoś chetny się podzielić informacjami?

7 godzin temu, Slawmir napisał:

poziomowanie która teraz zajmuje 5 s a nie ok 1 min

Może kilka słów więcej ?

8 godzin temu, Juniorek napisał:

jakbym chciał go złożyć samemu ktoś chetny się podzielić informacjami?

Składałem niedawno, coś mogę podpowiedzieć.

Okej, mam tylko pytanie jest gdzieś możliwość dostania samej płytki pcb? Jest to ta płyta na której montujemy poszczególne „moduły” 

Czy ktoś ma doświadczenie z Ubidots STEM? 

Pod Ubidots - free trial - wyszstko działa ok z iSpindel, wykresy na żywo, prosta konfiguracja itp. 

Niestety jak przeszedłem na darmowe konto na Ubidots, czy Ubidots STEM, mimo, że iSpindel działa to dane nie są widoczne w Ubidots. Urządzenie konfigurowałem w identyczny sposób jak do Ubidots.

Korzysta ktoś z Ubidots STEM? a może polecacie coś innego? 

Pod Ubidots - free trial - wyszstko działa ok z iSpindel, wykresy na żywo, prosta konfiguracja itp. 
Niestety jak przeszedłem na darmowe konto na Ubidots, czy Ubidots STEM, mimo, że iSpindel działa to dane nie są widoczne w Ubidots. Urządzenie konfigurowałem w identyczny sposób jak do Ubidots.

Apka brew-spy na telefon

3 minuty temu, x1d napisał:

Ja mam od początku stem i działa. Masz dobry token?

Tak, gdyż kilka pierwszym pomiarów się pojawiło na Ubidots, ale po jakiś 15 minutach głucho.

2 minuty temu, warchlaczek napisał:
7 minut temu, Dawid_B napisał:
Tak, gdyż kilka pierwszym pomiarów się pojawiło na Ubidots, ale po jakiś 15 minutach głucho.

Jaka wartość RSSI? Wygląda jakby iSpindel gubił zasięg

rssi -66.00  - obecna wartość gdy jest podłączony pod Ubidots z free trial.

Nie zmienialem lokalizacji iSpindel jak korzystałem z konta Ubidots Stem, więc nie zakładałem winy zasięgu.

Skoro działał na początku i nic nie zmieniłeś to ustawienia masz ok. Mi czasem gubi wifi albo ma zawiechy  na parę godzin. Ubidots nieraz wymaga odświeżenia.

3 godziny temu, warchlaczek napisał:
4 godziny temu, Dawid_B napisał:

Apka brew-spy na telefon

Właśnie podłączyłem się do aplikacji BrewSpy. Na razie wygląda wszystko mega prosto i intuicyjnie. Bez problemu podłączenie iSpindel i zczytywanie danych. 

Dzięki

Wartość RSSI jest zmienna w ciągu dnia. Podczas testów zauważyłem kilkugodzinne zaniki w nadawaniu sygnału, co było poprzedzone spadkiem RSSI, mimo że pomiędzy iSpindlem a routerem nie ma grubych ścian ani urządzeń elektrycznych. W razie jakby przerwy w nadawaniu były zbyt długie, warto zastanowić się nad repeaterem WiFi.