Skocz do zawartości

iSpindel - temat techniczny


burymichu

Rekomendowane odpowiedzi

iSpindel leży koło routera, sprawdzam na sucho, 5 godzin i zero reakcji, po załączeniu wysyła dane jeden raz i więcej nie wysyła, jak nacisnę przycisk reset, to wysła kolejne dane do BrewSpy i później nadal cisza, nie ważne czy zmienię jego położenie czy nie... A router to Huawei od T-Mobile

Edytowane przez v33r005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką wartość masz wpisaną tam gdzie się ustala częstotliwość nadawania ?

Może coś tam się coś dziwnego wkleiło .

A sprzęt ma wyłącznik rtęciowy  - ten co umożliwia wyłączenie ispindla po ustawieniu na zakrętce ?

Jak coś z nim nie tak, to nie ma zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie u mnie sytuacja z konfiguracją wygląda tak. w tej chwili telefon robi za router, testowalem w domu na routerze Huawei i jest tak samo, teraz jestem w pracy więc radzę sobie jak mogę... jak widać zasięg jest 100%, tak samo było w domu, dane poprawnie wpisane, odświeżanie niezależnie jakie ustawię to i tak nic nie wysyła podczas normalnej pracy, teraz tylko do testów jest 60s. nie mam już chyba siły do tego urządzenia, zamówiłem inny tym płytki D1 mini, widzę że już jest wysłane, więc będę sprawdzał na innym modelu, ja mam teraz taki z metalową obudową nad ESP, a teraz sobie zamówiłem model bez tej obudowy, oczywiście w Polsce, bo nie chce mi się czekać na przesyłkę, jutro będę testował, no chyba, że ktoś mi pomoże jeszcze w tym temacie, bo ja już rozkładam ręce z bezsilności. Dodam jeszcze, że na Ubidots w ogóle nie wysyła mi żadnych danych, na innych serwisach nie testowałem.

konf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj podłączyć ispindla do komputera kabelkiem mikrousb. Nie do kontrolera ładowania.

Odpal jakiś terminal, np. PuTTY, skonfiguruj na odpowiedni port COM (do znalezienia w windows w managerze urządzeń).

Terminal wypisze co jest grane, z numerem błędu, co da jakąś informację.

Edytowane przez zielony07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak odpowiedź przez PUTTY z urządzenia mam taką:

 

         FW 6.5.1
2.2.2-dev(38a443e)
Worker run!
mounting FS... mounted!
reading config file
parsed config:
{"Name":"iSpindel000","Token":"mój_token","Sleep":900,"Server":"brew-spy.com","API":3,"Port":80,"Channel":0,"URI":"/api/ispindel","DB":"ispindel","Username":"","Password":"","Job":"ispindel","Instance":"000","Vfact":191.8,"TS":0,"OWpin":12,"POLY":"-0.00031*tilt^2+0.557*tilt-14.054","SSID":"Redmi","PSK":"12345678","Offset":[-2440,534,1536,59,-45,-17]}
applying offsets: -2440:534:1536
confirming offsets: -2440:534:1536
Boot-Mode: Deep-Sleep Wake

woken from deepsleep, normal mode
Samples:42 min:89.09 max:92.12 time:747
x: -2674 y: 16380 z: -196
Tilt: 91.09
Tacc: 28.39
Volt: 4.75
Temp: 25.38
Gravity: 34.11
After waiting 8973ms, result 3
IP: 192.168.43.20

calling HTTP
{"name":"iSpindel000","ID":11595046,"token":"mój_token","angle":91.0932,"temperature":25.375,"temp_units":"C","battery":4.754953,"gravity":34.11254,"interval":900,"RSSI":-65}HTTPAPI: posting
code: 200
{
   "status" : 200,
                    "ts" : "2021-05-13 10:56:15",
                                                   "data" : { }
                                                               }

Final-sleep: 900s; RT: 10582

 

 

Mi za wiele to nie mówi. Ja nie mam na poprawnie dzaiłającego urządzenia, żeby sprawdzić, po kolejnym wciśnięciu przycisku reset przechodzi on dopiero wtedy w tryb konfiguracji i nadaje sygnał WiFi

Edytowane przez v33r005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, zielony07 napisał:

code 200 - paczka wysłana i doszła na miejsce. To odpowiedź z serwera.

no właśnie, bo ona doszła, tylko że po 15 minutach nie jest wysyłane już nic, w terminalu też nie ma już żadnej akcji, tak jakby układ nie wybudzał się po tym czasie...

 

 

dobra poprawka, zmieniłem teraz czas na 60 sekund to po tym czasie wysyła takie znaki:

{$l▒▒|▒d▒|

d▒c<ǃ▒{▒c▒c▒▒g'▒lng▒▒▒
cx▒▒lrl;l


po czym już usypia sie na amen

Edytowane przez v33r005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zielony07 napisał:

W tej sytuacji szukał bym w okolicy diody Shottkego , rezystora, nie wiem co tam masz .

Cały ten deep sleep jakoś nie działa jak powinien. 

mam tam diodę, wymienię dzisiaj na rezystor 470 OHM i sprawdzę czy problem pozostanie, czy coś się zmieni w tym temacie, ale to dopiero jak wrócę do domu, czyli za parę godzinek, może naprawdę to jest przyczyną, a jak nie to będę sprawdzał na tych drugich układach D1 mini które zakupiłem, ale to dopiero jutro, bo będę przesyłkę miał w paczkomacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, najnowsze informacje, po wymianie diody na rezystor jest dalej lipa, tak jakby na wyjściu D0 nie pojawiał się sygnał do resetu, muszę podpiąć oscyloskop i zaobserwować co się dzieje na tym wyjściu, bo na mierniku nie obserwuję zmiany napięcia, a jak przez rezystor podepnę na chwilę masę do wejścia RST , to układ poprawnie się resetuje, więc myślę, że albo to jest jakaś wada fabryczna mojej płytki i to na dodatek nie jednej, albo jest wystawiane inne wyjście, będę musiał się głębiej przyglądnąć temu tematowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tmk1 napisał:

A diody jakiej używasz?

Używałem zalecanej BAT43, ale wymieniłem ją wczoraj na rezystor 470 OHM, doszedłem do tego, tak wczesniej napisałem, tak jakbym z wyjścia nie dostawał sygnału resetu, dzisiaj, albo jutro podłączę oscyloskop do tego wyjścia i zobaczę czy pojawia się na nim jakakolwiek zmiana sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2021 o 14:53, v33r005 napisał:

Witam, czy ktoś spotkał się z takim tematem, że iSpindel wysyła tylko dane w momencie naciśnięcia przycisku reset? Złożyłem układ, sparowałem go z BrewSpy, no i niestety dane nie są wysyłane, niezależnie czy mam ustawione 5s czy 100s interwału czasowego. Zmiana firmware nie pomaga. takie rzeczy nie dzieją sie tylko na jednym układzie wemos, ale na 5, bo dla testów podmieniałem już płytki. jak przejdę w tryb konfiguracji, to wszystkie dane mogę odczytać po wifi w czasie rzeczywistym.

A sprawdzałeś zasilanie? Mam identyczny efekt, kiedy poziom baterii spadnie poniżej jakiegoś poziomu, po naładowaniu działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, x1d napisał:

A sprawdzałeś zasilanie? Mam identyczny efekt, kiedy poziom baterii spadnie poniżej jakiegoś poziomu, po naładowaniu działa jak należy.

Zasilanie ok, na wyjściu układu ładowarki, jest delikatnie ponad 5v, układ D1 Mini zasilany z USB tak samo się zachowuje. Bateria naładowana na zewnętrznej ładowarce. Dzisiaj sprawdzę na innych modelach płytki D1 Mini. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina zbyt niskiego poziomu zasilania, albo...... Z programu wynika, że jeśli wartość zasilania spadnie poniżej 3.3V to układ nadawczy WIFI, a dokładnie jego moc wyjściowa będzie ustawiona na 0. Do tego jeśli źródło napięcia odniesienia przetwornika ADC zawartego w ESP8266 zachowuje się podobnie jak w innych rodzinach kontrolerów (to znaczy w zależności od konkretnego egzemplarza odbiega od danych producenta w dziesiątych częściach volta) to przypisanie programowe na sztywno wartości (#define LOWBATT 3.3) może powodować nieprawidłowe działanie urządzenia w zależności od egzemplarza modułu ESP8266. To by po części tłumaczyło dlaczego komuś złożony układ działa prawidłowo, a u innych źle (np zrywa transmisję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, x1d napisał:

