Skocz do zawartości

iSpindel - temat techniczny


burymichu

Rekomendowane odpowiedzi

Pustego czyli bez obciążenia default_wink.png Ok, dzięki za rady. Przy następnej warce postaram się o lepsze efekty

 

[EDIT] Trapi mnie jeszcze jedna rzecz - zastanawiam się jak przygotować sterownik do lodówki. Planowałem zrobić tak, że w brzeczce będzie termometr zczytujący temperaturę i w momencie kiedy ona będzie za wysoka, włączy zasilanie lodówki, a kiedy za niska go ją wyłączy. Wydaje mi się, że troche czasu minie zanim brzeczka nabierze odpowiedniej temperatury i pracująca zbyt długo lodówka spowoduje, że brzeczka schłodzi się za bardzo. Ma ktoś już doświadczenie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...



...Trapi mnie jeszcze jedna rzecz - zastanawiam się jak przygotować sterownik do lodówki. Planowałem zrobić tak, że w brzeczce będzie termometr zczytujący temperaturę i w momencie kiedy ona będzie za wysoka, włączy zasilanie lodówki, a kiedy za niska go ją wyłączy. Wydaje mi się, że troche czasu minie zanim brzeczka nabierze odpowiedniej temperatury i pracująca zbyt długo lodówka spowoduje, że brzeczka schłodzi się za bardzo. Ma ktoś już doświadczenie w tym temacie?


Musisz sam sobie dobrać. Z tego co wiem, niektórzy tak mają, ja akurat mam sondę na zewnątrz wiadra, wsuniętą za plastikowe haczyki. Czyli mierzy temperaturę w lodówce, w połowie wysokości wiadra. W moim przypadku (warki ok 12 - 13 l, zamrażarka) to się lepiej sprawdza niż sonda w środku wiadra.



Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców ubidots: jak ustawić różne zakresy dat odczytów/wykresów dla poszczególnych urządzeń?

Mam dwa ispindle na oddzielnych dashboardach, ale zmiana zakresu w jednym powoduje również zmianę (po odświeżeniu) w drugim. Jest jakiś sposób?

Edytowane przez x1d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś ma doświadczenie z Ubidots STEM? 

Pod Ubidots - free trial - wyszstko działa ok z iSpindel, wykresy na żywo, prosta konfiguracja itp. 

Niestety jak przeszedłem na darmowe konto na Ubidots, czy Ubidots STEM, mimo, że iSpindel działa to dane nie są widoczne w Ubidots. Urządzenie konfigurowałem w identyczny sposób jak do Ubidots.

 

Korzysta ktoś z Ubidots STEM? a może polecacie coś innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenie z Ubidots STEM? 
Pod Ubidots - free trial - wyszstko działa ok z iSpindel, wykresy na żywo, prosta konfiguracja itp. 
Niestety jak przeszedłem na darmowe konto na Ubidots, czy Ubidots STEM, mimo, że iSpindel działa to dane nie są widoczne w Ubidots. Urządzenie konfigurowałem w identyczny sposób jak do Ubidots.
 
Korzysta ktoś z Ubidots STEM? a może polecacie coś innego? 
Apka brew-spy na telefon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, warchlaczek napisał:
7 minut temu, Dawid_B napisał:
Tak, gdyż kilka pierwszym pomiarów się pojawiło na Ubidots, ale po jakiś 15 minutach głucho.
 

Jaka wartość RSSI? Wygląda jakby iSpindel gubił zasięg

rssi -66.00  - obecna wartość gdy jest podłączony pod Ubidots z free trial.

Nie zmienialem lokalizacji iSpindel jak korzystałem z konta Ubidots Stem, więc nie zakładałem winy zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, warchlaczek napisał:
4 godziny temu, Dawid_B napisał:
Czy ktoś ma doświadczenie z Ubidots STEM? 
Pod Ubidots - free trial - wyszstko działa ok z iSpindel, wykresy na żywo, prosta konfiguracja itp. 
Niestety jak przeszedłem na darmowe konto na Ubidots, czy Ubidots STEM, mimo, że iSpindel działa to dane nie są widoczne w Ubidots. Urządzenie konfigurowałem w identyczny sposób jak do Ubidots.
 
Korzysta ktoś z Ubidots STEM? a może polecacie coś innego? 

Apka brew-spy na telefon

 

Właśnie podłączyłem się do aplikacji BrewSpy. Na razie wygląda wszystko mega prosto i intuicyjnie. Bez problemu podłączenie iSpindel i zczytywanie danych. 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość RSSI jest zmienna w ciągu dnia. Podczas testów zauważyłem kilkugodzinne zaniki w nadawaniu sygnału, co było poprzedzone spadkiem RSSI, mimo że pomiędzy iSpindlem a routerem nie ma grubych ścian ani urządzeń elektrycznych. W razie jakby przerwy w nadawaniu były zbyt długie, warto zastanowić się nad repeaterem WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.