Skocz do zawartości

Grzałka przepływowa.


Spiewaczek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy krzywa ktoś czegoś takowego jak w tytule. Chodzi mi o grzalke przeplywowa ze zmywarki.

Znalazłem takie coś szukając pomysłów na kocioł ala coobra albo clarstein.

I zastanawiałem się nad grzałkami a tu proszę.

87cdff62b22b730c62d5b9b1079f26ca.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie przykładowy wystarczy wpisać w Google pełni tego ceny nowych od 50 w górę.
Ja nie myślałem o wysladzaniu a o zacieraniu. Na dle kotla pompka ktora pompuje na górę płyn który przechodzi przez grzalke. I wraca do kosza który jestvw kotle . Tak jak pisałem coś jak automatyczny kocioł coobra, klarstein, buldog czy inne.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo w automacie przy różnym zasypie, śrutowaniu itp. jest różna prędkość przepływu. Co by nie dochodziło przy grzałce do miejscowego przegrzewania brzeczki. Także czujnik w okolicy grzałki jak najbardziej wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Pamela dać, ma możliwość obniżenia mocy grzałki, wprowadzenia etapów grzania, drugą sondę do pomiaru, choć chodzi on jak mecedes beczka - ja mu gaz a on myśli co robić, choć do celu zawsze mnie dowiózł, ale za te pieniądze nic lepszego się nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trochę problematyczne jest podłączenie takiej grzałki, bo one mają jakieś 35mm średnicy. Dostałem taką darmo i myślałem nad czymś podobnym, i na tym właśnie wymiękłem. Jedyne co wymyśliłem to dospawać do niej triclampy, ale to by była najdroższa część zestawu.

No i moc do powierzchni jest spora, więc zdecydowanie jakiś sterownik co reguluje moc, a nie tylko włącz/wyłącz na przekaźniku. Może nie trzeba zaraz sterowanie kątem zapłonu triaka, ale PWM z kilkusekundowym okresem. Można też wziąć takie 2, połączyć szeregowo i mamy wtedy 1/4 mocy na 2 razy większej powierzchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego materialu sa te grzalki. Bo tak szczerze nie doczytałem tego. Przerobiwnie średnicy przy pomocy tri clamp faktycznie podnosi inwestycję. Co do sterowania sam jeść że nie wiem . Mam od boleckiego taki fajny sterownik do innego hobby co np ustawiam na nim 30% mocy i tak mi grzeje. Tylko wiem że to działa na zasadzie włącz wyłącz.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Spiewaczek1 napisał:

A z jakiego materialu sa te grzalki

Stal nierdzewna, mało co innego by wytrzymało kontakt z chemią od zmywarki.

Myślę że warto spróbować. Generalnie poszukaj po amerykańskiej stronie internetu hasła RIMS, na pewno ktoś już zrobił na takiej grzałce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Tak, każda grzałka ma wtedy 1/4 mocy, czyli razem mają 1/2 mocy jednej grzałki.
Prawda, ale przy założeniu, że obie grzałki są tej samej mocy :)
Przepraszam, że się tak upieram, ale mam autystyczne podejście do definicji :)



Wysłane z mojego TA-1021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się czepiamy, to jeśli grzałki są różnej mocy to

4 godziny temu, Kaniutek napisał:

1/4 sumy mocy obu grzałek.

Też nie jest prawdą :>

Więc jak już mamy uściślać definicje to

1/P = (1/P1) + (1/P2)

P = 1/((1/P1)+(1/P2))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za tr informacje na temat grzalek . Na pewno kiedyś zaowocują i sie przydadzą.
Ale nie i tym,nie o tym teraz.
Mój pomysł fajnie by mi pasował ale rzecz sie ma po głębszym zastanowieniu i tak potrzebuje zwyklych grzałek/grzałki do zagotowania calosci , w mojej kopi kociolka automatycznego.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.