 

Dobra wracam do tematu, tak jak mówiłem tak zrobiłem, zmieniłem Wemos na inny model, na ten bez tego radiatora, w tej chwili wszystko już jest OK, dane wysyłają się prawidłowo, więc przyczyną problemów był jak widać tamten model płytki D1 Mini. Dzięki wszystkim za pomoc.

Edytowane przez v33r005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może źle się określiłem z tym radiatorem, ale tak to u mnie wygląda, luzem jest ten wemos który mi nie działa, a wlutowany jest ten który działa bez problemu, obie wersje wemos kupione na naszym serwisie aukcyjnym, te z "radiatorem" kupiłem 2 sztuki u różnych sprzedawców i obie nie chodzą, a te drugie są parę złotych droższe, ale chodzą bez problemu.

IMG_20210515_175711.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że coś niebywałego z tym, że oba akurat Wemos'y w innej wersji nie chodzą :D Nie chce mi się patrzyć datasheetów, ale może jakaś delikatna różnica jest w budowie tych dwóch bo powiem szczerze PCB sam nie robiłeś, więc różnie to może być :D  no, ale to tylko gdybanie.

 

Cieszę się, że udało Ci się to ogarnąć! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tmk1 napisał:

Powiem szczerze, że coś niebywałego z tym, że oba akurat Wemos'y w innej wersji nie chodzą :D Nie chce mi się patrzyć datasheetów, ale może jakaś delikatna różnica jest w budowie tych dwóch bo powiem szczerze PCB sam nie robiłeś, więc różnie to może być :D  no, ale to tylko gdybanie.

 

Cieszę się, że udało Ci się to ogarnąć!

Może coś źle napisałem, 2 sztuki w wersji z "radiatorem" od różnych sprzedawców nie chodzą, działa jedynie ta wersja co jest zamontowana na płytce, którą tak jak dobrze stwierdziłeś ja nie robiłem, tylko ściągnąłem projekt z netu i wydrukowałem w JLCPCB w Chinach, bo u nich jest najtaniej. Tak właśnie coś czułem po kościach, że jak tamto nie chodzi,.to jest coś nie tak z układem wemos, nie będę już się wgłębiał w temat datasheetów, ważne że znalazłem problem, może w przyszłości ktoś będzie miał podobny problem i tu znajdzie odpowiedź. Jakby ktoś potrzebował projektu płytki to mogę wysłać na maila wszystkie potrzebne pliki do wydrukowania płytki w jakiejś firmie typu JLCPCB czy PCBWAY czy innych, choć w tej pierwszej od wielu lat drukuje układy i na razie nie znalazłem tańszej firmy, która by mi wydrukowała w dobrej jakości układy. Jedyne co to niestety 2 tygodnie trzeba czekać na przesyłkę. 

 

Edytowane przez v33r005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten radiator to ekran dla modułu WIFI. Obie opisywane wersje modułów D1 mini oparte są na różnych kontrolerach pochodzących z tej samej rodziny ESP8266. Różnica jest w końcówce. I tak ta wersja z "radiatorem" to seria 12F, a ta działająca to EX. (ver. 3.x.x)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ja mam pewien problem, który pojawia się przy co którymś zmontowanym Spindlu. Po kalibracji wychylenie pokazuje 60-90* i nie chce w żadnej pozycji pokazać poniżej 60*. Czy ktoś z was miał taki problem i wie jak go naprawić?

Edytowane przez cez14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ile wytrzymuje Wam akumulator w iSpindel? 

 

U mnie po 9 dniach zdechł... wykres poniżej z Brewfather. Zwłaszcza ostatnie dwa dni wyglądają jak na mój gust "dziwnie".

Wykres baterii wskazany strzałką.

 

iSpindel_bateria.png.c15b3c2253129fcf5899065c2f1978c5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.