Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż wpadła mi do głowy myśl żeby zrobić piwniczkę z szamba betonowego ( Całkiem Nówka, nie skażone ). koszt około 2000 - 2500. Po małych modyfikacjach były by schody, a przegroda przerobiona żeby było przejście tak aby ściany nie straciły oparcia. Tak pomyślałem bo jest już ono uszczelnione od zewnątrz, o koszt niewielki myślę że z wykopem zamknęło się w 3000 pln. Jedynie słowo szambo troszkę zniechęca. A wymiary były by takie 

• 12m3   300/240/200 wysokość

Czy ktoś już przerabiał lub wie kto coś takiego już zrobił?

Edytowane przez burczas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ot, znalazłem cos takiego. Cena chyba do przyjęcia ??

https://abcszamba.pl/sklep/piwnica-ziemianka-z-polokraglym-sklepieniem

edit:

Jednak się da. 

Chyba pójdę w taką - https://abcszamba.pl/artykuly/budowa-piwniczki-ziemianki-krok-po-kroku

Edytowane przez burczas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.Planuję to u siebie z wyjściem z piwnicy.Samo szambo wymaga doszczelnienia żeby ci woda nie wchodziła, same zabezpieczenie producenta temu nie zapobiegnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szambo ma strop (dekiel) nasadzany osobno ,nie jest monolitem odlanym w całości,to połączenie trzeba doszczelnić.A poza tym najlepiej jeszcze po całości masą bitumiczną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, ale który dostawca z HDS będzie czekał aż wyschnie gdy na szybko posmaruję wiszący beton od spodu. A, przecież dają gwarancję na szczelność. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gwarancją jest na żarówkę za 10 pln.PW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są gotowe odlewy w jednym kawałku (bez osobnej kopuły-dachu). Polecam poszukać pod hasłem ''piwniczka ogrodowa''. Odlew z montażem to koszt około 3-3,5tysiąca. Sam coś takiego planuję postawić w ogrodzie na warzywa. W nowo budowanym domu i garażu obok zrobienie piwnicy to około 20tysięcy, tutaj zrobi się to taniej a też ma swój urok i wygląd.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi