Skocz do zawartości

uCieszny Browarek #72 Belgian Pale Ale II


Rekomendowane odpowiedzi

Ucieszny Browarek

#72 Belgian Pale Ale II

Warzono: 09.12.2009r.

Butelkowano: 01.01.2010r.

13* Blg

 

Otworzyłem wreszcie BPA Doroty. Miałem na to ochotę już dużo wcześniej ale chciałem zrobić małe porównanie z belgiem z piwnic Infama, a jakoś nigdy nie miałem obydwu piw pod ręką.

Kolor miedzi, średnio mocnej herbaty, prawie identyczny z kolorem tego mojego.

Bardzo ładna klarowność. Przelałem całą zawartość do szklanki, osadów prawie nie było.

Piana u Ciebie zdecydowanie lepsza. Trwała. Po kilku minutach utrzymuje się pół cm. Jakiś grubszy krążek pozostał na szkle. U mnie tragedia.

W zapachu słodowość, delikatna skórka pomarańczy, kwiatowo-owocowe efekty Belgian Ale. Gruszka i awokado nawet było ;-) Miłe przyprawowo pieprzowe akcenty. Z tymi pomarańczami i całą resztą historia może się powtórzyć - potrafią urzec. Tu też na całej linii wygrywasz :-(

Posmak przyprawowo owocowy, miły, dopełniony smaczną, wydatnie wyczuwalną, jak na ten styl goryczką. Raczej wytrawne (napewno bardziej wytrawne od mojego).

Piwo z charakterem (moje jest bardziej bezpłciowe). Wydatny aromat. Kolejne bardzo udane piwo uCiesznego Browaru! Dzięki.

A jakie różnice z BPA I?

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ocenę i cieszę się, ze piwo smakowało :)

Różnice między BPAI i BPAII nie są duże. Inne chmiele, monachijski zamiast wiedeńskiego...

 

warka 71

warka 72

 

... i znów mam dylemat które piwo wysłać na konkurs, szkoda, że nie podarowałam Ci obydwóch wersji :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja miałbym Ci sugerować? Jesteś lepszą sensoryczką.

Saaz zapewne doda nieco innego aromatu, posmaku. Nie będzie to zmiana w kierunku belga (bardziej ziołowo-trawiaste niż owocowo-przyprawowe).

Jeśli są bardzo podobne to obstawiałbym #72. Zróbcie małą, "ślepą" degustację na spotkaniu u Ciebie.

Dajcie znać, co z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.