Skocz do zawartości

iSpindel - temat techniczny


burymichu

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Cressi napisał:

A woda Ci do srodka nie wcieka? To by mogło tłumaczyć dlaczego iSpindel Ci się ustawia bardziej pionowo

No właśnie pisałem, że poszedłem sprawdzić czy nie cieknie. Nie cieknie.

Tak sobie teraz dumam, że kalibrujący szpindla za każdym razem rozpuszczalem trochę cukru i mieszałem roztwór. Tym sposobem odgazowywalem go. Więc w świeżej, ledwo nalanej wodzie rzeczywiście, musi być tego gazu dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Może wszyscy juz ten sposób znają. A może komuś się przyda.

Jak łatwo i przyjemnie wysterylizować szpindla, jednocześnie robiąc mu test szczelności.

Potrzebne są:

1. Kolba Erlenmeyera 250 ml z szeroką szyją

2. Środek dezynfekujący dolany do pełna

Jeden obraz wart tysiąca słów

IMG_20220508_142755776_copy_1200x1600.jpg

Edytowane przez Kaniutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem że to dobra metoda. Do pierwszego zakażenia. Bez zdjęcia zakrętki nie udaje się dokładnie wysterylizować.

Stosowałem spiryt 70%.

Teraz odkręcam, szoruję co trzeba szczoteczką do zębów i poszczególne elementy siup do kąpieli.

Kalibrację szlag trafia, ale nie przejmuję się tym.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, elroy napisał:

Swoją drogą testuję ostatnio alternatywny firmware

 

Mam wgrany chyba od 2 tygodni. To co zauważyłem to trochę szybciej rozładowuje akumulator i wolno działa w trybie konfiguracji. Ogólnie, jak poprawią kilka błędów będzie to fajna alternatywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej. Też macie taki problem, że przy wysyłaniu danych co 15 minut, na baterii 3000 mAh (faktyczną pojemność akumulatora sprawdzona na testerze), urządzenie nie wytrzymuje 3 tygodni fermentacji? Wgrany najnowszy soft ze strony producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie Panowie mam problem posiadam siec oparta o urządzenia Mikrotik (MAPsMAN) niestety mój spindel w żaden sposób nie chce łączyć się z wifi, wstepne dochodzenie wykazało iż chodzi najprawdopodobniej o jakiś problem z DHCP, ktoś może spotkał się z czym takim ?

spindel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Poradźcie proszę jak skonfigurować to ustrojstwo w Brewfatherze, tak żeby zamiast kąta wychylenia pokazywał Plato? W ubidots nie miałem z tym problemu , a w BF jednak problem się pojawił.

 

Błędna formuła?

Edytowane przez Redolfino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy to dobry temat, ale pewnie wiele osób tutaj zaglądających używa Ubidotsa, to może ktoś coś doradzi. Dzisiaj według ich systemu przekroczyłem limit przesyłania danych (screenshot poniżej). Problem w tym, że iSpindla używam już około rok i jest ustawiony bez przerwy tak samo, czyli update odczytów raz na 15 minut. Do tej pory nigdy nie miałem takich problemów i jest to moje jedyne urządzenie. Jak to jest możliwe i co tu mogło się zadziać? 

 

image.thumb.png.99f2617be2bfe0759193ee24eba99949.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Oskaliber napisał(a):

Nie wiem czy to dobry temat, ale pewnie wiele osób tutaj zaglądających używa Ubidotsa, to może ktoś coś doradzi. Dzisiaj według ich systemu przekroczyłem limit przesyłania danych (screenshot poniżej). Problem w tym, że iSpindla używam już około rok i jest ustawiony bez przerwy tak samo, czyli update odczytów raz na 15 minut. Do tej pory nigdy nie miałem takich problemów i jest to moje jedyne urządzenie. Jak to jest możliwe i co tu mogło się zadziać? 

 

image.thumb.png.99f2617be2bfe0759193ee24eba99949.png

Już dawno nie korzystam, bo mi się znudził ispindel, ale miałem problem z limitami u nich. Pamiętam że napisałem na tym ich forum i zwiększyli mi limit. Ale można też zmniejszyć przesył ograniczając ilość danych (każda wysłana jednorazowo wartość liczona jest za "dota") lub rozrzedzając czasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to, tylko według powyższego screenshota przekroczyłem 500 tysięcy "dotów" w ciągu doby, a wysyłam chyba 6 parametrów co 15 minut, także nie wiem jak to jest możliwe. 

Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie problemy ale wkurzyłem się i przekierowałem strumień danych na własny serwer (wiem że nie każdy chce się w takie rzeczy bawić).

Ze względu na pojemność baterii wysyłam dane co 12 godzin . Mnie to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oskaliber napisał(a):

Rozumiem to, tylko według powyższego screenshota przekroczyłem 500 tysięcy "dotów" w ciągu doby, a wysyłam chyba 6 parametrów co 15 minut, także nie wiem jak to jest możliwe. 

Kurcze, już nie pamiętam dokładnie o co tam chodziło, jakoś się te dane kumulowały, nie wiem czy nie na długotrwałych wykresach (przesyłanie wszystkich "dotów" z wykresu za każdym odświeżeniem). Spróbuj się  odezwać na tym community suport (angielski), powinni ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Według autora - 25 stopni. Ale jak wyskalujesz taki jaki masz to też będzie ok.

Ale o dokładności zapomnij.  To nie przyrząd pomiarowy tylko raczej wskaźnik.

Bardzo przydatny. Jakiś czas temu przestałem ispindle skalować, wystarcza mi informacja że krzywa się wypłaszcza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.