Skocz do zawartości

mój pierwszy raz


Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 127
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

HA !!

 

Operacja "PIWOWAR" uwieńczona sukcesem - po 2 tygodniach w piwnicy butelki nie wybuchły ani nie puściły kapsle.

 

Piwo jest wyśmienicie nagazowane, lekkie i orzeźwiające - wyczuwalny jeszcze słodkawy posmak. Stworki w butelce muszą jeszcze kilka dni popracować.

 

Vivat Piwo - Vivat Kapslownica Greta - Vivat lato ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA !!

 

Operacja "PIWOWAR" uwieńczona sukcesem - po 2 tygodniach w piwnicy butelki nie wybuchły ani nie puściły kapsle.

 

Piwo jest wyśmienicie nagazowane, lekkie i orzeźwiające - wyczuwalny jeszcze słodkawy posmak. Stworki w butelce muszą jeszcze kilka dni popracować.

 

Vivat Piwo - Vivat Kapslownica Greta - Vivat lato ;P

Więc GRATULACJE!!!!.

Moze kiedyś uda nam się zrobić jakąś piwną wymianę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie muszę dogonić Ciebie i innych w ilości warek - na dodatek muszę intensywnie doskonalić warsztat :) - Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie zamieni sie na piwo z konserwy /hi hi hi/ :]

No nie przesadzaj - ja się mogę zamienić :)

Mnie w ilości warek możesz dość szybko dogonić - gorzej z Wielkim_B i Elroyem :)

A tak przy okazji kiedy kolejna warka? i co tym razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Tiiia - więc po długiej nieobecności na forum w ramach comeback'u warzę ALE z zestawu Browamatora. Z kuchni dolatują przemiłe zapachy chmielonego słodu. Zabrakło garnka ze starych zapasów więc gotuję w 2 mniejszych.

 

Podzielę się wrażeniami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich serdecznie

Na forum zarejestrowałem się jakieś trzy latka temu ale pierwsza warka powstał dopiero dziś więc przyklejam się do wątku. Moje pierwsze piwko to Piwo Domowe Jasne z WES-a. Wszystko wykonałem zgodnie z instrukcjami na forum i z książeczki Jak Warzyć Piwo Z. Fałata. Czyli do gara poszła konserwa, 1kg cukru oraz 3l wody, 10 min gotowania, osobno 15l wody przegotowanej wszystko wymieszałem ostudziłem do 28°C i dodałem zalanych wodą drożdży. fermentator z kranikiem stoi pod stołem w kuchni a ja czekam z niecierpliwością jednak prze ostatnie 1,5 h nic się nie wydarzyło, nie wiem czy to dobrze że wymieszałem po dodaniu drożdży. Proszę o komentarze i porady.

Edytowane przez karlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Na forum zarejestrowałem się jakieś trzy latka temu ale pierwsza warka powstał dopiero dziś więc przyklejam się do wątku. Moje pierwsze piwko to Piwo Domowe Jasne z WES-a. Wszystko wykonałem zgodnie z instrukcjami na forum i z książeczki Jak Warzyć Piwo Z. Fałata. Czyli do gara poszła konserwa, 1kg cukru oraz 3l wody, 10 min gotowania, osobno 15l wody przegotowanej wszystko wymieszałem ostudziłem do 28°C i dodałem zalanych wodą drożdży. fermentator z kranikiem stoi pod stołem w kuchni a ja czekam z niecierpliwością jednak prze ostatnie 1,5 h nic się nie wydarzyło, nie wiem czy to dobrze że wymieszałem po dodaniu drożdży. Proszę o komentarze i porady.

Obniż temperaturę do 20°C , jeśli chcesz uzyskać smaczne piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę je wynieść do piwnicy tam mam ok 16-18°C nie wiem czy to nie przy chłodno na burzliwą fermentację w kuchni gdzie teraz stoi piwko ma około 24°C

Możesz zrobić tak np: http://www.piwo.org/forum/postgallery.php?pid=31625&filename=6+14.jpg Ja robiłem tak w lato jak miałem w pokoju 23-24°C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że przy małym dziecku to nie przejdzie i tak jest strasznie ciekawy co to stoi pod stołem w kuchni a tam widać już pierwsze oznaki fermentacji powoli robi się cieniutki nalocik z pianki na cichą napewno wyniosę do piwnicy ale co teraz już nawet do wanny nie wróci bo tam pralka szaleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostudziłem do 28°C i dodałem zalanych wodą drożdży. fermentator z kranikiem stoi pod stołem w kuchni a ja czekam z niecierpliwością jednak prze ostatnie 1,5 h nic się nie wydarzyło, nie wiem czy to dobrze że wymieszałem po dodaniu drożdży. Proszę o komentarze i porady.

Wszystko OK, w przeciągu ~6 godzin powinna się zacząć fermentacja, piwo nie będzie mistrzowskie, ale na pierwszy raz obleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś rano przeniosłem do piwnicy bo na półpiętrze i tak temperatura brzeczki wynosiła 23°C teraz jest to ok 19°C wydaje mi się, ze piana lekko opadła. Obawiam się także czy się nie zepsuło kiedy przed chwilą otworzyłem fermentator doszedł mnie ostry zapach, mam nadzieję, że to naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak włśnie ukazuje się brak mojego doświadczenia podekscytowany pierwszą warką nie zapisałem ani nie zapamiętałem tego. Następnym razem pobiorę sobie dziennik piwowarski. Mam jeszcze pytanko czy nie zaszkodzi, że ciągle facjatę wsadzam do fermentatora piwko nie potrzebuje odrobiny intymności :beer: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko czy nie zaszkodzi, że ciągle facjatę wsadzam do fermentatora piwko nie potrzebuje odrobiny intymności :beer: ?

intymności to może nie ;-) ale spokoju i owszem, zaglądanie nic dobrego poza ewentualnym zainfekowaniem nie przyniesie, choć rozumiem, że ciężko powstrzymać sie przed ciagłym zaglądaniem zwłaszcza na poczatku piwnej przygody....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, bez aerometru to lipa trochę, ale też to przerabiałem (zbił mi się po 2 warce). Poszukaj jakiegoś piwowara w okolicy, zapewne nie będzie miał nic przeciwko pożyczeniu aerometru w zamian za butelkę piwa :beer: Ewentualnie zrób na czuja - poczekaj aż na piwie zniknie piana i jeszcze ze 2-3 dni (ale łącznie nie mniej niż 7, myślę że 10 na pewno starczy) i przelej na cichą jeszcze na tydzień.

 

Do pierwszych 3 warek nie zaglądałem w ogóle, widziałem przez ściankę wiadra że piana rośnie, opada i znika. W czwartej warce drożdże nie chciały ruszyć przez 30 godzin to kukałem do wiadra co chwila... jak ruszyły to przestałem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.