Skocz do zawartości

mój pierwszy raz


Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Rocznik '79 - co nieco pamiętam ;]

 

Owszem, etykiety planuję - chociaż nie bardzo wiem jak się do tego zabrać od strony technicznej.

Tak naprawdę sposobów jest wiele, od painta, przez corela i na photoshopie kończąc.. Zwykle bitmapy w photoshopie a później import i napisy w corelu. Oczywiście można to za free zrobić w linuksowym gimpie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o coś w rodzaju wzoru wielkości i kształtu

A to raczej totalna dowolność :) Niektórzy wzorują sie na etykietach spotykanych na codzień, inni uprawiają zupełny freestyle i też fajnie wygląda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że przy produkcji pierwszej warki miałem kłopoty z utrzymaniem temperatury na stałym, zadowalająco niskim poziomie postanowiłem zbudować na raz następny skrzyneczkę styropianową, której wykonanie opisano na forum browar.biz.

 

Wynikami pracy podzielę się jak tylko ruszę z wykonaniem - muszę się spieszyć bo "zestaw piwny" na kolejną warkę nadejdzie już za kilka dni :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że przy produkcji pierwszej warki miałem kłopoty z utrzymaniem temperatury na stałym, zadowalająco niskim poziomie postanowiłem zbudować na raz następny skrzyneczkę styropianową, której wykonanie opisano na forum browar.biz.

 

Wynikami pracy podzielę się jak tylko ruszę z wykonaniem - muszę się spieszyć bo "zestaw piwny" na kolejną warkę nadejdzie już za kilka dni :]

Ja też sobie zbudowałam taką "komorę termoizolacyjną" proste rozwiązanie, a sprawdza się bardzo dobrze. Wkładam zawsze butelki (PETy) z zamrożoną wodą i można utrzymać temeraturę na odpowiednim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja spróbuję albo z wkładami turystycznymi albo zainstaluję moduł chłodzący z takowej lodówki /turystycznej/- drugie rozwiązanie umożliwiło by zachowanie stałej temperatury nawet podczas mojej parodniowej nieobecności w domu.

 

Zastanawiam się tylko czy taki moduł podoła

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja spróbuję albo z wkładami turystycznymi albo zainstaluję moduł chłodzący z takowej lodówki /turystycznej/- drugie rozwiązanie umożliwiło by zachowanie stałej temperatury nawet podczas mojej parodniowej nieobecności w domu.

 

Zastanawiam się tylko czy taki moduł podoła

Też kiedyś myślałem, żeby zrobić pojemnik utrzymujący stałą temperaturę, ale jakoś zeszło na niczym niestety.

Widziałem kiedyś fajne zdjęcie fermentorów włożonych do stojącej lodówki po coca-coli. Takiej jak są w montowane w sklepach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoi jeszcze na cichej - wczoraj próbowałem i jest zdrowa - smak prawidłowy, piwny.

 

Nie skwaśniała :]

Kuba, jeśli mogę Ci coś doradzić to może zabutelkuj już to piwo. 10 dni cichej w zupełności wystarczy, a zważywszy na te upały to piwo w butelkach będzie jednak bezpieczniejsze.

 

PS

Jak Twoja druga warka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów po pierwszym kapslowaniu :]

 

/Mam nadzieję, że mój romans z Gretą będzie owocny i z warki na warkę przyjemniejszy./

 

A było to tak - w Browamatorze zakupiłem 3 kartony butelek, 3 paczki miękkich kapsli oraz paczuszkę twardziochów.

Wertując forum jednego z portali ostatecznie zdecydowałem się na zastosowanie twardych co by mi się moja pierwsza warka dobrze nagazowala a kapsle nie puściły.

 

Do mycia i dezynekcji butli użyłem spryskiwacza do kwiatków z pompką co umożliwiło mi dokladne rozpylenie roztworu piro /taką mam nadzieję/ w ich brązowych wnętrzach :)

 

Do całości przed zabutelkowaniem dodałem 200g ekstraktu słodowego sypkiego.

 

 

PS.

 

Druga warka powstanie jak już ogarnę chaos powstały w trakcie rozlewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.