Skocz do zawartości

iSpindel - temat techniczny


burymichu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zamawiałem jeszcze (mam gotowca) ale coś takiego znalazłem 

https://www.ebay.co.uk/itm/HomeBrew-Wifi-Hydrometer-iSpindel-KIT-with-3D-printed-sled-and-instructions-V2-/183849732350

 

ewentualnie

https://www.opensourcedistilling.com/ispindel/

 

Edytowane przez esen1a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć.

Mam Ispindla którego właściwie nigdy nie używałem. Dwa lata temu gdy go kupiłem, pamiętam że udało mi się go podłączyć pod brewpilles i na tym się skończyło moje używanie tego sprzętu. Niedawno przypadkiem znalazłem ten sprzęt i postanowiłem sprawdzić czy działa. Niestety mam problem bo ispindel nie zgłasza swojej sieci i nie mam się jak do niego zalogować. Jest jakiś sposób na przywrócenie mu ustawień fabrycznych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak :    wyłączył bym domowy router, potem nacisnął kilka razy reset w ispindlu.

Wtedy musi pojawić się nowa sieć wifi. Połączyć się z nią, potem w przeglądarce wpisać adres 192.168.4.1  .  Musi chodzić

Warto zmienić soft na najnowszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielok napisał:

Jest jakiś sposób na przywrócenie mu ustawień fabrycznych?

 

‌Należy nacisnąć przycisk reset 3 razy w krótkich odstępach czasu (powinna zacząć migać dioda na płytce co około 1 sek). Następnie w narzędziach na smartfonie otworzyć stronę gdzie się wyświetlają sieci wifi, powinna pojawić się sieć iSpindel, należy kliknąć na nią, wtedy otworzy się okno ustawień i tam już można konfigurować iSpindla łącznie z resetem do ustawień fabrycznych, nieraz okno ustawień się zamknie, wtedy trzeba w przeglądarce wejść na 192.168.4.1 W oknie ustawień w zakładce "maintence" można aktualizować soft, np. z pliku ściągniętego wcześniej. O ustawieniach iSpindla jest na 13 stronie o Brewpiless

.

Edytowane przez 330ml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 330ml napisał:

Należy nacisnąć przycisk reset 3 razy w krótkich odstępach czasu

Albo i więcej, w jednym z moich muszę popstrykać 5-6 razy, a potem jeszcze raz, pewnie ważny jest rytm pstrykania. No i naładuj go wcześniej :)

Soft możesz zaktualizować też przez tą stronę ustawień z tego co pamiętam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przed świętami skompletowałem dwa zestawy, jednak w trakcie lutowania okazało się, że wszelkie koszyki na baterie, na które się zdecydowałem nijak nie pasują do PCB. Domyślam się, że Keystone 1043P (PCB Mount) byłby do tego celu idealny, jednak mam problem z jego odnalezieniem (przynajmniej w polskich sklepach). Czy jesteście w stanie polecić uchwyty na akumulatory 18650, które pasowałyby do Cherry Phillip iSpindel v4.0 PCB i z których korzystaliście? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze, że nie montowałem koszyków w swoich spindlach. Akumulatorki miałem z używanej baterii z uszkodzonego laptopa. Ponieważ są łączone na blaszki, które bez problemu można lutować to wlutowałem aku bezpośrednio na płytki. Są o mniejszej pojemności niż nowe kupne ale testowałem i przy wysyłaniu danych co 5 minut i działaniu przez 2 -3 tygodnie nigdy nie wydoiłem baterii. Wystarczy zatem spokojnie na warkę albo i kilka przy wysyłce danych np. co 60 minut i wyłączeniu spindla czyli postawieniu na nakrętce. Z reguły i tak jak zaczynam warzyć podłączam pod ładowarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dobrze aby w wodzie był bliżej zera np ok. 10 stopni - ja mam wyważony na ok. 7 stopni. W brzeczce ~12 P kąt ok. 28 stopni. Wrzuć do warki i sprawdź jak będzie w miarę dobrze mierzył to po co kombinować to nie jest przecież przyrząd pomiarowy tylko wskaźnik do przebiegu fermentacji pomiar robisz spławikiem lub refraktometrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rolek86 napisał:

Wrzuciłem do peta mały ciężarek i jest w miesci się w tych widełkach. Ale bez ciężarka około 35 stopni.

Zastanawiam się czy trzeba się bawić? 

 

Lepiej jak jest bliżej 25 stopni, bo przy dużej gęstości np jakiś porter to pet będzie leżał poziomo :) Mam dwa ispindle i odpowiednio w wodzie jest 27 / 28,6 stopni, a przy brzeczce 12Blg 46 / 69 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/4/2021 at 6:15 PM, WojtekGaaD said:

 

On 1/4/2021 at 11:19 PM, piotreks said:

Sprzedają na sztuki, ale na stanie 0.image.png.a6ef35888e9d7a80d495789b93d251d5.png

 

Może komuś to się przyda - Keystone 1043P wróciły do sprzedaży. Raz jeszcze wielkie dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie co do dopasowania płytki do fiolki.

 

Czy płytka musi siedzieć wewnątrz na sztywno czy dopuszczalny jest pewien luz w środku?

 

Kupiłem kompletnego iSpindla, ale fiolka jest Ok 3 mm dłuższa niż płytka i przy potrząśnięciu płytka lata w gore i w dół o około 3 mm. Czy to będzie problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozkręcamy żeby resetować i ustawić częste raportowanie na potrzeby testów, a później znów rozkręcamy żeby zmienić ustawienie na mniej energochłonne i cała kalibracja psu w D. Czy może wyolbrzymiam? Jedyne rozwiązanie to reset nie wymagający rozkręcania (kontaktron) albo system "bezguzikowy"?

Edytowane przez Hary86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.