Skocz do zawartości

iSpindel - temat techniczny


burymichu

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, mario1973 napisał:

Próbuję uruchomić te ustrojstwo ale skutki są mierne. Po zaprogramowaniu Flasherem i ustawieniu sieci ispindel wysyła mi jeden pakiet danych na BrewSpy aby po chwili przełączyć się na swoją sieć ispindel. Próbowałem różnych wsadów i ciągle jest to samo. Dioda sieci ciągle miga słabym natężeniem. Wczoraj wszystko śmigało ale zachciało mi się wgrania najnowszego wsadu. Dodam że wcześniej programowałem gołe ESP bez żyroskopu itd. Może tu jest problem ? Jak programujecie u siebie?

Miałem podobne objawy jak próbowałem  skonfigurować spindla bez przylutowanego czujnika temperatury. Sprawdź luty, może coś na nim nie łączy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę roboczogodzin spędziłem przy tym temacie i powiem, że najlepiej, aby 100% komponentów było podłączonych. Tak jak kolega wyżej wspomniał - brakujący czujnik temperatury stanowi problem. Ja np. bez żyroskopu podłączonego też miałem problemy. Polecam po podłączeniu wszystkiego/przylutowaniu sprawdzić jakość połączeń, żeby mieć pewność, że nic pod względem hardwarowym nie stoi na przeszkodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, WojtekGaaD napisał:

Jak wgrywasz soft do ESP tzn. czym? Po kilkukrotnym resecie pojawia Ci się sieć wifi spindla?

Nie. Pojawiała się bez żadnego resetu. Czyli podłączałem zasilanie i już była ispindel. 

Soft wgrywam Flasherem. Tak jak podejrzewałem zasyfiłem ESP. Po wyczyszczeniu pamięci wgrałem nowy bin. Jak na razie śmiga. Pomogła ta stronka.http://www.pratikpanda.com/completely-format-erase-esp8266-flash-memory/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jestem zainteresowany Ispindel i mam kilka pytań.
Preforma pet chce zamówić na Litwie bo w Pl nie mogę namierzyć.
http://www.geoshop.lt/index.php?route=product/product&product_id=285#prettyPhoto
Teraz pytanie czy opłaca się w jakieś firmie drukować 3D tą szufladę, i który to projekt ze strony https://github.com/universam1/iSpindel/tree/master/drawer
Który będzie pasował do tej prformy.
Czy może lepiej zrobić to tylko na płytce PCB? I gdzie można dostać rysunki do druku na plytke?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2020 o 14:42, Carllos napisał:

Witam.
Jestem zainteresowany Ispindel i mam kilka pytań.
Preforma pet chce zamówić na Litwie bo w Pl nie mogę namierzyć.
http://www.geoshop.lt/index.php?route=product/product&product_id=285#prettyPhoto
Teraz pytanie czy opłaca się w jakieś firmie drukować 3D tą szufladę, i który to projekt ze strony https://github.com/universam1/iSpindel/tree/master/drawer
Który będzie pasował do tej prformy.
Czy może lepiej zrobić to tylko na płytce PCB? I gdzie można dostać rysunki do druku na plytke?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

 

Witaj,

spróbuj odezwać się do użytkownika Bamboleon_Robert na allegro, kupowałem ostatnio 10szt. preformy PET 15,5/3,3cm.

Osobiście podszedłem do tematu budżetowo, odpuściłem szuflady i inne udziwnienia, płytka uniwersalna dwustronna w zupełności wystarczy i reszta na pająka. Odpuściłem sobie jakiekolwiek kalibracje (no oprócz tej 25 stopni w wodzie), interesuje mnie tylko temperatura i wychylenie tak abym wiedział kiedy fermentacja się rozpoczęła i zakończyła.

Zrobiłem dwie sztuki i lecą teraz dwie warki na nich, rewelacyjne urządzonko.

Aha, nie oszczędzaj na Wemosach, mam dwa oryginalne i trzy te tańsze po 16zł, z tych tańszych jedne się wybudzają ze sleep'a inne nie (na tej samej płytce iSpindla i tym samym firmware).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie odwieczny problem z preformami.

W dobie drukarek 3d z filamentami różnego rodzaju.

Ktoś z forum drukuje.

