Skocz do zawartości

Browar Dziadka


Rekomendowane odpowiedzi

Piwo przywiezione z Brennej, brak opisów. Kolor żółto-pomarańczowy, nagazowanie potężne ale piwo nie wychodzi z butelki. Piana wysoka, grubo pęcherzykowa, trwała, stale podtrzymywana przez wydzielający się CO2. W zapachu słód i chmiel. Smak czysty, słodowy, goryczka na niezbyt wysokim poziomie szczególnie mocno wyczuwalna na finiszu, trochę pozostająca (marynka?). Dwutlenek węgla mocno szczypie w język. Moim zdaniem doskonałe piwo do posiłku, jest lekkie i niebezpiecznie wzmaga apetyt. Zaraz zajrzę do lodówki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za recenzje,staram sie jak moge,ale ja oczym innym.Córka przywiozła mi z Chin cztery puszkowe piwa.Jedno wyproduktowane w Szanghaju skład:Water,Malted Barley,Beer syrup,Rice,Hops. Alc.4,7% Original Gravity 12 P.Kolor słomkowy,nagazowanie minimalne,smak nijaki,goryczki i aromatu chmielu brak.Słowem do niczego.Drugie jeszcze gorsze,alc 3,7% ,11 P reszta same krzaczki.Za następne chyba się nie wezme bo mi szkoda kubków smakowych.Niema to jak nasze dobrze nagazowane i chmielone.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz Dziadek rację.

Ja również wolę domowe. Często mam przyjemność poczęstować swoim piwem a na dokładkę daję jakieś komercyjne. Zdziwnienie jest wielkie gdy się dowiadują co piją (tylko reklamowane produkty).

Ale najbardziej cieszy mnie fakt że lubią porterówkę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg receptury z książki p. Cieślaka ( mam nadzieję, żenie pomyliłem nazwiska) w składzie jest miód.

Wczoraj właśnie przygotowałem zestaw na porterówkę wg p.Cieślaka. Jeszcze 14 dni macerowania i do dzieła. Przepis szczegółowy podawał chyba BIELOK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.