Jak jest projekt szuflady to można wydrukować dookoła tej szuflady jakby preformę, z gwintem na zakrętkę.

 

I problem sie skończy.

 

https://grabcad.com/library/26g-p-e-t-preform

Edytowane przez Koora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gwynbleidd napisał:

Druk nie jest szczelny, nie przystosowany zazwyczaj do spożywki i nie taki dokładny.

Można by było kombinować z lakierowaniem czy jakimś uszczelnianiem epoksy ale to mija się z celem wtedy bo taniej po prostu kupić preformę.

 

Fakt faktem 2-5zl.

Szkoda zachodu a myslalem ze jestem taki mądry. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2020 o 17:36, maciek_wawa napisał:

Aha, nie oszczędzaj na Wemosach, mam dwa oryginalne i trzy te tańsze po 16zł, z tych tańszych jedne się wybudzają ze sleep'a inne nie (na tej samej płytce iSpindla i tym samym firmware).

właśnie mam problemy z Wemosami, gdzie kupić aby były w miarę pewne i działały bez bezproblemowo. Niedawno dotarły (po 5 miesiącach) z Chin 2 szt v3,0 i obie do kitu, wogóle nie łączą się z siecią, po wgraniu programu cisza. Wcześniej kupiony w wersji pro tak wariuje że powinienem go już dawno wyrzucić, dziś po dwóch dniach fermentacji przy chwilowym zaniku zasilania stracił wszystkie dane i musiałem go konfigurować od nowa, oczywiście wersja oprogramowania była najnowsza. Wolał bym zapłacić dużo wiecej i mieć pewny sprzęt niż takie dziadostwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druk 3D nie nadaje się, niby można zrobić z materiałów które są dopuszczone do kontaktu z żywnością, w teorii mogą być wydruki szczelne, ale taniej już wyjdzie kopić preformę za 5zł/szt. niż bawić się w wydruki.

@330ml Przetestuj te Wemosy na innym sofcie, jakiś przykład z Arduino gdzie komunikują się z siecią, i zapisują jakieś dane do eepromu, trudne to nie jest a pozwoli faktycznie sprawdzić czy są uszkodzone. Ja ESP w różnych wersjach przewaliłem co najmniej kilkaset i może z 5% z nich coś było faktycznie nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, szczawiosław napisał:

 

@330ml Przetestuj te Wemosy na innym sofcie, jakiś przykład z Arduino gdzie komunikują się z siecią, i zapisują jakieś dane do eepromu, trudne to nie jest 

Próbowałem instalować z Supli zdalny pomiar temp i też nie było sieci, niestety Arduino to dla mnie trochę trudne, może czas zacząć się uczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przemieliłem sporo D1 Mini i raczej nie sprawiały problemów dla mnie jedyny ich mankament to słaby zasięg ale wiadomo, że na wbudowanej antence tak być musi. Już wyżej koledzy napisali - spindel nie wystartuje poprawnie i nie uruchomi się w trybie AP jeśli podczas startu nie wykryje wszystkich urządzeń czyli żyroskopu i DSa. W połączeniach szukałbym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WojtekGaaD napisał:

 spindel nie wystartuje poprawnie i nie uruchomi się w trybie AP jeśli podczas startu nie wykryje wszystkich urządzeń czyli żyroskopu i DSa. W połączeniach szukałbym problemu.

Tu akurat jest ciekawostka, używam jednego ispindla jako zdalny pomiar temp na zewnątrz, przesyła on dane do brewpiless w domu i ma podpięty tylko DS i z tą parą akurat nie ma żadnego problemu. Połączenia lutowane i wtyczki są oczywiście bardzo ważne, ale u mnie chyba jest inny problem i nieraz myślę żeby przejść na inny sposób kontroli temperatury, ale nie widzę alternatywy, brewpiless + ispindel i brewmaniacek odpowiadają mi najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez DSa u mnie nie ruszył jak składałem pierwszego spindla chciałem sprawdzić bez DSa i nie wystartował. Bez żyroskopu nie sprawdzałem. Na D1 Mini składałem dwa spindle i teraz 2 brewpiles dodatkowo kilkanaście sterowników do rolet oprócz słabego zasięgu żadnych problemów zarówno na testowych z alledrogo jak i z aliexpress nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.